iPhone 15 Pro Max vs Google Pixel 8 Pro vs Galaxy S23 Ultra

Bu soruyu soran birisi iPhone almaz :D Stabilite olarak Apple hiç düşünmeden iPhone almanız için kendini daha ne kadar kanıtlamalı? iPhone 6s kullanan bir dünya insan var. Aynı yıl çıkmış Samsung S6'yı kullanan insan bulamazsın.
Evet hala 6s kullanıyorum ve günlük kullanım için hala idare ediyor. Kamerası sadece gündüz ve güzel güneş varsa idare ediyor. Isınma sorunu, donmalar falan can sıkıyor ama 10 yıl olmuş çıkalı bi zahmet olsun.

Pürüzsüz akıcı bir yazılım deneyimi istiyorsan Pixel 8 Pro almanı öneririm. Oyun oynayacaksan Pixel serisi uygun seçim olmaz. Diğer ikisinden birini alabilirsin.

Eee? S23 Ultra 3-4 sene sonra kascak mi bari? Su an sisen OneUI 2'ye sahip S8 bile akici bir sekilde calisiyorken sunlari okumak trajikomik geliyor cidden. S5 donemlerinde kaldi o 1 yil sonra frame drop yemeler, gunumuzde anca 200 300 dolarlik low end cihazlarda gorursun.
Aslında haklısın. Android cihazlara çok kez şans verip hepsinde pişman olduğum için ön yargım çok yüksek.

Kullandığım telefonlar(hepsi en az 2 aydan 1 seneye kadar): Xiaomi Mi 10, Z Fold 3, S20 FE, A53.

Keşke böyle olmasaydı ama hepsi pişman etti bir şekilde. Benim hatam S23 Ultra falan almamış olmak sanırım.

Eee? S23 Ultra 3-4 sene sonra kascak mi bari? Su an sisen OneUI 2'ye sahip S8 bile akici bir sekilde calisiyorken sunlari okumak trajikomik geliyor cidden. S5 donemlerinde kaldi o 1 yil sonra frame drop yemeler, gunumuzde anca 200 300 dolarlik low end cihazlarda gorursun.
Herkes aynı yanılgıya düşüyor. iPhone 6s günlük idare eder diyor yoksa kasma donma sorunları can sıkıyor diyor. Kendileriyle çelişiyorlar. Geçen 6s ile fotoğraf çekmeye çalışan birini gördüm. 40 saniye kameranın açılmasını, bi 30 saniye kadar da fotoğrafın çekilip işlenmesini bekledi gözümün önünde. Evet kardeşim kasmıyor.

Herkes aynı yanılgıya düşüyor. iPhone 6s günlük idare eder diyor yoksa kasma donma sorunları can sıkıyor diyor. Kendileriyle çelişiyorlar. Geçen 6s ile fotoğraf çekmeye çalışan birini gördüm. 40 saniye kameranın açılmasını, bi 30 saniye kadar da fotoğrafın çekilip işlenmesini bekledi gözümün önünde. Evet kardeşim kasmıyor.
Evde 6s de var. Şu an kullandığım A53'den daha hızlı çekim yapıyor. O arkadaş büyük ihtimal telefonu basketbol topu olarak kullanmış.

iPhone 12 kullanicisi olarak soyluyorum; yeryuzundeki en overrated firma Apple. 799 dolarlik telefona telephoto koymamis ve 1/2.55” sensoru var, adamlar 14K’lik IMX766 barindiran GT 2’ye modlu kamera kurup fotograf performansinda 12’nin yaklasamayacagi hale getiriyorlar. En kisa sure icerisinde 12’yi Apple sevdalisi kardesime verip server kayitli S21 Ultra’ya ya da gecebilirsem subatta cikacak olan S24’e gececegim. Sadece telephoto sensorlerinden bile cag atlayacagimi biliyorum.

iPhone 12 kullanicisi olarak soyluyorum; yeryuzundeki en overrated firma Apple. 799 dolarlik telefona telephoto koymamis ve 1/2.55” sensoru var, adamlar 14K’lik IMX766 barindiran GT 2’ye modlu kamera kurup fotograf performansinda 12’nin yaklasamayacagi hale getiriyorlar. En kisa sure icerisinde 12’yi Apple sevdalisi kardesime verip server kayitli S21 Ultra’ya ya da gecebilirsem subatta cikacak olan S24’e gececegim. Sadece telephoto sensorlerinden bile cag atlayacagimi biliyorum.
Sadece kamera konusunda değil hemen hemen her konuda çağ atlayacaksın. iOS çok kısıtlı bir işletim sistemi. Android telefona tam kalitede fotoğraf göndermek bile neredeyse imkansız. Basit işlemleri gerçekleştirmek için kırk takla atmak gerekiyor. Aradığın ayarı bulamıyorsun.

Geri
Yukarı