iPhone 15 Pro Max ısınma sorunu

RamazanQs

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1050 Tİ
Ryzen 3 3100
Merhaba iPhone 15 Pro Max almayı düşünüyorum fakat gördüğüm kadari ile ısınma sorunu varmış ve yetkili kişilerin söylemlerine göre bu sorunun sebebi titanyum kasaymış bu yüzden bir yazılım güncellemesi ile vs. düzeltilemez diye düşünüyorum birkaç haber daha gördüm güncelleme ile düzeltildi diye bu bilgi doğru mu iPhone 15 Pro Max alınır mı? Ayrıca düz, Pro ve Pro Max arasında ne gibi bir fark var hangisini almak daha mantıklı olur?

Isınma sorunu dediğiniz gibi tamamen çözülmez. Yazılım ile ortalama sıcaklık değerlerini düşürebilirler ama öyle yüksek bir performans vaat eden bir telefonun soğuk çalışmasını bekleyemezsiniz.

Merhaba iPhone 15 Pro Max almayı düşünüyorum fakat gördüğüm kadari ile ısınma sorunu varmış ve yetkili kişilerin söylemlerine göre bu sorunun sebebi titanyum kasaymış bu yüzden bir yazılım güncellemesi ile vs. düzeltilemez diye düşünüyorum birkaç haber daha gördüm güncelleme ile düzeltildi diye bu bilgi doğru mu iPhone 15 Pro Max alınır mı? Ayrıca düz, Pro ve Pro Max arasında ne gibi bir fark var hangisini almak daha mantıklı olur?

Şu aralar bayağı sorun gördüm bence biraz daha bekleyip sonra karar verin.

Telefonun içinde soğutma sistemi yok diye biliyorum. Ayrıca bildiğim kadarıyla Assassin's Creed Mirage oynatabilecek güçte. Bu güçteki bir şeyin ısınmamasını bekleyemezsin. Tabi 90000 verip ısınan bir telefon almak mantıklı mı değil mi orası tartışılır.

Yazılımla düzelir fakat tamamen kaybolmaz. 14 Pro Max alırdım ben olsam.

14 PM ile 15 PM arasında sıcaklık derecesi olarak 2 derece fark var, o da Titanium çerçeveden kaynaklandığı söyleniyor. Yani abartılan sıcaklıklar mevcut değil.

IMG_0485.jpeg

iOS 17.0.2’de karşılaştığım en sıcak durum buydu. S21’im 60°C’leri gördüğü için ben bunu en ağır tabiriyle ılık olarak değerlendiriyorum. Ha hızlı şarjdayken 4K60FPS video çekersek ne olur emin değilim. iOS 17.0.3’de henüz test yapmadım.

41°C’yi sıcak kabul ediyorsanız o başka tabii.

Eki Görüntüle 1978866

iOS 17.0.2’de karşılaştığım en sıcak durum buydu. S21’im 60°C’leri gördüğü için ben bunu en ağır tabiriyle ılık olarak değerlendiriyorum. Ha hızlı şarjdayken 4K60FPS video çekersek ne olur emin değilim. iOS 17.0.3’de henüz test yapmadım.

41°C’yi sıcak kabul ediyorsanız o başka tabii.
Şu an düzelmiş gözüküyor hocam fakat ilk başlarda oyun oynarken bile 50 60 dereceler çıkıyormuş

Geri
Yukarı