iPhone 14 Plus vs 14 Pro Max

iPhone 14 Pro Max almayı düşünüyorum.
Şu özelliği harika sırf bunun için alınır diyebilir miyiz?
En uygun şekilde almak istiyorum internetten sipariş vermek mi yoksa MediaMarkt gibi yerlere gidip almak mı mantıklı?.
Bende 11 var pilini yeni değiştirttim, ablama da geçen aylarda 1 TB Deep Purple 14 Pro Max aldık. Çok akıcı performans - 120 Hz Dinamik Amoled ve Pil ve kamera iyileştirmeleri çok güzel. Dinamik ada falan bana biraz tıraş gibi geliyor yani Apple'ın reklam kampanyası yüzünden bu kadar olay olmuş bir şey yoksa öyle kullanıcı deneyimini aman aman iyileştiren bir şey göremedim ben ki konumlandırma olarakta uzak yere düştüğü için zaten benim gibi 2 metre adamlar dışında oraya tek hamlede dokunacak kişi sayısı bir elin parmağını geçmez.

Alınabilir bir telefon güzel Story'ler ve uzun süre eskimeden güzel performans verecek olması yüzünden alınır, sonra kulağına tuttuğunda, masaya koyduğunda atacağın hava yüzünden alınır, renkleri yüzünden alınır.

Benim 11'de pilim şu an fabrika çıkış kondisyonunda ve telefonu şu an sıfır diye satabilirim bile hiç bir yerinde çizik yok bu yüzden gelecek sene çıkacağına dair söylentileri olan iPhone 15 Ultra'yı bekleme kararı aldım. Şu noktada çok açık olabilirim bence 14 almanın hiç bir mantığı yok, Apple tarihinde iPhone 5C'den sonra bu kadar boşa çıkmış bir telefon görmedim. O kadar gereksiz o kadar mantıksız ki, bir önceki serisinden her anlamda kötek yiyen nadir telefon vardır. Xiaomi 9 serisinde de aynı hatayı yapmıştı satamamıştı o yüzden 8 gibi. O yüzden 14 yerine alt 13 serisinin Pro modellerini tercih edebilirsin. Mağazada da incelemiştim 14'leri malzeme kalitesi olarak Pro'lar gibi hissettirmiyor. Sanarsın replika telefon Vietnam merdivenaltı. Biraz gömdüm ama gerçekten öyle gıcık aldım.

Fiyatlandırma ve satın alım noktası konusunda fikrim yok ben yurt dışında yaşıyorum burada herkes çalışarak 2-3 haftada istediği en pahalı telefonu apple watch saatiyle beraber Apple'dan gider alır pek bir hürmeti yok böyle şeylerin o yüzden genelde her yer Apple ile aynı fiyata satıyor ürünlerini dışarıdan da alsan, Apple'dan da alsan aynı parayı ödüyorsun ama her zaman Apple Center'dan alamıyorsun çünkü ellerinde genelde stok olmuyor gidip isim yazdırıyorsun. Şu an da stok sıkıntısı var 14 Pro - Pro Max almak sitesem Şubat 15 gibi elimde olur herkes o kadar hücum ediyor ki telefonlara çip krizi ile birleştiğinde yetişemiyorlar taleplere.

Şahsen iPhone almazdım ama ileride satmayı düşünürseniz ve almışken tam olsun diye Pro Max alırdım.
Ama bence verilen paraya yazık günah o telefon için.
Ama 120 Hz ekranı var diye sadece onun içinse asla ama asla yapacağın en kötü hatalardan olur sakın alma onun için alırsan Pro Max'i.

Geri
Yukarı