iPhone 14 Plus vs 12 Pro Max

13 Pro max hem pilinden kaynaklı hem garanti durumundan dolayı tercih etmek istemiyorum açıkçası. 31.750ye 14 Plus fiyatına değer mi?
13 PM ile aynı donanım ama farklı kasa olarak düşünün 14 Plus'ı. 120 Hz ekran ve çelik kasa çok önemli değilse 14 Plus tabii ki daha mantıklı. 14 Plus'ın tek sıkıntısı 60 Hz ekranı olması, alüminyum kasaya sahip olması bir eksi değil benim açımdan sizi bilemem. 14 Plus'ı alın geçin derim hem sıfır olur hem kafanız rahat olur.

Merhaba,

İkinci el olarak iPhone 14 Plus 256 GB, 19 ay garantili cihaz hatasız pil sağlığı %98,

İkinci el olarak iPhone 12 Pro Max 256 GB, 8 ay garantili cihaz hatasız pil sağlığı %89,

Fiyat farkı olarak 4 bin TL var. Bu seçeneklere göre hangisini tercih etmeliyim arkadaşlar? Öneriniz nedir?

Açık ara 14 Plus. Aralarında 2 sene fark var. Yanlış hatırlamıyorsam 2 yılda 3 kere Update aldı iOS. Birkaç ay sonra tekrardan bir Update gelecek. 12 Pro Max alırsan ömrü kısadır en fazla 3 yıl daha kullanırsın. 14 Plus'ı alırsan daha uzun kullanırsın. Bir 14 Plus kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki şarj konusunda cidden başarılı. 6 aydır benimkinin pil sağlığı hiç inmedi eğer günde 3-4 kere şarj etmezsen bataryada sıkıntı çıkmaz. 12 plus ta 1-2 yıl içinde değiştirmen gerekir. 14 Plus daha iyidir hocam.

Açık ara 14 Plus. Aralarında 2 sene fark var. Yanlış hatırlamıyorsam 2 yılda 3 kere Update aldı iOS. Birkaç ay sonra tekrardan bir Update gelecek. 12 Pro Max alırsan ömrü kısadır en fazla 3 yıl daha kullanırsın. 14 Plus'ı alırsan daha uzun kullanırsın. Bir 14 Plus kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki şarj konusunda cidden başarılı. 6 aydır benimkinin pil sağlığı hiç inmedi eğer günde 3-4 kere şarj etmezsen bataryada sıkıntı çıkmaz. 12 Plus'ta 1-2 yıl içinde değiştirmen gerekir. 14 Plus daha iyidir hocam.

12 Pro Max emin ol 5 yıl rahat götürür. A14 bionic ve 6 GB RAM mükemmel çalışıyor.

Açık ara 14 Plus. Aralarında 2 sene fark var. Yanlış hatırlamıyorsam 2 yılda 3 kere Update aldı iOS. Birkaç ay sonra tekrardan bir Update gelecek. 12 Pro Max alırsan ömrü kısadır en fazla 3 yıl daha kullanırsın. 14 Plus'ı alırsan daha uzun kullanırsın. Bir 14 Plus kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki şarj konusunda cidden başarılı. 6 aydır benimkinin pil sağlığı hiç inmedi eğer günde 3-4 kere şarj etmezsen bataryada sıkıntı çıkmaz. 12 plus ta 1-2 yıl içinde değiştirmen gerekir. 14 Plus daha iyidir hocam.
iOS 14 ile geldi şu an ikinci güncellemesinde 12 Pro ve PM. 6 GB RAM ve 5nm A14 Bionic çipseti olduğu için ömrü 3 değil 4-5 sene. Apple 2020'den beridir donanımda ciddi manada radikal bir değişiklik yapmadığı için büyük ihtimalle tüm bu cihazların ömrü uzun olacak 12 serisinden itibaren. Özellikle de 6 GB RAM olan modeller.

iOS 14 ile geldi şu an ikinci güncellemesinde 12 Pro ve PM. 6 GB RAM ve 5nm A14 Bionic çipseti olduğu için ömrü 3 değil 4-5 sene. Apple 2020'den beridir donanımda ciddi manada radikal bir değişiklik yapmadığı için büyük ihtimalle tüm bu cihazların ömrü uzun olacak 12 serisinden itibaren. Özellikle de 6 GB RAM olan modeller.
12 Pro Max yerine 14 Plus'u tercih ediyorum o zaman hocam. Hem daha yeni cihaz hem pil seviyesi garantisi vs daha yüksek. Kamerasında da 12 Pro Max tercih etmedim diye üzmeyecektir diye düşünüyorum, zaten ekranlar ikisinin de 60 Hz.

@PossibleTurco @Erenk1905 @iEdiciust

IMEI sorgulattığımda;

İthalat yoluyla kaydedilen IMEI yazıyor ve Apple iPhone 14 Plus (A2886) yazıyor. Orjinal cihaz mı arkadaşlar?

Son düzenleme:
12 Pro Max yerine 14 Plus'u tercih ediyorum o zaman hocam. Hem daha yeni cihaz hem pil seviyesi garantisi vs daha yüksek. Kamerasında da 12 Pro Max tercih etmedim diye üzmeyecektir diye düşünüyorum, zaten ekranlar ikisinin de 60 Hz.

@PossibleTurco @Erenk1905 @iEdiciust

IMEI sorgulattığımda;

İthalat yoluyla kaydedilen IMEI yazıyor ve Apple iPhone 14 Plus (A2886) yazıyor. Orijinal cihaz mı arkadaşlar?

Cihaz yurt dışı cihazı.

İthalat yoluyla kaydedilen IMEI yazıyor ve Apple iPhone 14 Plus (A2886) yazıyor. Orjinal cihaz mı arkadaşlar?
Cihaz yurt dışı cihazı.
Cihaz yurt içi. Ülkemize ithalat yoluyla gelmiş. Ki tüm iPhone'lar ülkemize böyle geliyorlar burada üretilemeyeceğine göre. Orijinal cihaz yani. Yurt dışı değil. Yurt dışı olsa orada pasaport ile kaydedildiği yazar ya da hangi şekilde kaydedildiyse. Sitesinden aldığınız bir cihazın yurt dışı olması imkansız. TU yazar model numarasının sonunda ayarlardan bakarsanız. Türkiye cihazı anlamına gelir bu da.

Cihaz yurt dışı cihazı.
Ithalat yoluyla kaydedilen IMEI, cihazin yurt disindan geldigini, ancak kaydinin oldugunu belirten bir ibaredir. Direkt Apple magazasindan aldigi bir urunde bile bu ibare bulunur.

Cihaz yurt içi. Ülkemize ithalat yoluyla gelmiş. Ki tüm iPhone'lar ülkemize böyle geliyorlar burada üretilemeyeceğine göre. Orijinal cihaz yani. Yurt dışı değil. Yurt dışı olsa orada pasaport ile kaydedildiği yazar ya da hangi şekilde kaydedildiyse. Sitesinden aldığınız bir cihazın yurt dışı olması imkansız. TU yazar model numarasının sonunda ayarlardan bakarsanız. Türkiye cihazı anlamına gelir bu da.
Teşekkürler bilgiler için.
İkinci el aldım telefonu, model numarası sonunda TU/A yazıyor.

Kapsam kısmında ve apple kendi sitesinde fatura alınma tarihi ve garanti tarihleri birbiriyle uyuşuyor 14 aralık 2024'e kadar garantili diyor.

Geri
Yukarı