iPhone 15 Pro Max alınır mı?

• Konuyu başlatan Gideon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 754

Gideon

Kilopat
Daha fazla  
Şu an iPhone 11 kullanıyorum. Telefon iyicene kasmaya, takılmaya başladı. iPhone 15 Pro Max almayı düşünüyorum ama YouTube ve Twitter'da gördüğüm bazı videolarda telefonun ön ve arka kameralarının sıkıntılı olduğunu söylüyorlar. Pro Max yerine Plus mı alınmalı?

15 Pro max almak için gittim ve düz 15 Pro aldım. İçerik üreticisi ve sosyal medya fenomeni değilseniz 15 pro ile 15 Pro Max arasında çok bir fark yok. Elleriniz de büyük değilse tek elle vs. kullanılmıyor Pro Max. Bilginiz olsun. Bunu değerlendirip karar verip 15 Pro ya Pro Max almanızı tavsiye ederim. Düz 15 alınmaz 60 Hz ekran felan.

15 Pro max almak için gittim ve düz 15 Pro aldım. İçerik üreticisi ve sosyal medya fenomeni değilseniz 15 pro ile 15 Pro Max arasında çok bir fark yok. Elleriniz de büyük değilse tek elle vs. kullanılmıyor Pro Max. Bilginiz olsun. Bunu değerlendirip karar verip 15 Pro ya Pro Max almanızı tavsiye ederim. Düz 15 alınmaz 60 Hz ekran felan.

15 Pro için hala devam batarya sorunlarının devam ettiği yönünde geri bildirimler var. Artık Apple da bu konuda bir şey yapacağa benzemiyor. Bu yönden ne olursa olsun 15 Pro Max almasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Eğer ekran büyüklüğü veya ağırlık gibi konular çok problem olursa da 16 Pro çıktığında telefonunu 15 Pro'ya göre daha yüksek bir değerde satıp 16 Pro'ya da daha düşük bir farkla geçebilir.

Plus tavsiye etmiyorum. 15 pro deneyimim yok fakat, 14 pro alırken max tercih ettim çünkü büyük olması daha yüksek ekran çözünürlüğü daha büyük pil ve büyük olması biraz daha serin çalışmasını sağlıyor.

15 Pro için hala devam batarya sorunlarının devam ettiği yönünde geri bildirimler var. Artık Apple da bu konuda bir şey yapacağa benzemiyor. Bu yönden ne olursa olsun 15 Pro Max almasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Eğer ekran büyüklüğü veya ağırlık gibi konular çok problem olursa da 16 Pro çıktığında telefonunu 15 Pro'ya göre daha yüksek bir değerde satıp 16 Pro'ya da daha düşük bir farkla geçebilir.
Kullanmadığınız telefona yorum yapmamanızı tavsiye ediyorum. %80'e kadar şarj ediyorum. Akşam 8 gibi şarj ediyorum ve gece yatana kadar 60lara düşürüyorum. 8-5 çalışıyorum. Çok yoğun Twitter ve telefon görüşmesi yapıyorum, arada Instagram'a da göz atıyorum. Şuan gece 1 ve şarj halen % 21.

Kısacası sorun felan yok. Bununla ilgili bildirimi yapanlar olabilir. Binlerce cihaz arasında hatalılar olabilir. Pro Max alıp da şikayet eden vardı mesela bir arkadaşım. Telefonu gönderdi ve sıfır verdiler bataryasında problem çıktı.

Kullanılmayan cihazlara sağdan soldan bir şeyler okuyup yorum atanlara karşı sakin kalamıyorum.

Kullanmadığınız telefona yorum yapmamanızı tavsiye ediyorum. %80'e kadar şarj ediyorum. Akşam 8 gibi şarj ediyorum ve gece yatana kadar 60lara düşürüyorum. 8-5 çalışıyorum. Çok yoğun Twitter ve telefon görüşmesi yapıyorum, arada Instagram'a da göz atıyorum. Şuan gece 1 ve şarj halen % 21.

Kısacası sorun felan yok. Bununla ilgili bildirimi yapanlar olabilir. Binlerce cihaz arasında hatalılar olabilir. Pro Max alıp da şikayet eden vardı mesela bir arkadaşım. Telefonu gönderdi ve sıfır verdiler bataryasında problem çıktı.

Kullanılmayan cihazlara sağdan soldan bir şeyler okuyup yorum atanlara karşı sakin kalamıyorum.

Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. Lakin ilk ve son cümlenizi üzüntü ile okudum. Size cihazları kullanmadığımı da söylememişim aslında. Tam aksine ilk cümleme bakarsanız
15 Pro için hala batarya sorunlarının devam ettiği......
burada daha önceden de bu sorunun var olduğu ile alakalı bir bilgi vermeye çalışmıştım.

30 Eylül tarihli bir haberde yurtdışında bir 15 Pro'nun bataryasının şişmesi ve kasasının yamulması gibi bir olayın yaşandığını ancak bunun -haber olmuş- hiçbir 15 Pro Max'te yaşanmadığını anlatıp ahkâm kesseydim evet haklı olabilirdiniz. Veya sikayetvar.com gibi sitelerde 15 Pro'ya ait batarya sorununun 15 Pro Max'e ait batarya sorunlarından çok daha fazla olduğunu söyleyip bilgiç görünseydim haklı olabilirdiniz.

Amacım kırmak, kızdırmak veya ben en iyisiyim, en bilgilisiyim, en deneyimlisiyim ispatı değil beni yanlış anlamayın. Kendimi kanıtlamaya çalışmıyorum, forum burası. Herkes fikrini ifade edecek tabii ki. Yine de kullanılmayan cihazlara sağdan soldan bir şeyler okuyup yorum atanlara sakin kalmak istemezseniz bu sizin tercihiniz :) İyi forumlar dilerim.

Şuan iPhone 11 kullanıyorum. Bunu tek elle kullanmaya öyle böyle alıştım ama tek elle rahat kullanamıyorum. Pro modeli gözüme küçük geldi. Hem de artık büyük telefon kullanmak istiyorum.

Telefonu yurtdışından alacağım. Yurtdışından alınınan telefonları burada satabiliyor muyuz?

Ben arka kamerada netleme sorunu, ön kamerada karanlık çekme sorunu olduğunu söyleyen videolar gördüm. Sizde böyle bir problem var mı?

Ben arka kamerada netleme sorunu, ön kamerada karanlık çekme sorunu olduğunu söyleyen videolar gördüm. Sizde böyle bir problem var mı?
İlk aldım ve eve geldim. Yanımda bir arkadaşım da benimle aynı anda Pro Max aldı. Selfie çektik ön kameradan. İkimizin kamerası da sanki böyle iPhone XS ile felan çekilmiş gibi oldu. Sonra o gece güncelleme geldi ve ertesi gün tekrar denedik hem Pro hem de Pro Max düzeldi. Arka kamerada hiç problem yoktu. Ön kameradaki sorun da aldığımın günün ertesinde düzeldi.

Büyük telefon istiyorsanız alın hocam. Ben direkt mağazadan aldım internetle uğraşmadım. Ben 256 GB Pro'yu 72.000'e aldım 256 Pro Max'i arkadaş 78.500'e aldı.

İlk başta ben de Pro Max aldım bir getirdi telefonu jelatinini çıkartmadan bir elime aldım sonra Pro getir dedim ve Pro aldım. Böyle bir satın alım serüvenim oldu.

Size de şimdiden hayırlı olsun. Sorun olsa bile Apple yazılım ile çözer, sıkıntı olmaz ve dediğim gibi şuanda da öyle bir sorun yok.

Telefonu yurtdışından alacağım. Yurtdışından alınınan telefonları burada satabiliyor muyuz?
Satarsınız ama fiyatı epey bir düşer. Türkiye cihazı gibi olmaz. Yurtdışı telefon alma şansım vardı ama ben tercih etmiyorum. iPhone 11 de benim Türkiye malı idi ve Vatan Teknosa vs. bu telefona 12.000 TL veriyor 3.000 TL de Apple desteği var. İkinci eli örneğin 15.000 TL'ye geliyor. Yurt dışı olsaydı böyle bir şans olmayacaktı. Türkiye cihazının değeri devasa daha iyi yurt dışı ürününden.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı