iPhone 15 Pro Max alınır mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cihaz daha yeni güncellemelerle daha da iyi hale geleceğini. CPU ve GPU konusunda daha güçlü olduğunu da bilmeni isterim.

S23 Ultra 1 sene önce çıktı 15 Pro Max'ten. S24 Ultra'yı bekleyin o zaman performansı görürsünüz.

Hocam ihtiyaçlarıa göre alınıp alınmayacağı değişir. Örneğin sen fazla fotoğraf çekmiyorsun fazla kullanmıyorsun telefonu o zaman iPhone 15 Pro Max almaya gerek yok ama dersen ben iyi bir telefon istiyorum, beni yıllarca götürsün o zaman alabilirsin.

İşte aynı şeyi diyoruz denk değiller. CPU ve GPU konusunda eşit güçlere gelsinler o zaman konuşalım bu durumu ayrıca 1 sene olmadı.

Denk olmayabilir ama arada ki fiyat farkına değecek bir performans farkı yok. Aralarında 30 bin TL fiyat farkı var. Ayrıca iPhone 15 Pro dayanıklılık testini geçemedi bile. 14'ler daha dayanıklı.

Fiyat farkına değecek bir performans farkı yok.

Görüldüğü gibi AnTuTu puanları hemen hemen aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif olarak kullandığım telefonum bozuldu ve ben de yeni bir telefon almak istiyorum. Apple'ın yeni çıkardığı 15 Pro Max almayı düşünüyordum ancak sosyal medyada çıkan haberler aklımı çeldi. Mesela düştüğü gibi arka ekran çatlaması, ısınma problemi ve ekran kararma gibi haberler okudum. Sizce telefonu alsam üzer mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

O paraları verebiliyorsanız alın pişman etme ihtimalı yok Apple'nin olayı bu en kötü ihtimalle sorun çıksa bile sıfırıyla değişiyorlar arka cam kırılma muhabbetine gelirsek bu bir eksi değil kırılabilir

Denk olmayabilir ama arada ki fiyat farkına değecek bir performans farkı yok. Aralarında 30 bin TL fiyat farkı var. Ayrıca iPhone 15 Pro dayanıklılık testini geçemedi bile. 14'ler daha dayanıklı.

İşte şöyle yorum yap canımı al. Fikrini böyle belirt. Arada bence de 30 bine değecek fark yok ama para konusunda sıkıntı yoksa uzun yıllar kullanılmak isteniyorsa iPhone daha mantıklı bir tercih. Sağlamlık konusuna gelecek olursak zaten kılıfsız kullanacak insan yok bu telefonları buff Spigen gibi markalardan güzel kılıflar alınırsa sağlamlıkla ilgili problem kalmaz. Geçenlerde bir video gördüm 13-14 Pro serisinde arka kapağın alt kısmı metal destekli ama 15 Pro hafif olsun diye metalle desteklenmemiş sanırım. 14 Pro serisine göre daha dayanıksız olduğu doğru ama daha dayanıklılık testini geçemedi demeniz yanlış. Neyse bu konuyu daha fazla baltalamaya gerek yok son olarak fikirlerimi belirtmek istiyorum. 13 Pro Max kullanıcısıyım 2 senedir cihazım yağ gibi akıyor aynı zamanda 15 Pro da kullanıyoruz aile içinde. Uzun yıllar boyu kullanacağım param var diyorsanız kesinlikle iPhone alın üzmez. Ama bütçem sınırlı bu telefonu almak beni zorlar diyorsanız Samsung s serisine bakılabilir illa iPhone istiyorum diyorsanız daha düşük serilere bakılabilir. Ama param var diyorsanız alın geçin hayırlı olsun. 3-5 konu dışında iPhone kesinlikle daha iyi. Bunlardan biri hızlı şarj mevzusu 20 watt olması can sıkıcı %80'e kadar hızlı ama sonrasında çok yavaşlıyor. Ekran konusunda Samsung biraz daha kaliteli. Kamerayla çok Zoom yapıyorsanız Zoom konusunda Samsung'un bariz üstünlüğü var ve iPhone tarafında gece çekimi bence kötü. Bunların dışında gerek CPU gerek GPU gücü olsun güncelleme desteği olsun iPhone çok daha üstün bir telefon.

İşte şöyle yorum yap canımı al. Fikrini böyle belirt. Arada bence de 30 bine değecek fark yok ama para konusunda sıkıntı yoksa uzun yıllar kullanılmak isteniyorsa iPhone daha mantıklı bir tercih. Sağlamlık konusuna gelecek olursak zaten kılıfsız kullanacak insan yok bu telefonları buff Spigen gibi markalardan güzel kılıflar alınırsa sağlamlıkla ilgili problem kalmaz. Geçenlerde bir video gördüm 13-14 Pro serisinde arka kapağın alt kısmı metal destekli ama 15 Pro hafif olsun diye metalle desteklenmemiş sanırım. 14 Pro serisine göre daha dayanıksız olduğu doğru ama daha dayanıklılık testini geçemedi demeniz yanlış. Neyse bu konuyu daha fazla baltalamaya gerek yok son olarak fikirlerimi belirtmek istiyorum. 13 Pro Max kullanıcısıyım 2 senedir cihazım yağ gibi akıyor aynı zamanda 15 Pro da kullanıyoruz aile içinde. Uzun yıllar boyu kullanacağım param var diyorsanız kesinlikle iPhone alın üzmez. Ama bütçem sınırlı bu telefonu almak beni zorlar diyorsanız Samsung s serisine bakılabilir illa iPhone istiyorum diyorsanız daha düşük serilere bakılabilir. Ama param var diyorsanız alın geçin hayırlı olsun. 3-5 konu dışında iPhone kesinlikle daha iyi. Bunlardan biri hızlı şarj mevzusu 20 watt olması can sıkıcı %80'e kadar hızlı ama sonrasında çok yavaşlıyor. Ekran konusunda Samsung biraz daha kaliteli. Kamerayla çok Zoom yapıyorsanız Zoom konusunda Samsung'un bariz üstünlüğü var ve iPhone tarafında gece çekimi bence kötü. Bunların dışında gerek CPU gerek GPU gücü olsun güncelleme desteği olsun iPhone çok daha üstün bir telefon.
Öyle hocam. İkisinin de farklı farklı özellikleri var. İnsandan insana bütçeden bütçeye göre değişebilir. İlla iPhone 15 pro max olsun diye bir şey de kilitli kalmak mantıklı değil.

Öyle hocam. İkisinin de farklı farklı özellikleri var. İnsandan insana bütçeden bütçeye göre değişebilir. İlla iPhone 15 Pro Max olsun diye bir şey de kilitli kalmak mantıklı değil.

Aynen öyle ikisinde üstün olduğu konular var. Bana göre Samsung'un hiçbir üstünlüğü yok. Şarj konusunda zaman sıkıntım yok geceden takıyorum. Zoom konusunda 100X değil 500X zoomlasa bile almam Zoom'la işim yok iPhone 5X telefoto 25X normal Zoom gayet yeterli. Tek kötü yanı gece çekimleri gerçekten kötü. Onun dışındaki her yönden bence iPhone çok daha üstün bir telefon. En azından değer kaybetmiyor Samsung telefonlar 1 sene sonra yarı fiyatına düşüyor.

@EnsarT57

Samsung da uzun yıllar götürür eğer amiral gemisi bir modelse. Kasma donmada ise ben hiç amiral gemisi samsung modellerinin kastığını görmedim. Ekran olarak 120 hz zaten. IPhone seçseydim işletim sistemi için seçerdim herhalde. Benim için bir tek o konu da üstün.

@EnsarT57

Samsung da uzun yıllar götürür eğer amiral gemisi bir modelse. Kasma donmada ise ben hiç amiral gemisi samsung modellerinin kastığını görmedim. Ekran olarak 120 hz zaten. IPhone seçseydim işletim sistemi için seçerdim herhalde. Benim için bir tek o konu da üstün.
Ki Apple'in ekranlarını da samsung üretiyor :D

Geri
Yukarı