iPhone 13 beklenmeli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen o artan performansı hissedebiliyor musun?
Gelen ne olacak ben sana söyleyeyim. Yılların teknolojinin başına "i" harfi eklenecek ve vaaaay yenilik!
7 de kullansan 18 de kullansan aynı yazılım. İkonuna kadar aynı. Komik. :)
Neden hissetmeyeyim? Sen gunde 2 kere Instagram'a giriyorsan, arada bir Clash of Clans oynuyorsan tabii hissetmezsin. Telefonu zorlayacak aktiviteler yap, o zaman hissedersin. Ki ben her nesilde hissedersin de demiyorum. RAM miktari az diye elestirenler bile var :)

Tazeleme hızının artışını, yeni çipi, daha yüksek çözünürlükte ve kare saniye hızında çekim yapan kamerayı hissedemeyecekseniz sorun bizde değil.
Telefondan bi' Instagram'a bakayim diyorsanız yaptığınız yorum tamamen yanlış zaten.
Bu telefonlarla video edit yapan ve tüm oyun ihtiyacını gideren insanlar var.

Vallahi kullandığım cihazda 2 senedir 120Hz ekran kullanıyorum. Yenilik bu ise sizin için üzüldüm. :)
Telefon ve tableti PC gibi kullanırım işim gereği. iOS de bu mümkün olmadığı için...
iPhone 11 veya 12 ile yeni çıkacak cihazın kamerası arasında daha ne kadar fark olabilir anlatsana biraz? :)

Neden hissetmeyeyim? Sen gunde 2 kere Instagram'a giriyorsan, arada bir Clash of Clans oynuyorsan tabii hissetmezsin. Telefonu zorlayacak aktiviteler yap, o zaman hissedersin. Ki ben her nesilde hissedersin de demiyorum. RAM miktari az diye elestirenler bile var :)

Anladım. :) Sanırım siz de benim gibi 1TB taşınabilir HDD takıp sunum yapıyorsunuz. Güzel zorlayın ama ısındı uyarısı vermesin. :)
Yılların geniş açısını getirdi sizler coştunuz. Yılların ekranı ikiye bölme özelliği geldi vaay yenilik ve sizler coştunuz. :)
Telefonu zorlamak sizler için sadece oyun olduğu için siz zorlandığınızı sanıyorsunuz.

Anladım. :) Sanırım siz de benim gibi 1TB taşınabilir HDD takıp sunum yapıyorsunuz. Güzel zorlayın ama ısındı uyarısı vermesin. :)
Yılların geniş açısını getirdi sizler coştunuz. Yılların ekranı ikiye bölme özelliği geldi vaay yenilik ve sizler coştunuz. :)
Telefonu zorlamak sizler için sadece oyun olduğu için siz zorlandığınızı sanıyorsunuz.
Ne oyunundan bahsediyorsunuz? Ben sizinle dalga geciyorum "Oyun oynamak icin kullaniyorsaniz tabii ki zorlanmaz" diye, ama siz bana "Telefonu zorlamayi sadece oyundan ibaret saniyorsunuz" diyorsunuz. Ayrica sacma sapan on yargi ile yaklasiyorsunuz, rezillik.

Niye sadece 12 ve 13'u karsilastiriyorsunuz? RAM'in arttirilmasina gerek var mi sence? Kameradaki ve yapay zekadaki gelismeleri, gittikce artan cip performansini neden yok sayiyorsunuz? Ayrica 12'de degistiyse 13'te degisme imkani yok mu yani? Konusmaya gerek yok, ugrasmak dahi istemiyorum.

12'de değişiklik oldu zaten. RAM'in arttırılmasına gerek olmasa bile 2015'den bu yana maksimum 2 GB artış gösterdiler. Bence utanç verici. Aradan 6 sene geçmiş hala aynı şeyler. Gittikçe artan çip performansı yok. Her sene biraz daha cilalayıp önümüze koyuyorlardı. 14 bionic yeni bir şeyler getirdi en azından. iPhone 12'den 13'e geçerken yine bir şeyler ekleyeceklerine kimse garanti veremez. Apple'ın yaptığı şey gayet açık. Donanım yerine yazılım sat, aman bizim işlemcimiz böyle şöyle de, o işlemcinin hakkını veremeyecek bir ekran, küçücük batarya ve planlı eskitmeler, 5 sene güncelleme veriyoruz deyip göz boyamalar. Keşke yıllar sonra bataryalarının ne durumda olacağını da açıkça söyleseler. Kamerada Samsung'un önde olduğu çok açık. Exynos 2100 veya Snapdragon 888'i neden konuşmuyoruz peki? A13 ve A14'ü geçiyor bu işlemciler. Samsung ekran konusunda çağ açıp çağ kapatırken neredeydiniz peki? Bunlar da yenilik değil mi? Neymiş 60Hz ama 120Hz gibi. Fizik kurallarını çiğniyor Apple değil mi? Neymiş 6 GB iOS RAM 12 GB Android RAM'den daha iyiymiş. Sanki IOS'daki PUBG ile Android'deki farklı. Sırf ismi yüzünden satan bir marka işte.

8K çekim özelliği mesela.
Daha yeni mi gelecek?
8K monitörün var mı?
8K yı her yerde gösterebilecek misin?
Kağıt üzerindeki iyi olan cihaza ulaşmaya çalışmak biraz tuhaf geliyor hocam. Pratikte farkına bile varılmıyor. :)

Ne oyunundan bahsediyorsunuz? Ben sizinle dalga geciyorum "Oyun oynamak icin kullaniyorsaniz tabii ki zorlanmaz" diye, ama siz bana "Telefonu zorlamayi sadece oyundan ibaret saniyorsunuz" diyorsunuz. Ayrica sacma sapan on yargi ile yaklasiyorsunuz, rezillik.
Telefonu zorla diyen sensin hocam. Ben ziyadesiyle tam güç kullanmak zorundayım zaten.
Ön yargım olsa sanırım iPhone ve iPad imi elden çıkarmazdım. :)
Sevgilerle canınızı sıkmayın. :)

Arkadaşlar merhaba. Şu an 11 bin TL param var, yakın zamanda iPhone 12 aldım ve iade ettim. Biraz düşününce bu kadar para vermişken en azından 6 ay sonra çıkacak olan iPhone 13 mini ya da iPhone 13 almaya karar verdim. Sizce bu şekilde mantıklı mı?

Emin ol maksimum 6 aya kalmaz iPhone 13ü tanıtmaya başlarlar özelliklerine bak beğenmezsen 1 sene daha 14'ü bekleyecek halin yok al 12'yi geç.
Sen o artan performansı hissedebiliyor musun?
Gelen ne olacak ben sana söyleyeyim. Yılların teknolojinin başına "i" harfi eklenecek ve vaaaay yenilik!
7 de kullansan 18 de kullansan aynı yazılım. İkonuna kadar aynı. Komik. :)

Aslında mantıklı hocam aynı tasarıma 10 senede anca çentik eklediler daha şık görünmez pek de bir fark olmayacak.

12'de değişiklik oldu zaten. RAM'in arttırılmasına gerek olmasa bile 2015'den bu yana maksimum 2 GB artış gösterdiler. Bence utanç verici. Aradan 6 sene geçmiş hala aynı şeyler. Gittikçe artan çip performansı yok. Her sene biraz daha cilalayıp önümüze koyuyorlardı. 14 bionic yeni bir şeyler getirdi en azından. iPhone 12'den 13'e geçerken yine bir şeyler ekleyeceklerine kimse garanti veremez. Apple'ın yaptığı şey gayet açık. Donanım yerine yazılım sat, aman bizim işlemcimiz böyle şöyle de, o işlemcinin hakkını veremeyecek bir ekran, küçücük batarya ve planlı eskitmeler, 5 sene güncelleme veriyoruz deyip göz boyamalar. Keşke yıllar sonra bataryalarının ne durumda olacağını da açıkça söyleseler. Kamerada Samsung'un önde olduğu çok açık. Exynos 2100 veya Snapdragon 888'i neden konuşmuyoruz peki? A13 ve A14'ü geçiyor bu işlemciler. Samsung ekran konusunda çağ açıp çağ kapatırken neredeydiniz peki? Bunlar da yenilik değil mi? Neymiş 60Hz ama 120Hz gibi. Fizik kurallarını çiğniyor Apple değil mi? Neymiş 6 GB iOS RAM 12 GB Android RAM'den daha iyiymiş. Sanki IOS'daki PUBG ile Android'deki farklı. Sırf ismi yüzünden satan bir marka işte.

1- kendi kendinize sacmaliyorsunuz. RAM'e gerek yoksa neden 2 GB'dan fazla artis gosterilsin?
2- 13'e gecerken bir şey ekleyeceklerine kimse garanti veremiyorsa, eklemeyeceklerine de kimse garanti veremez. Objektif dusunseniz ya?
3- kendiniz yazilimin iyi oldugunu soyluyorsunuz ama batarya kucucuk diyorsunuz. Demek ki o ona yetiyor :D? Elestireceginiz tek şey batarya ve eskitme zaten, ki bataryayi degistirdiginiz zaman eskitme falan kalmiyor.
4- 5 sene guncelleme veriyoruz deyip goz boyamalar mi? Saka misiniz siz? Babam hala iPhone 6S kullaniyor, gidin de bakin ayni senede cikan Samsung, şu anda 6S'e rakip olabiliyor mu?
5- ekran tazeleme hiziyla ilgili veya Snapdragon 888 ile ilgili bir şey soylemedim, veya iPhone bu konularda daha iyi demedim, bana neden soyluyorsunuz? Kendi kendinize uydurup hakli cikmaya calisiyorsunuz.

Neymiş 6 GB iOS RAM 12 GB Android RAM'den daha iyiymiş. Sanki IOS'daki PUBG ile Android'deki farklı.

Bu cumleyi kurdugunuza gore anlatmamin bir mantigi kalmadi. Basindan belliydi zaten.
Rezillik ve cahillik.

Sizce dolar almak mantıklı mı şu an? Yani düşerse diye tedirginlik var sonra zarar etmeyeyim diye düşünüyorum.
TL cinsinden elde tutarasnız zarar etme olasılığınız daha fazla gibi duruyor...

Apple ve Samsung fanboyları gene gelmişler. Doymuyorlar sidik yarıştırmaya...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı