iPhone 5s Alınır Mı?

İos açık değil. Eğer jailbreak ile açarsan, uygulamalar paralı ve yavaşlıyor. Ac bağlantısı yok. Ön kamerası kesinlikle yetersiz. Arka kamerasını yeterince denilebilir. 9 ay sonra hala apple güncelleme vercek ve çoğu kişi yüklücek. Güncelleme sonucu telefon mesaj bile yazarken kascak. Kasıcağını bildiği halde güncelleme geliyor. Bunu anlamıyorum. Android samsung hariç kimse kasacak güncelleme vermez. Bu güncelleme sayesinde telefon ios stabilliğini kaybetcek. İos stabilliğini kaybedince ayfona gerek yok. Ekran 4inç. İphoneların genel anlamda sar değerleri yüksek. Androidde metal olmayan kasalarda düşük. Androiddeki metal kasalarda iphone ile sar aynı oluyor. Şarj anlamında günü çıkarmaması. 5s yerine 6s öneririm. @Asya Ay Forumda ilk defa bir bayan görüyorum :). Birde iphone 5 ve 6s de wifi az çekiyor. Sanırım ios ile alakası var. 9 ay sonra değiştircekseniz ne diyim.
Dediklerinizi yaşamayan tek kişi değilimdir diye düşünüyorum. Şayet siz bir korsan destekçisiyseniz eğer normalde ücretli olan uygulamaları ücretsiz olarak almak istemeniz normal birşey. Kamerası ve ön kamerası gayet iyi. Siz karşılaştırıpta mı bu yorumu yaptınız bilmiyorum fakat ben karşılaştırıpda yaptım. İphone 5S, İphone 6, İphone 6S, Sony Xperia Z3 Compact, Asus Zenfone 6. Bu modelleri birbiri ile karşılaştırdım. Ha inanmıyorum derseniz hepsini bir arada çekip atabilirim.
İphone 5S, Z3 Compact ve Zenfone 6'dan daha iyi kameraya sahip. Odak konusunda ise İphone 6 ile yarışıyor. Güncelleme konusunda ise yazdıklarınız beni gerçekten güldürdü. Şu zamana kadar Android ömrü boyunca hiçbir zaman iOS kadar kaliteli bir güncelleme veremedi. iOS bence patlak verdiği tek güncellemesi 9.2. Birsürü alternatif var fakat örneğin Lg G4 Stylus'u test etmenizi öneririm. Bu telefonun Android 5.1 de nasıl kastığını göreceksinizdir.
Birsürü Android telefon kullandım, bundan önce de G4 kullanıyordum. Android'e karşı bir düşmanlığım yok fakat şu zamanda Android bir tık geride.

iPhone'u kullanıp da kötüleyen insanlar var bir de. Hani diyecek bir şey yok. Ya bu insanlar hatalı telefonlar kullandılar, ya da bambaşka bir zevke sahipler...
Kullanmış biri olaraktan, mutlaka almalısın. Hala iPhone 5S kullanan milyonlarca insan var, güncellemeleri uzunca bir süre kesmeyeceklerdir.

Bir de, şuan ki telefonunuzu satıp, bütçeye eklemenizi öneririm.

Kardeşim oyun oynayacaksan alma derim kullanıyorum babamda var. Oyunun ayarlarını max. ayara çıkardığında telefon acayip ısınıyor ve eli terletiyor. He oyun oynamam diyorsan kamerası idare eder, kapalı kaynak olduğu için stabil bir cihaz, İphone güncellemesiz bırakmaz. Kısacası oyun oynamayacaksan al derim

Daha önce iPhone 4 kullanmıştım. İlk kullanımda gerçekten rahat bir telefon. Ama o kişiselleştirme olayının çok fazla olmaması beni zorladı. Onun dışında alınabilecek iyi telefonlardan biri iPhone'lar.

Ama Android telefonlara ROM yüklemek ayrı bir zevkli yahu...

Sorunu mu? Artık Android'in iOS'tan kullanışlı olduğunu söyleyenlere sadece "Ya he he" diyorum. Açıklama yapmayacağım bile. Hayır kullanmamışsınız bile adam akıllı. Bu benim ikinci iPhone'um. Alırken de hiç tereddüt etmedim acaba Z3 alsam mı diye.

Ayrıca 1080P video Youtube için geçerli. Tarayıcılarda ya da video uygulamalarında 1080P videolar izlenebiliyor.

Evet uzun süre Android kullanıcısıydı. Önce S4, sonra Z1. Ayrıca Z1'i ilk çıktığı zamanlarda almıştı. Telefon resmen fallofoş oldu.

Ekran teknolojisinden haberdar değilsiniz sanırım? Olmayan pikselin üzerinden görüntü almayı mı planlıyorsunuz? Telefonun ekranı 640p, eğer 1080p video açacak olursan fazla pikseller ölecektir. Yani göremeyeceksin. Youtube'un yaptığı bir kısıtlama değil, telefonunun gösterebileceği limiti gösteren bir değerdir. S6 Edge Plus 1440p bile izletirken iPhone 5s veya 6 ile 1080p dahi izleyemezsiniz gerçek kalitesinde. Yani istediğiniz kadar kendinizi kandırın, 640p (5s için) ekranda o çözünürlüğün yukarısına çıkamayacaksınız.

Daha geçen hafta Iphone 5s aldım ve gerçekten çok memnunum. Kalitesi, görünümündeki güzelliği ve şıklığı hala piyasaya ilk çıktığı günkü gibi hoş fakat eğer durumunuz varsa Iphone 6 veya üstü almanız yararınıza olacaktır. Üst modeller alamıyorsanız da Iphone 5s gerçekten çok güzel bir seçenek ve telefon haberiniz olsun.

6 senedir Apple ürünleriyle içli dışlıyım iphone 5s i ilk çıktığında almıştım ve ürünü sorunsuz kullandım. Sana 5s i tavsiye ederim, daha doğrusu tüm apple ürünlerini tavsiye ederim neden dersen servis anlayışları çok farklı. Verdiğin paranın hakkını servisinde anlarsın. Bendeki 5s i 3,5 ay önce servise götürdüm ve tamamen sorunsuzdu. Kendilerine ürününden memnun değilim dedim anında yenisiyle değiştirdiler ve beni çok güler yüzle yolladılar.Firmanın dediği güncelleştirme tarihleri asla şaşmaz bilgin olsun. Telefonunu daima güncel kullanırsın

Pixellerin öldüğü falan yok. Youtube'da 4K video izlemek için 4K monitör mü lazım? Yoo. 1080P monitörde de fark gayet belli oluyor.
Yanlışınız var. Ekran ne kadar izin verirse o kadar pixel görürsünüz. Sizin fark ettiğiniz görüntü farklılığı 4k videonun bitrate'inin yüksek olmasından kaynaklanıyor. Aynı 4k videoyu 1080p işleyip aynı bitrate kalitesinde sunsan yine aynı şeyi göreceksiniz. Bana sorarsanız ekranın izin verdiğinden fazla çözünürlükte bir şey izlemek anlamsız bir çaba.

Öncelikle haklı olduğunuz yerler de var. Mesela DSR ya da VSR ile oyun oynamayı gereksiz buluyorum ben de. Görüntü kalitesi artmıyor. Kenar yumuşatma oluyor. Aynı çözünürlükte oynuyorsunuz. Sizin bahsettiğiniz bu. Ancak videolarda geçerli değil. Kalite farkı 4K monitördeki kadar olmaz elbette. Ancak DSR ya da VSR gibi sadece AA'dan ibaret de değil. Kalitenin arttığı belli oluyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı