iPhone 13 vs Samsung S22

Kullanım amacına göre de değişir iOS işletim sistemi seviyorsanız eğer 13 alın direkt yok ben Android severim diyorsanız S22 alabilirsiniz. Bu arada S22'nin batarya performansı iyi değil onu da belirteyim.
Evet. S22 ekran özellikleri olarak iPhone 13'ün önünde. Kamera kısmında ikisinin de avantajı ve dezavantajı olan yerler var. iPhone 13 daha gerçekçi ve düzgün renkler veriyor. Ancak fotoğraf ne kadar kaliteli olsa da biraz yakınlaştırma yaptığın zaman kalite düşüyor. S22'de ise MP daha fazla olduğu için fotoğraflar daha net oluyor. Yanlış anlaşılmasın, iPhone bulanık değil. Tabii ne kadar renkler düzgün olsa da iPhone kadar iyi değil. Batarya kısmında iPhone önde, günü çok rahat çıkartıyor. Yazılım kısmında ise biraz tercihe bağlı.

Ben iPhone 13 kullanıyorum. Ama pil optimizasyonu kaynaklı arkaplandaki uygulamaların kapatılması bazı uygulamalarda benim için sıkıntı çıkartıyor. Google uygulamaları ne kadar iyi çalışsa da Android kadar iyi çalışmıyor. Tamamen tercihe dayalı bu kısım.

Evet. S22 ekran özellikleri olarak iPhone 13'ün önünde. Kamera kısmında ikisinin de avantajı ve dezavantajı olan yerler var. iPhone 13 daha gerçekçi ve düzgün renkler veriyor. Ancak fotoğraf ne kadar kaliteli olsa da biraz yakınlaştırma yaptığın zaman kalite düşüyor. S22'de ise MP daha fazla olduğu için fotoğraflar daha net oluyor. Yanlış anlaşılmasın, iPhone bulanık değil. Tabii ne kadar renkler düzgün olsa da iPhone kadar iyi değil. Batarya kısmında iPhone önde, günü çok rahat çıkartıyor. Yazılım kısmında ise biraz tercihe bağlı.

Ben iPhone 13 kullanıyorum. Ama pil optimizasyonu kaynaklı arkaplandaki uygulamaların kapatılması bazı uygulamalarda benim için sıkıntı çıkartıyor. Google uygulamaları ne kadar iyi çalışsa da Android kadar iyi çalışmıyor. Tamamen tercihe dayalı bu kısım.
iOS 16.5 e kadar düzelir hocam optimizasyon.

S22 bataryası iyi olsa bakmadan alıcam ama bilmiyorum. Günde 1 kere daha bir saat şarja takmak da benim için sıkıntı olmaz. Ama iPhone özellikleri, güncellemelerin daha stabil olması vs beni apple tarafına itiyor.

S22 bataryası iyi olsa bakmadan alıcam ama bilmiyorum. Günde 1 kere daha bir saat şarja takmak da benim için sıkıntı olmaz. Ama iPhone özellikleri, güncellemelerin daha stabil olması vs beni apple tarafına itiyor.
Uygulama optimizasyonu olarak sosyal medya uygulamaları vs iOS işletim sistemi çok daha iyi.

Batarya konusuna buradan bakabilirsiniz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kamera ve panel olarak S22 önde, SoC'lar aynı düzeyde, ikiside prestijli bir deneyim sunuyor. Fiyat performans acisindan Galaxy S22 modeli daha mantıklı. Yurt dışında daha pahalı zaten. Bu arada ikisi de 5-6 yıl goturur.

Güncellemeler daha stabil değil, iki tarafta da ilk tam sürüm guncellemelerinde çeşitli sorunlar çıkartiyor, 13 alırsan iOS 17'de 17.2 gelene kadar güncelleme, S22 alırsan da One UI 6.1 veya 6.2 gelinceye kadar güncelleme. Samsung, Android tarafındaki en sorunsuz, en şık ve en uzun ömürlü deneyimi sunuyor bu arada.

iPhone 13 kamerası insan dışında bir şey çektiğinde renklerle çok oynamıyor ama bir insanı çektiğinde yüze sarımtrak bir filtre uyguluyor. YouTube'da birçok insan 13 kamerası insan yüzlerine filtre uyguluyor yorumunu yaptığında bende senin gibi 13 çok doğal deyip çok fazla inanmıyordum ama Turkcell mağazasında hem 12 hem 13 hem de 14 kamerasıyla fotoğraf çektiğimde 13'ün insan yüzüne sarımtrak bir filtre uyguladığını Zoom yaptığımda fark ettim. Bu olay 12 veya 14 kameralarında yok. 13 kamerası iddia edildiği gibi çok doğal çekmiyor. S22'ye göre daha doğal olabilir. Ona bir itirazım yok.

Android cihazlarına 1-2 yıl yazılım ömrü biçiyor iPhone ise en az 5 yıl.
Milattan kalma yorum nasıl yapılır tipik örnek. S22 modelinin 4 yıl Android, 5 yıl güvenlik güncellemesi desteği var.

Fiyat olarak S22 daha mantıklı.

Bu iki telefondan birini alacağım. iPhone 13 8.000 TL daha pahalı. Buna değer mi? Samsung'da şarj olayı sıkıntı, merak ettiğim bu şarj olayını diğer artılarıyla kapatabilir mi? Bazı insanlar güncellemelerle düzeldiğini, 2 hafta kullanın telefon sizin kullanımınızı anlayıp 6 saate kadar ekran süresi veriyor gibi yorumlar var. En kötü günde 1 saat şarja takarım sıkıntı değil. Zaten çalışıyorum kenara koyarım 1 saat. Fakat iPhone 13'te gönlümden geçmiyor değil. Siz ne dersiniz? (günde minimum 3 saat ekran sürem var)
S22 bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı