iPhone 13 Pro Max kasasındaki parlaklık farkı normal mi?

Hakan Acer

Kilopat
Yer
Trabzon/Ortahisar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Gigabyte B660M DS3H ATX - Gigabyte RTX 3060Ti Vision OC - Intel i5 12600K - Gskill RipjawsV 4000MHz Cl18 (2x8) DDR4 - Silicon Power 5000/4400 MB/S M.2 4x4 gen 1TB - Aerocool Airhawk - Corsair CV750+80w - Corsair Hydro H100X Sıvı Soğutma
Merhaba arkadaşlar.
3 ay önce apple.com sitesinden iPhone 13 Pro Max aldım. Teknosa mağazasına gittiğimde deneme standında duran iPhone 13 Pro Max ile bendekini yan yana Full parlaklığa getirince benim cihazım bir tık az parlak görünüyor. True tone, night Shift vs. kapalı. Her ayar iki telefon için de aynı. Stanttaki cihazlar daha fazla parlak görünüyorlar. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Panel üreticisi farklı olabilir. Apple normal diyor. Beyazlardaki renk sıcaklığı da farklı olabiliyor. Kimi daha sarımsıyken kimi daha soğuk mavi oluyor.

Benzer muhabbet iPhone 11 veya 12'de de vardı sanırım. LG Üretimi olanların beyaz renk tonu sarımsı, Samsung üretimi olanlar direk beyaz oluyordu.

Buradaki otomatik parlaklık ayarı da kapalı mı?
127F8CC6-8D61-4F88-B9B6-F78C12A053F9.png

Buradaki otomatik parlaklık ayarı da kapalı mı?
Eki Görüntüle 1331456
Evet. Her şey iki cihaz için de aynı. Yani şöyle anlatabilirim iki cihaz tüm ayarlar ve ekran parlaklıkları %100 iken benim cihazım %90 gibi stantta duran cihaz ise %100
Benzer muhabbet iPhone 11 veya 12'de de vardı sanırım. LG Üretimi olanların beyaz renk tonu sarımsı, Samsung üretimi olanlar direk beyaz oluyordu.
Renk değerlerinde pek fark yok. Sadece parlaklık olayı iki cihaz tüm ayarlar ve ekran parlaklıkları %100 iken benim cihazım %90 gibi stantta duran cihaz ise %100
Peki bu ekran panelinin üreten firma bilgisine ulaşma şansımız oluyor mu bu cihazlarda?
Arkadaşlar moderatörler konu başlığını kasa olarak değiştirmişler. Kasa değil ekran bu arada yanıltmasın konuyu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı