iPhone 5 Mi, 5S Mi?

iphone 5 üretimi durduruldu o derece berbat. Ayrıca 5s in çift işlemci olmasının birçok özelliği vardır 5s bende 32 GB var tavsiye ederim. Ancak android gibi basit birşey deyil apple ona göre al sonra bunda herşey yasak bişey yapılmıyor demeyin :)))

Şu an Lumia 620 var. WP iyi hoş da eksikleri bitmiyor bir türlü. Ben adım gibi eminim Microsoft desteği olan bir işletim sistemi mutlaka şahlanacak ve kral olacak ama hem beklemekten bıktım. Bir de 620'nin dokunmatik problemi var. Etrafımdaki herkeste İphone var. Maddi imkanım elveriyor 5S almaya. Bakalım mevcut telefon derhal adam olmazsa ilk fırsatta 5S alıp kurtulacağım.

Şu an Lumia 620 var. WP iyi hoş da eksikleri bitmiyor bir türlü. Ben adım gibi eminim Microsoft desteği olan bir işletim sistemi mutlaka şahlanacak ve kral olacak ama hem beklemekten bıktım. Bir de 620'nin dokunmatik problemi var. Etrafımdaki herkeste İphone var. Maddi imkanım elveriyor 5S almaya. Bakalım mevcut telefon derhal adam olmazsa ilk fırsatta 5S alıp kurtulacağım.

İphone 5s'in çift işlemcisi vardır siz telefonu kullanmıyorken küçük bir işlemci ile uyku moduna geçerek çok az enerji harcar. Bunun gibi sayamayacağım bir çok yenilik 5s ile geldi. İphone 5 üretimi durduruldu apple üretmiyor ve satmıyor appstor'a bakarsan görürsün.
Benden sana tavsiye alacaksan 5s ve en az 32 GB al. Apple'nin ücretsiz verdiği bazı uygulamalar 1 GB 'a yakın. 16 GB alırsan sonra üzülürsün. İphone'nin en büyük artısı güvenilir ve akıcı bir sistemi olmasıdır ancak itunes kullanmadan birçok şeyi yapamıyorsun biliyorsanız sıkıntı yok, bilmiyorsanız bilen birinden yardım alın. Birde sakın jailbreak felan yapıp telefonu mahvetmeyin. iphonenin 2000 tl olması güvenilir bir işletim sistemi olduğu içindir.

Uygulamaya para vermem oyun oynayacağım diye telefon alacaksanız android'den iyi oyuncak yoktur android tavsiye ederim.

Apple 64 bit A7 işlemci kullanıyor oyunlarda donma olmaz ancak apple oyun telefonu değildir benden demesi :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunla işim yok. Aslında bu ani kararı almamın nedeni arkadaşımın kullandığı 5'in ne kadar sağlam olduğunu kendi gözlerimle görmemdir. Üzerinden arabalar geçti, ekranı paramparça oldu ekranını değiştirdik çalıştı. Buzdolabının üstünden düştü yine ekranı kırıldı yine değiştirdik yine çalışmaya devam etti. Ben de pek telefon değiştirmek istemediğim için en az 3-4 sene kullanayım diyorum bu yüzden 5S'te karar kıldım. Benim için en önemli olan şey sağlamlık, sonra yazılım desteği.

5s al bütün oyunları çalıştırır. İşlemci açısından 5 e göre çok çok fark var çünkü 5s de 64 bit a7 işlemci mevcut. Bende kullanıyorum inanılmaz başarılı hiçbir oyunda donma kasma yapmıyor ama belirli süre aralıksız oyun oynarsan ısınma yapabiliyor. Pil ömrü de 5 e göre daha başarılı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı