IPhone 5S NanD bellek kopyalama hakkında

Anıl Güler

Hectopat
Merhaba, iPhone 5S telefon nand bellek arızası (namı diğer kırmızı ekran) sebebiyle birkaç kez tamir gördü ve tamirlerden biri sırasında anakart zarar gördü telefon kullanılmaz durumda. Telefonu ucuz bir şekilde canlandırmak için, ikinci el iCloud'lu bir anakart bulup, kendi telefonumuzun nand belleğinin klonunu ikinci el aldığım anakartın bellğine yazdırmak bir çözüm olabilir mi acaba? İPhone konusunda pek bilgi sahibi değilim, fikir verirseniz sevinirim arkadaşlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İPhone larda bellek yükseltme işlemi zaten bu şekilde yapılmıyor muydu ? Benim sorduğum aslında bu şekilde kendi imei numaramı başka bir anakarta taşıyıp taşıyamayacağım. Çünkü İPhone a imei atılamıyor diye biliyorum, atılacak imei yine bir İPhone a ait olsa bile.

@Unavailableuser haklısın :) Bu işlemlerin teoride mümkün olup olmadığını öğrenmek istiyorum İPhone üzerinde. Olur da uygun fiyatla yaptırma fırsatı yakalarsam, telefonu çöp olmaktan çıkarır ve bir yedek telefon edinmiş olurum. 5s olmazsa olmazımız değil yani burada :)

Belleğin kopyasını yeni anakartın NAND'ına yazmak haricinde anakartınızdan ilgii 2-3 parçayı da yeni anakarta aktarmanız lazım yoksa aldığınız telefonda iCloud kilidi ile oturursunuz.

Tabi üstteki arkadaş çok haklı, bunları Türkiye'de yapacak düzgün adam zor bulunur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı