iPhone 14 vs iPhone 15

RyugaEmperor

Centipat
Daha fazla  
Bütçem bu ikisine yetiyor KKTC'de yaşamaktayım. 14, 24K 15, 30k ikisi de 128 GB 256 modeli yoktur. Pro'lara param yetmiyor ve 13 Pro'da stokta yok. Hangisi? İlk defa IOS'a geçeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
15 tabii ki, lakin kamera iyi olsun yeter; en iyisine gerek yok diyorsanız düz 13 de işinizi görür. 14 ile 13 neredeyse aynı cihaz. 15 60hz olmasa 90 falan olsa altlarına asla bakın demem ama şu 60hz biraz can sıkıcı. Seneye 16 serisi 120hz ile gelirse 15 almak biraz kötü olabilir bence ama sanırım utanmadan gene 60 koyacaklar, bunu bilebilsek keşke.

13, 14, 15 çok yetersiz üst modellerini yani pro ve pro max almaya çalışın. Benim tavsiyem bu yönde.
Hocam "2021" yılına ait 13 şu an düz s23 kadar iyi işlemci gücü olarak. (a15 vs 8gen2 bakabilirsiniz) Kamera olarak da videoda daha iyi bariz şekilde (dxomark bakabilirsiniz) ve gün ışığı fotoğrafları da kişisel tercihim olarak bence daha iyi. (hatta dxomark kamera olarak daha iyi bir puan vermiş 13'e, sadece saçma zoom kabiliyeti sebebiyle s23 puanı uzaya uçmuş. kim bu kadar zoom kullanacaksa) Pil olarak zaten çok iyiler. 60hz olmasalar bunu diyebilir miydiniz acaba? Çünkü ekran dışında bu cihazların eksisi yok.

Hocam "2021" yılına ait 13 şu an düz s23 kadar iyi işlemci gücü olarak. (a15 vs 8gen2 bakabilirsiniz) Kamera olarak da videoda daha iyi bariz şekilde (dxomark bakabilirsiniz) ve gün ışığı fotoğrafları da kişisel tercihim olarak bence daha iyi. (hatta dxomark kamera olarak daha iyi bir puan vermiş 13'e, sadece saçma zoom kabiliyeti sebebiyle s23 puanı uzaya uçmuş. kim bu kadar zoom kullanacaksa) Pil olarak zaten çok iyiler. 60hz olmasalar bunu diyebilir miydiniz acaba? Çünkü ekran dışında bu cihazların eksisi yok.
Kuzenim kullanıyor ve memnun değil pilleri yetersiz ve uzun ömürlü değiller eğer dikkatli kullanıcı ve az telefon kullanan biri iseniz yetersiz. Pro ve Pro Max'lere yönelmesi ve bütçesini bunlara zorlaması daha iyi olur. Ben kötü demedim sadece yetersiz. 13 Pro Max kullanıyor annem ve gayet memnun pil açısından, boyut açısından ve kamera açısından. 13 çok küçük bir telefon. Güncellemeleri alması dışında bence çok büyük bir artısı yok. Benim düşüncem bu ve senin düşüncelerine de saygı duyuyorum. Amacım kavga çıkarmak değil. Sadece eksilerini söyledim.

Kuzenim kullanıyor ve memnun değil pilleri yetersiz ve uzun ömürlü değiller eğer dikkatli kullanıcı ve az telefon kullanan biri iseniz yetersiz. Pro ve Pro Max'lere yönelmesi ve bütçesini bunlara zorlaması daha iyi olur. Ben kötü demedim sadece yetersiz. 13 Pro Max kullanıyor annem ve gayet memnun pil açısından, boyut açısından ve kamera açısından. 13 çok küçük bir telefon. Güncellemeleri alması dışında bence çok büyük bir artısı yok. Benim düşüncem bu ve senin düşüncelerine de saygı duyuyorum. Amacım kavga çıkarmak değil. Sadece eksilerini söyledim.
Yani ben de bu serileri kullanıyorum ve kullandım. Küçük olup da bu ekran sürelerini veren başka bir model yok pil olarak. En iyi pil bunlarda küçük telefon lazımsa. Cihazı büyütürsek tabii pro max ve plus ile pilleri kıyaslanamaz ama bu sefer de küçük elliler rahat edemez, saygılar...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düz serilerin pilleri günü gayet çıkarabilecek düzeyde. Ve gayet uzun ömürlü cihazlar?

Yani düz 14 ten uzak mı durayım? Çünkü yakınlarım ya 14 pro ya 15 yada 15 ten uzak durmamı söylediker sağlamlık pek umursamam çünkü sağlam değil derler ama göze aldım.

Geri
Yukarı