iPhone 14 Pro Max Pil sağlığını korumak

Afedersiniz, o kadar para verip üstüne üstlük telefonun başında beklemek bence çok saçmalık. İlginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum.

Selamünaleyküm. Sizlere bir sorum olacak, 14 Pro Max sahibiyim. Pil sağlığını korumak için şarj yüzdesinin 20 ila 80 arasında şarj edilmesi söyleniyor. Bu kadar para verdikten sonra telefonun başında bekleyecek halimiz yok. Fakat öğrenmek için ve kendim 2 adet telefonda şu anda birini sadece 1 kere tam doldurdum haricinde ise hep 20 ila 80 arasında. Diğerini ise sürekli tam şarj olmadan asla çıkarmadım. Sizin görüşlerinizi de öğrenmek istiyorum. Kendim teknoloji meraklısı bir bireyim, umarım anlatabilmişimdir. İyi günler dilerim.

Batarya sağlığını korumak istiyorsan en doğru yöntem 20-100 aralığında şarj edip, cihaz şarj olurken cihaza dokunmamaktır.

Selamünaleyküm. Sizlere bir sorum olacak, 14 Pro Max sahibiyim. Pil sağlığını korumak için şarj yüzdesinin 20 ila 80 arasında şarj edilmesi söyleniyor. Bu kadar para verdikten sonra telefonun başında bekleyecek halimiz yok. Fakat öğrenmek için ve kendim 2 adet telefonda şu anda birini sadece 1 kere tam doldurdum haricinde ise hep 20 ila 80 arasında. Diğerini ise sürekli tam şarj olmadan asla çıkarmadım. Sizin görüşlerinizi de öğrenmek istiyorum. Kendim teknoloji meraklısı bir bireyim, umarım anlatabilmişimdir. İyi günler dilerim

Bu tarz konulara ne kadar bilgisiz varsa yazıyor.
1. Şarjı %20'nin altına düşürmeyin yeter, %100'e kadar da şarj etseniz bir şey olmaz.
2. İyileştirilmiş pil şarjını açın.
3. Telefonu olabildiğince düşük güç modunda kullanmamaya çalışın.
4. Telefonu olabildiğince ısındırmamaya çalışın.
5. Telefona olabildiğince şarjda bakmamaya çalışın.
Bunlar yeter.

Afedersiniz, o kadar para verip üstüne üstlük telefonun başında beklemek bence çok saçmalık. İlginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum.

Hocam şu an batarya teknolojisi değişmediği sürece hangi telefonu alırsanız alın pil sağlığını korumanız için yapmanız gereken bunlar. Bunun iPhone öznelinde bir alakası olduğunu zannetmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm. Sizlere bir sorum olacak, 14 Pro Max sahibiyim. Pil sağlığını korumak için şarj yüzdesinin 20 ila 80 arasında şarj edilmesi söyleniyor. Bu kadar para verdikten sonra telefonun başında bekleyecek halimiz yok. Fakat öğrenmek için ve kendim 2 adet telefonda şu anda birini sadece 1 kere tam doldurdum haricinde ise hep 20 ila 80 arasında. Diğerini ise sürekli tam şarj olmadan asla çıkarmadım. Sizin görüşlerinizi de öğrenmek istiyorum. Kendim teknoloji meraklısı bir bireyim, umarım anlatabilmişimdir. İyi günler dilerim
Bende de aynı telefondan var ben 5 aydır kullanıyorum daha bir kez %20nin altına 80 üstüne çıkarmadım ve yetmezmiş gibi yeni nesil hızlı şarj adaptorleri yerine orjinal düşük watt yavaş şarj eden adaptor ve kablo kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı