iPhone 14 Pro Max pil sağlığı %94'e düştü

10. Ay 14 pro kullanıyorum pil % 100 hala yalnız ben herkesin aksine pili yüzde 5 indirim yüzde 95 de çıkarıyorum çok sıcak olduğu zamanlarda telefon yüzde 80 de şarj etmeyi bırakıyor zaten benim kullanım senaryom bu

iPhone 14 Pro Max pil sağlığı bir anda düştü. Daha yeni aldım cihazı çok aşırı titiz kullanıyorum. Orijinal Apple şarj aleti kullanmama rağmen pil sağlığım %94 düştü. Pil sağlığımı nasıl koruyabilirim?

Eki Görüntüle 1922605

İyileştirilmiş pil şarjı özelliğini kapat telefon ısınınca telefonu kapat özellikle kendi kendine ısınınca kapat gitsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda uygulama tutma, Ana ekranı siyah yap, Parlaklık fulleme, Cihazı çok ısıya veya soğuğa maruz bırakma.

Hatta en iyisi telefonu çekmeceye saklasın haftada bir gün kullansın :)
Yahu Amiral gemisi bir cihaz bu, 80 bin lira verdiği bir cihazda 2000 nit parlaklığı, OLED renkleri, RAM ve İşlemci kapasitesi sayesinde aynı anda onlarca sekme açabilme gücünü, karda kışta kullanabilme rahatlığına sahip olmayacaksa neden alınıyor bu cihazlar, eşe dosta hava atmak için mi? Bence cihazda bir sorun var, bu hızla düşmesi hiç normal değil.

Hatta en iyisi telefonu çekmeceye saklasın haftada bir gün kullansın :)
Yahu amiral gemisi bir cihaz bu, 80 bin lira verdiği bir cihazda 2000 nit parlaklığı, OLED renkleri, RAM ve işlemci kapasitesi sayesinde aynı anda onlarca sekme açabilme gücünü, karda kışta kullanabilme rahatlığına sahip olmayacaksa neden alınıyor bu cihazlar, eşe DOS'ta hava atmak için mi? Bence cihazda bir sorun var, bu hızla düşmesi hiç normal değil.

Bence bizim millet çok abartıyor. 1000 dolarlık alete 80 bin lira verince böyle oluyor tabii. Fazla kafaya takmamak lazım cihazın keyfini çıkarın. En kötü 2. sene sonunda pil değişimi yaparsınız 80 bin liraya telefon alan adama 2000-3000 lira dokunmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı