iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23

Hangisi?

• iPhone 15 Pro Max

Oy: 22 56,4%
  • Samsung Galaxy S23

Oy: 17 43,6%

• Oy verenlerin toplamı
    39

Akarulez

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4090M / 13900HX / 32GB - 5600 / 1 TB
Meslek
Dijital Reklamcılık - Medya Planlama Uzmanı
Merhaba, düzenli bir işim var, asgari ücretin epey üzerinde gelir sahibiyim fakat şu anda birikmiş hiç param yok. Kredi çekip Apple cihazlarına zam yapmadan 77 bin TL ile iPhone 15 Pro Max mı almalıyım, yoksa borca girmeden S23 ile yoluma mı bakmalıyım? Apple lansmanını izledim ve oldukça hoşuma gitti bu seneki Apple cihazları ondan arada kaldım bayağı. Düz S23 de oldukça şık ve premium görünüyor fakat ekranı bir tık küçük gibi. Kameradan fazla ödün vermeden oyun oynayabileceğim telefon arıyorum genel olarak ve Samsung, Apple dışındaki markalara kapalıyım. Ek olarak Ultra da önermeyin, çok itici geliyor dikdörtgen tasarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, düzenli bir işim var, asgari ücretin epey üzerinde gelir sahibiyim fakat şu anda birikmiş hiç param yok. Kredi çekip Apple cihazlarına zam yapmadan 77 bin TL ile iPhone 15 Pro Max mı almalıyım, yoksa borca girmeden S23 ile yoluma mı bakmalıyım? Apple lansmanını izledim ve oldukça hoşuma gitti bu seneki Apple cihazları ondan arada kaldım bayağı. Düz S23 de oldukça şık ve premium görünüyor fakat ekranı bir tık küçük gibi. Kameradan fazla ödün vermeden oyun oynayabileceğim telefon arıyorum genel olarak ve Samsung, Apple dışındaki markalara kapalıyım. Ek olarak Ultra da önermeyin, çok itici geliyor dikdörtgen tasarım.

S23 iPhone 14 serisinin rakibidir iPhone 15 Pro Max donanımsal olarak çok daha iyi S23'ten tabii arada 50k fiyat farkıda var.

Normalde Samsung fanboy denilebilir bana ancak 15 Pro Max daha iyi düz S23 modelinden. Elbette S23 Ultra almak isterseniz şiddetle öneririm, efsanedir. Ancak istemiyorsunuz tasarımından dolayı, bu durumda iki telefon arasında 15 Pro Max derim.

S23 ile 15 PM rakip bile değil.  Bence telefon için kredi çekilmez. S23 Ultra da alınabilir eğer üst düzey istiyorsanız S23 de güzel. 15 PM çok iyi bir telefon ama kredi çekilip de alınmaz. S23 almanız daha  mantıklı. S23 daha iyi demiyorum. Kendim de kullanıyorum.

Son düzenleme:
15 Pro Max'in daha iyi olduğu bir gerçek. Ki zaten S23 dediğimiz cihaz İ14'ün rakibi. Ha bana kalırsa sırf bir telefon için kredi çekip borca girmek(Hele ki şu anki ekonomi ve izlenen politikada) oldukça saçma ve başa bela olabilecek bir hareket. Amaç sadece oyun oynamaksa o zaman S23'de yeterli olur.

S23 Ultra fiyat performans açısından çok daha mantıklı. 15 Pro Max dediğiniz cihazın ana sensörü 14 Pro modelleri ile aynı. A17 Pro’da o kadar az sıçradılar ki, GPU’da 8 Gen 2’ye bile yetişememişler. Muhtemelen pil performansında da S23 Ultra öne geçer, A17 Pro çok fazla güç tüketiyor, Twitter’da 14 Pro Max’den 2 saat erken kapandığını duymuştum, ne kadar doğru bilmiyorum ama bunların neticesinde hala S23 Ultra daha mantıklı.

Geri
Yukarı