iPhone 15 Pro Max ısınma sorunu

Evet son sürüm yüklü, işin komik yanı sıcaklık anormal yetkili servis uyarı vermiyorsa sorun yoktur diyor 70 derece de uyarı veriyorsa 65 derece de çalışıyorsa bataryayı 1 yılda yer bitirir bu normal karşılanamaz ki. (Sıcaklık örnekti, bu derecelerde olacağını sanmıyorum)

Hocam yaptığınız testlerden gördüğüm kadarı ile sıcaklık sorunu hala devam ediyor çünkü 20 dk 10 dk çok kısa süreler 1-2 belki 3-4 saat kullanıldığında telefon patlar o zaman :D gerçekten bu kısa sürelerde bile ısınması bence büyük sorun ben 1 sezonluk diziyi 1 günde bitiren adamım 3-4 saat aralıksız dizi izlesem telefon büyük sıkıntı çıkarır gibi duruyor peki 14 Pro Max'in sıcaklık durumu nasıl veya ileride sizce 15 Pro Max sıcaklık sorunu çözülür mü veya düşer mi Type-C olarak çıktığı için sonradan çıkacak iPhone ürünleri de bu yönde çıkacağı için 15 Pro Max almak istiyordum.

Evet son sürüm yüklü, işin komik yanı sıcaklık anormal yetkili servis uyarı vermiyorsa sorun yoktur diyor 70 derece de uyarı veriyorsa 65 derece de çalışıyorsa bataryayı 1 yılda yer bitirir bu normal karşılanamaz ki. (sıcaklık örnekti, bu derecelerde olacağını sanmıyorum)

Yıllardır stabilitesi için övdüğüm Apple son 2 iOS sürümünde büyük batırdı. Bütün kullancılar neredeyse rahatsızlar, şu an 15 pm de ekranda sıkıntılar olduğu söyleniyor. 17.1 ile bu sorunu kaldıracaklarını söylemişler. Her gelen güncellemede başka bir sorun çıkıyor Apple kullancılarını kaybetme korkusuna girmeli artık.

Hocam yaptığınız testlerden gördüğüm kadarı ile sıcaklık sorunu hala devam ediyor çünkü 20 dk 10 dk çok kısa süreler 1-2 belki 3-4 saat kullanıldığında telefon patlar o zaman :D gerçekten bu kısa sürelerde bile ısınması bence büyük sorun
Hocam önemli olan kaç dakikada ısındığı değil. Siz yük bindirdiğiniz anda zaten çip ısınmaya başlar. Önemli olan satürasyon noktasıdır ki bu da 41-42°C gibi gözüküyor. 10 dakikada 10°C arttı diye 30 dakikada 30°C artmaz yani :)

Hocam önemli olan kaç dakikada ısındığı değil. Siz yük bindirdiğiniz anda zaten çip ısınmaya başlar. Önemli olan satürasyon noktasıdır ki bu da 41-42°c gibi gözüküyor. 10 dakikada 10°c arttı diye 30 dakikada 30°c artmaz yani :)

Vallahi hocam o kadarını bilmiyorum normalde telefondan yaptığım Max aktivite Instagram veya YouTube'da gezmek daha çok bilgisayar kullanıcısıyım ve düz mantık cihaz ne kadar uzun süre yorarsan o kadar ısınır kafası ile düşündüm telefonda da aynı mantık ile ileler diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı