iPhone 13 vs Android Telefon

melihkrr

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu an maalesef ki Omix X500 kullancısıyım. Beni idare etmesi için almıştım ve sonuna geldim konuya dönecek olursak telefon araştırması içerisindeyim. Telefondan oyun oynayan birisi değilim, onun için oyun işlemleri için önemli değil. Önemli olan telefonun akıcı olması ve uzun süreli dayanması kısa ömürlü telefon aramıyorum. Şu an tercihlerimin arasında iPhone 13 var. Efsane bir telefon kamerasından tut her şeyine kadar fakat ilk defa iOS kullanacağım için emin değilim. Şarjının da gün içinde ne kadar gidebileceği önemli. Bir yandan da önerilerinizi almak isterim. Sizce iPhone 13 mü alayım yoksa Android tarafından dengi olabilecek telefon önerebilir misiniz? :)

Merhaba arkadaşlar, şu an maalesef ki Omix X500 kullancısıyım. Beni idare etmesi için almıştım ve sonuna geldim konuya dönecek olursak telefon araştırması içerisindeyim. Telefondan oyun oynayan birisi değilim, onun için oyun işlemleri için önemli değil. Önemli olan telefonun akıcı olması ve uzun süreli dayanması kısa ömürlü telefon aramıyorum. Şu an tercihlerimin arasında iPhone 13 var. Efsane bir telefon kamerasından tut her şeyine kadar fakat ilk defa iOS kullanacağım için emin değilim. Şarjının da gün içinde ne kadar gidebileceği önemli. Bir yandan da önerilerinizi almak isterim. Sizce iPhone 13 mü alayım yoksa Android tarafından dengi olabilecek telefon önerebilir misiniz? :)

iPhone 13 varken Android'lere bakma bile

Hocam yeni çıkan Android telefonlar elbette birçok açıdan çok iyi ama uzun süreli kullanım, akıcı olması, rahat olması, kamerasının iyi olması gibi birçok etkeni göz önüne alırsak iPhone 13 almak cidden işinizi fazlasıyla görür. Tabii aynı zaman da bütçeniz yetiyorsa iPhone 14'e bakın. Bütçeniz yetmiyorsa yeni, kaliteli Android telefonlara da bakabilirsiniz.

Yıllardır Android kullanıyorum. Yazılım da gerçekten çok kötü uzun süreli kullanım da zamanla yavaşlıyor iPhone ve Android fiyat farkları ortada zaten böyle bir seçim hakkım olsaydı tabii ki de iPhone seçerdim.

Yıllardır Android kullanıyorum. Yazılım da gerçekten çok kötü uzun süreli kullanım da zamanla yavaşlıyor iPhone ve Android fiyat farkları ortada zaten böyle bir seçim hakkım olsaydı tabii ki de iPhone seçerdim.

Hocam artık Android eski Android değil ama hangi seviye Android kullandığınız önemli. Gidip giriş veya orta seviye bir Android ile iPhone kıyaslamanın bir mantığı yok. Şu an birçok amiral gemisi seviyesindeki Android'ler hem performans hem kamera hem de uzun kullanım olarak daha az bir fiyata IPhone'lar ile baş edebiliyorlar.
Bahse konu olan soruya da gelecek olursak iOS deneyimlemek istiyorsanız iPhone 13 güzel olur uzun yıllar da rahat bir şekilde götürür. Android isterseniz 4-5 bin lira ucuza aynı şekilde en az 5-6 yıl sorunsuz götürebilecek her konuda 13'ten üstün S23'e bakabilirsiniz. Bu fiyat segmentinde tercihler genelde telefonlar arasında değil de biraz iOS vs Android'e kayıyor. Hangi platformu seviyorsanız onu alın. Bu fiyata alacağınız her cihaz sizi uzun yıllar götürür.

Daha ucuz fiyatlara daha iyi Android telefonlar var, ama ne kadar uzun ömürlü ve sağlam olurlar orasını bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı