iPhone 14 Plus vs 12 Pro Max

Hocam günlük kullanım için kamerası fazlasıyla tatmin eder. Arkadaş biraz daha profesyonel çekimler için bahsetmiş. Eğer kamerayla o kadar işiniz yoksa o detay sizi çok ilgilendirmez diyebilirim. Fakat ben yine de 13 Pro Max tercih ederdim, o ayrı :D.
iPhone 14 Plus fazladan 2 yıl güncelleme alabilecek olması, pili ve daha iyi arka ve ön kamera paketi yeterli sanırım.
Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar, baktıkça alternatifler artıyor ve kararsızlık çoğalıyor. :D

Şimdide 31.500 TL'ye Iphone 13 Pro 256 GB Pil %94 temiz buldum.

13 Pro 256 GB Pil %94 vs 13 Pro Max 128 GB Pil %90 bu ikisi arasında hangisi sizce? 13 Pro 31.500, Pro Max 32.000 TL.

12 Pro Max 256 GB pil %89 27.500 TL.
14 Plus 256 GB pil %98 31.750 TL.

Fiyat olarak nasıllar sizce?

Bir de 14 Plus'ta dediğiniz RAW özelliği yok mudur? Daha doğrusu profesyonel değil de günlük ortalama çekimler için tatmin etmez mi?

Günlük ortalama çekimler için yeterli ama RAW çekip işliyorsan 14 Plus'ta RAW çekim yok.

14 Plus'ta RAW çekim var mı? Bugün profesyonel fotoğrafçılar ya da fotoğraf çekmeyi çok seven insanların çoğu RAW çekmeyi ister. Ben 12 Pro kullandığım dönemde RAW çekip birkaç dokunuş yaparak ortaya şaheseri andıran fotoğraflar çektiğimi bilirim. 14 Plus işlemci ve donanım olarak ne kadar güçlü olursa olsun kamera paketi olarak 12 Pro Max'in gerisinde.
RAW olayı çok da önemli değil be hocam. İlla RAW çekmek istiyorsanız üçüncü parti uygulamalar var bu işi yapan. Ha ProRAW kadar başarılı olur mu bilmem ama bu telefonları kullanan çoğu insanın telefonun RAW çekebildiğinden haberi bile yok hatta olsa bile umurunda değil. Günlük bas çek fotoğrafçılığı daha yaygın. Onun dışında ana kamera sensörü 12 PM'den her türlü daha üstün. Ön kamerada da ciddi geliştirmeler var. Ve batarya performansı da çok daha iyi 12 PM'den. Sonuçta her şey kamera değil. Ben bu yüzden 14 Plus öneriyorum ve imkan varsa 13 PM öneriyorum.

RAW olayı çok da önemli değil be hocam. İlla RAW çekmek istiyorsanız üçüncü parti uygulamalar var bu işi yapan. Ha ProRAW kadar başarılı olur mu bilmem ama bu telefonları kullanan çoğu insanın telefonun RAW çekebildiğinden haberi bile yok hatta olsa bile umurunda değil. Günlük bas çek fotoğrafçılığı daha yaygın. Onun dışında ana kamera sensörü 12 PM'den her türlü daha üstün. Ön kamerada da ciddi geliştirmeler var. Ve batarya performansı da çok daha iyi 12 PM'den. Sonuçta her şey kamera değil. Ben bu yüzden 14 Plus öneriyorum ve imkan varsa 13 PM öneriyorum.
13 Pro max hem pilinden kaynaklı hem garanti durumundan dolayı tercih etmek istemiyorum açıkçası. 31.750ye 14 Plus fiyatına değer mi?

RAW olayı çok da önemli değil be hocam. İlla RAW çekmek istiyorsanız üçüncü parti uygulamalar var bu işi yapan. Ha proraw kadar başarılı olur mu bilmem ama bu telefonları kullanan çoğu insanın telefonun RAW çekebildiğinden haberi bile yok hatta olsa bile umurunda değil. Günlük bas çek fotoğrafçılığı daha yaygın. Onun dışında ana kamera sensörü 12 Pm'den her türlü daha üstün. Ön kamerada da ciddi geliştirmeler var. Ve batarya performansı da çok daha iyi 12 Pm'den. Sonuçta her şey kamera değil. Ben bu yüzden 14 Plus öneriyorum ve imkan varsa 13 pm öneriyorum.

Hocam tabii ki tercih meselesi. Bas çek olayında ortaya çıkan format JPEG'ya da heıf formatı oluyor. Apple dahil bütün markalar bas çek olayında yapay zekadan dolayı fotoğrafı gereğinden fazla işliyor. Bu da ortaya yapay bir fotoğraf çıkartıyor. Apple'ın Pro RAW olayı fotoğrafın işlenmemiş ham halini ortaya koyuyor. Sen 12 Pro Max ile RAW çektiğin zaman fotoğrafta anormal bir işleme olmuyor. Bir iki ufak dokunuşla hem doğal hem de çok kaliteli fotoğraflar ortaya çıkıyor. 14 Plus daha güncel daha güçlü bir cihaz. Bunu ben dahil kimse inkar etmiyor ama kamerada yetersiz kaldığı noktalar var.

Hocam tabii ki tercih meselesi. Bas çek olayında ortaya çıkan format JPEG'ya da heıf formatı oluyor. Apple dahil bütün markalar bas çek olayında yapay zekadan dolayı fotoğrafı gereğinden fazla işliyor. Bu da ortaya yapay bir fotoğraf çıkartıyor. Apple'ın Pro RAW olayı fotoğrafın işlenmemiş ham halini ortaya koyuyor. Sen 12 Pro Max ile RAW çektiğin zaman fotoğrafta anormal bir işleme olmuyor. Bir iki ufak dokunuşla hem doğal hem de çok kaliteli fotoğraflar ortaya çıkıyor. 14 Plus daha güncel daha güçlü bir cihaz. Bunu ben dahil kimse inkar etmiyor ama kamerada yetersiz kaldığı noktalar var.
O zaman 31.750 ₺ 14 Plusu alıyorum hocam ben. Sizce fiyatına göre nasıl?

Geri
Yukarı