iPhone 14 KVK değişim oldu mu?

Yalan yanlış bilgi değil istediğimiz koşullarda iade edeceğimiz yazıyorsa atında hala 6 ay dolmadan hemen iade/değişim raporu alayım o zaman.

Kardeşim okumada probleminmi var? Ben sana diyorum ki ilk 6 ay içerisinde ürün ayıplı çıkarsa rapor alınabilir diyorum keyfe keder zaten 14 günden sonra iade edemiyorsun sen bunu anlamıyorsun mesajını raporladım zaten insanlara daha fazla yanlış bilgi verme art niyetli misin yoksa satıcı mısın bilemedim ama yalan yanlış bilgi vermene müsaade etmem arkadaşım.

Kardeşim okumada probleminmi var? Ben sana diyorum ki ilk 6 ay içerisinde ürün ayıplı çıkarsa rapor alınabilir diyorum keyfe keder zaten 14 günden sonra iade edemiyorsun sen bunu anlamıyorsun mesajını raporladım zaten insanlara daha fazla yanlış bilgi verme art niyetli misin yoksa satıcı mısın bilemedim ama yalan yanlış bilgi vermene müsaade etmem arkadaşım.

Hocam gece diye ikimizde de sorun var sanırım sabahtan beri anlattığım şeyi şimdi söylüyorsunuz.

Yalan yanlış bilgi değil istediğimiz koşullarda iade edeceğimiz yazıyorsa atında hala 6 ay dolmadan hemen iade/değişim raporu alayım o zaman.

Her önüne gelen keyfi iade etmek istiyorum diye rapor alamaz zaten ayıplı diyorum ayıplı çıkarsa senin aldığın her ürün ayıplımı geliyor ki olabilir eğer geliyorsa 6 ay boyunca her aldığın ürün için seçimlilik hakkına sahipsin sen haklarını kullan kullanma bana ne sen bildiğin doğruyla devam et senin yepyeni ürünü tamir edip sana versinler her zaman millet hakkıyla değişim/iade yaparlarken sende burada oturur izlersin.

Hocam gece diye ikimizde de sorun var sanırım sabahtan beri anlattığım şeyi şimdi söylüyorsunuz.

Hocam bende bir sorun yok iki saattir ben anlatıyorum sana uzun uzun mesajlarımı atlayarak okuduğun için muhtemelen konu uzadı ve arkadaşında dediği gibi konuyu daha da saptırmadan konu hakkında nasıl yardımcı olabiliriz bunu tartışmalıyız.

Sabahtan beri onarılan bir ürünün değişim yapılmayacağını savunuyorsun bu yüzden konu saptı ilk 6 ay içerisinde ürün ayıplıysa onarım monarım yapılmaz seçimlilik hakkı vardır iade veya değişim bu kadar geri kalan garanti süresinde servis onarma hakkını kullanır ama ilk 6 ay süre içerisinde müşteri ister iade ister değişim isterse onarım servis ilk ay içerisinde sadece üründeki arızayı varsa tespit edip seçimlilik haklarını sunmakla yükümlüdür.

Her önüne gelen keyfi iade etmek istiyorum diye rapor alamaz zaten ayıplı diyorum ayıplı çıkarsa senin aldığın her ürün ayıplımı geliyor ki olabilir eğer geliyorsa 6 ay boyunca her aldığın ürün için seçimlilik hakkına sahipsin sen haklarını kullan kullanma bana ne sen bildiğin doğruyla devam et senin yepyeni ürünü tamir edip sana versinler her zaman millet hakkıyla değişim/iade yaparlarken sende burada oturur izlersin.

Hocam bende bir sorun yok iki saattir ben anlatıyorum sana uzun uzun mesajlarımı atlayarak okuduğun için muhtemelen konu uzadı ve arkadaşında dediği gibi konuyu daha da saptırmadan konu hakkında nasıl yardımcı olabiliriz bunu tartışmalıyız.

Evet hocam aynı şeyleri dedik ancak ben biraz kastım kusura bakmayın.

30 gün diye bir durum yoktur ilk 6 aydır o süreç ilk o konuya değineyim ikinci sorunuza gelirse değişim olsa değiştik diye yazarlar ilk 6 ay içerisinde doa kapsamı çerçevesinde iade/değişim talep etme hakkına sahipsiniz sizin yerinizde olsam yetkili servisi başta olmak üzere ilk servise ürünü kabul etmediğimi kesinlikle geri tarafınıza kargolayacağımı dile getirir suratına kapatır ardından şikayetvara yazı çeker gerekirse THH başvururdum bir iPhone 14 olmuş 40 45 bin lira parayı sokakta kazanmıyorsunuz yeni ürün veya isteğiniz doğrultusunda iade hakkınız var haklarınızı sonuna kadar kullanın.

Maliyetli olması alıcıyı ilgilendirmez ve ekstra olarak kendinizde haklarınızı bilmediğinizden tamir olduğunu söylemişsiniz yanlış bilgilendirmenin mantığı yok ortada normal bir durumda yok.

Hocam eğer zaten değişim için göndermiştim onarım yapılıp gönderdiyse THH'ye başvuracağım hem beni zorda bıraktılar telefonsuz kaldım hem de böyle bir saçmalık.

Hocam eğer zaten değişim için göndermiştim onarım yapılıp gönderdiyse THH'ye başvuracağım hem beni zorda bıraktılar telefonsuz kaldım hem de böyle bir saçmalık.

Değişimi belirttiyseniz affetmeyin başvurun THH'ye.

Değişimi belirttiyseniz affetmeyin başvurun THH'ye.

THH bile katmadan aslında sorun çözülüyor ama çok dişli ve her gün sapık gibi arayıp aynı durumları hepsine anlatmanız gerekiyor zamanında çok dişli yasaları hiçe sayan Vatan Bilgisayar'dan kesinlikle iade almayacağız diyen yöneticileri ertesi gün bir anda fikir değiştirip iademi onayladıklarını açıkladıklarını bilirim bu adamın canı sıkılıyorsa satıcının ismini billmiyorum hangi satıcıdan aldı hangisiyse hangi iletişim kanalları varsa hepsinden darlanırsa THH kalmadan adamlar yola geliyor en azından ben bu şekilde THH işine girmeden tüm durumlarımı bu şekilde çözüyordum.

Hocam dişli adamsan uğraşırım dersen THH başvur ama başvurmuşken satıcıyı da darla satıcıyı ne kadar darlarsan iadeni alman o kadar kolaylaşır yasal olarak o telefonu senin suratına kapatma gibi hakları yok sonuç olarak onlardan bir ürün aldın.

Geri
Yukarı