iPhone 15 Pro alınır mı?

TheMeliodas

Decapat
Yer
İstanbul'da küçük bir yer
Daha fazla  
Meslek
Mimar
İyi akşamlar Technopat kullanıcıları. Mayıs-Haziran ayı içerisinde iPhone 15 Pro almayı düşünüyorum, normalde iPhone seven biri değildim fakat Type-C girişi geldiğinden alasım geldi. Elimdeki telefon Samsung ve uzun bir süredir kullanıyorum. Şu zamana kadar bozmadım, herhangi bir şekilde kırmadım fakat IPhone'ler hassas oluyor. Tavsiyeleriniz varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar Technopat kullanıcıları. Mayıs-Haziran ayı içerisinde iPhone 15 Pro almayı düşünüyorum normalde iPhone seven biri değildim fakat Type-C girişi geldiğinden alasım geldi elimdeki telefon Samsung ve uzun bir süredir kullanıyorum şu zamana kadar bozmadım herhangi bir şekilde kırmadım fakat IPhone'ler hassas oluyor tavsiyeleriniz varsa sevinirim.

Alabilirsiniz bu soru ne aradığınıza bağlı aslında. Genel anlamda 15 Pro alınır.

Hocam ben olsam düz iPhone 13 alırım çünkü iPhone 11 - 15 bildiğiniz aynı tasarımlar.
iPhone 13'ün tasarımını ben çok beğeniyorum size kalmış bir şey.

Ne demeye çalışmışsınız anlayamadım. 11 ile 15'in tasarımı aynı değil. Mesajınızı düzeltin ya da silin. 13 ile 15 aynı tasarımda zaten. Ayrıca 15 Pro'yu sormuş.

Hocam ben olsam düz iPhone 13 alırım çünkü iPhone 11 - 15 bildiğiniz aynı tasarımlar.
iPhone 13'ün tasarımını ben çok beğeniyorum size kalmış bir şey.

Dostum tasarimla ne alakası var. Donanım özelliği girişi vs önemli dediğiniz cihazda 120Hz bile yok.
Konu sahibine gelirsek iPhone düşünüyorsanız alabilirsiniz.

15 Pro çok pahalı. Aynı fiyata 15 Pro Max rakibi S24 Ultra alabilirsiniz. S24 Ultra 15 Pro'dan çok daha iyi bir telefon.

Yav aslında o kadar para verilmez bütün telefonlara paranız fazla ise bile günümüzde 13 Pro Max veyahut 14 Pro Max gayet yeterli cihazlar. En yenisini almak için ve o kadar fark vermek için geçerli bir sebep yok.

iPhone fiyatları da ülkemizde Samsung'a göre uçuk olduğu için tavsiyem S24 Ultra veya S23 Ultra'dan yana çünkü çok daha az fiyatlara daha iyi telefon alıyorsun.

2 hafta önce uzun araştırmalarımın sonucunda 14 Pro aldım. Neden? Çok basit, sadece Type-C girişine dünya kadar para ödemek istemedim çünkü. Kamera performansı aynı, ekran aynı, batarya neredeyse aynı. İşlemci bir tık daha gelişmiş, ama hangimiz bu farkı anlayabilecek kadar suyunu çıkaracak derecede kullanıyoruz telefonu? Hiç birimiz. 14Pro al gitsin.

Pro Max tercih edilmesi daha mantıklı bence, çıkmışken azcık daha çıkın ve en iyisini alın. MacBook olmadan çok sarmıyor beni iPhone kullanmak, deneyim yarım kalıyor.

2 hafta önce uzun araştırmalarımın sonucunda 14 Pro aldım. Neden? Çok basit, sadece Type-C girişine dünya kadar para ödemek istemedim çünkü. Kamera performansı aynı, ekran aynı, batarya neredeyse aynı. İşlemci bir tık daha gelişmiş, ama hangimiz bu farkı anlayabilecek kadar suyunu çıkaracak derecede kullanıyoruz telefonu? Hiç birimiz. 14Pro al gitsin.
Hocam Genshin Impact'te MetalFX kullanıp saatlerce stabil 60 FPS alabilmek çok büyük bana kalırsa şimdi, kullanım amacına göre değişiyor. Referans olarak aynı oyun 14PM'de 15 dakika içinde ısından ötürü throttle yapıp FPS dalgalanmalarına yol açıyor. İşlemci dediğiniz ucu çok açık bir şey, o cihazla render alıp video bile editleyebilirsiniz. Profesyonel olarak kullanılmadığı sürece bir fark hissettirmemesi normal tabii ki.

Geri
Yukarı