iPhone 14 Pro Max Pil sağlığını korumak

Epoch006

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Sizlere bir sorum olacak, 14 Pro Max sahibiyim. Pil sağlığını korumak için şarj yüzdesinin 20 ila 80 arasında şarj edilmesi söyleniyor. Bu kadar para verdikten sonra telefonun başında bekleyecek halimiz yok. Fakat öğrenmek için ve kendim 2 adet telefonda şu anda birini sadece 1 kere tam doldurdum haricinde ise hep 20 ila 80 arasında. Diğerini ise sürekli tam şarj olmadan asla çıkarmadım. Sizin görüşlerinizi de öğrenmek istiyorum. Kendim teknoloji meraklısı bir bireyim, umarım anlatabilmişimdir. İyi günler dilerim

Hocam bataryayı %100 şarj etmenin pek bir zararı olmaz fakat %0'a kadar düşürür iseniz pil sağlığına daha büyük etkisi olur.

Ben şöyle bir şey söyleyeyim sana, ne kadar korursan koru elbet düşüyor pil yüzdesi ve o düşme başlayınca ilk aldığın zamanda ki gösterdiğin çaba uçup gidiyor amaaaan ne olursa olsun tak sonuna kadar dolsun diyorsun. O yüzden pek kafaya takma. 14 serisi pil konusunda zaten iyi.

%50±30 civarında tutmak bence mantıklı olacaktır.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana kalırsa hiç dikkat etmeden kullanın. O kadar para verip de pil sağlını korumak için konforumuzdan mı feragat edeceğiz ?

Sorunun cevabına gelirsek, %20'nin altına düşürme, telefonunda da ayarlarda şey ayarı var sağlıklı pil modu gibi bir şey; o açık kalsın. Şarjda telefonu kullanma. Bir kullanıcı olarak yapabileceğiniz şeyler bunlar. Biraz daha bilgi sahibi olmak isterseniz de şu videoyu izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı