iPhone 15 Pro Max ısınma sorunu devam ediyor mu?

Kesinlikle Cruslan hocamın dediği gibi 14 ve 15 serileri donanımsal olarak ısınıyor, yazılımla çözüleceğini zannetmiyorum.
14 serilerinin ısındıgını kim söyledi? düz 14 pro max ve 15 pro var. 15 Pro alev alırken 14 pro max pubg-capcut render vs. ısınma sorunu yok. normal seyrediyor.

14 serilerinin ısındıgını kim söyledi? düz 14 pro max ve 15 pro var. 15 Pro alev alırken 14 pro max pubg-capcut render vs. ısınma sorunu yok. normal seyrediyor.
Ben dahil bir çok kişi söylüyor, Max serisinin kasası büyük olduğundan muhtemelen ısınma sorunu yapmıyordur 14 Pro kullandınız mı? İki tane 14 Pro kullandım ikisi de oyun oynarken alev atıyor hocam, iki cihazın da sorunlu olma ihtimali yoktur diye düşünüyorum.

Isınma sorunu donanımsal. Bu senenin Apple işlemcisi olan A17 Pro verimsiz bir işlemci. Kasada titanyum kullanmaları(alüminyum'a ve çeliğe göre ısı dağıtma konusunda daha kötü) ve herhangi bir pasif soğutma sisteminin olmaması tuzu biberi oluyor. Normal işlerde ısınmasını hissettirmeyecektir ancak oyun oynamaya veya kamera kullanmaya başladığınız anda o incelemelerde gördüğünüz 50C derecelere(İşlemcinin olduğu arkadan bakıldığında sağ üst köşede ve elinizle tutamayacağınız kadar sıcak) kadar çıkması olağandır.
15 Pro kullanıcısı olarak, doğru. S22'den beri böyle saçma termalleri olan bir cihaz görmemiştik.

15 Pro Max yine yüzey alanından kurtarıyor ancak Pro serileri bence nazaran iyi değil ya, fiyatı da ona göre daha uygun tabii ancak benim şimdiki aklım olsa 15 Pro Max alırdım. Titanyuma geçmek, 3nm'ye bu kadar güvenmek hataydı. LAKİN sanırım verimlilik çekirdekleri iyi çalışıyor ki ben o kadar ısınarak oyun oynadığım halde hala günü çıkaracak ekran sürelerini el kadar telefonda alabiliyorum. Normal bir iş yaparken şarjı gitmiyor telefonun. Verimsiz ancak yüksek performansa girdiğinde verimsiz. Öte yandan Throttle yaşamadı hala. En azından GTA Vice City: Definitive Edition Mobile'da yaşamadı.

Titanyum hissiyatı da bence Paslanmaz Çelik'ten iyi değil. Bu meseleyi abarttılar ama yapmak zorundaydılar, artık regülasyonlar telefonların arka cam tamirlerinin bu kadar çetrefilli olmasını istemedi. O yüzden ki Samsung ve diğer firmalar böyle takip ettiler diğer firmaları. Gerçi aralarında iPhone'dan önce de bu işe giren vardı orası ayrı ancak Trend olarak diyorum. Yine de telefon hafif Allah var. Ne kadar kağıt üzerinde az da görünse telefonu eline alan 14 Pro kullanıcısı arkadaşlarım önce bir şaşırdılar. Bana da konforlu geliyor.

Ha bir de ek olarak bu Apple'ın Qualcomm haberleşme entegresi taşıyan son modelleri, ya 16'da ya da 17'de bunu kendi çiplerini çıkararak çözecekler. Çalışmaları bu yönde şu an. 16'ya yetişmez bence ancak 17'ye yetişir. Bu sebeple ki dışarıda 5G üzerinden görüntülü konuşurken tekrar düşünün. Isınmıyor ama içiyor şarjı.

İphone 15 pro ısınmıyorsa, ısınan telefon nasıl oluyor merak ettim. Günlük işlerde, internet veya video izleme gibi durumlarda çok ısınmıyor ama kamera ile çekim yaparken, hatta bir süre foto çekerken çok ısınıyor. Sadece ısınmakla kalmıyor şarjı su gibi içiyor. İsterse 1 nanometre işlemci koysunlar banane.

İphone xs , sonrasında s23 ve sonrasında da 15 pro kullanıcısıyım. Xs ve s23 hem ısınma hem de kamera kullanırken şarj tüketimi konusunda 15 pro dan çok daha iyi.

Gidin bir teknomarkete açın kamerayı ve sadece 5 dk full hd 60 fps video çekin bakın bakalım ısınıyor mu, ne kadar şarj yiyor…

Geri
Yukarı