iPhone 14 Pro Max 1 yılda pil sağlığının %88 olması normal mi?

fenr1rr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 1 yılda iPhone 14 Pro Max pil sağlığım %88 oldu. Normal mi? Çok kullanıyorum telefonu.

1 yıl 8 gün olmuş alalı tam.

Pil sağlığını telefonu nasıl kullandığın büyük ölçüde etkiler. Örneğin şarjdayken kullanmak, %85'den fazla şarj etmek, %30'un altındayken kullanmak vs. Senin nasıl kullandığını bilmediğimiz için işaretli yorum yapamayız. Mesut Çevik'in bu videosunu telefonun pil ömrünü nasıl uzun tutabileceğini öğrenmek için izleyebilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merak ettiğim bir şey var. iPhone'larda pil sağlığı neden çok çabuk bozuluyor? Neredeyse her kullanıcı pil sağlığım kötü, pil sağlığım düştü, batarya değişimi gerek diye söylüyor.

Android cihazların bazılarında pil sağlığını göremiyoruz, bazılarında ise dolaylı yollardan pil sağlığını görebiliyoruz. O kadar Android telefon kullandım, bir - iki tanesi haricinde bataryaları hala güzel gidiyor.

Merak ettiğim bir şey var. iPhone'larda pil sağlığı neden çok çabuk bozuluyor? Neredeyse her kullanıcı pil sağlığım kötü, pil sağlığım düştü, batarya değişimi gerek diye söylüyor.

Android cihazların bazılarında pil sağlığını göremiyoruz, bazılarında ise dolaylı yollardan pil sağlığını görebiliyoruz. O kadar Android telefon kullandım, bir - iki tanesi haricinde bataryaları hala güzel gidiyor.
Apple'ın telefonlarında (son dönem hariç) Type-c kullanmıyor olması ve kullanıcılarının kendi ürünlerini daha sık satın alması için eski modellerinde yavaşlatmaya gidildiği bilinen bir şey. Bunun haricinde pilin daha hızlı bitmesi için arka planda casus uygulama çalıştırıyor olabilirler.

Normal-orta bir kullanım yani. Gayet normal.
Normal değil.

Geri
Yukarı