iPhone 5S'i nasıl hızlandırabilirim?

Yalnız checkm8 tethered olduğundan günlük kullanımda tethered downgrade pek ideal olmayabilir. Tek bir yeniden başlatmayla ve kapanmayla bir bilgisayara ihtiyaç duyulur.

İleride untethered bir şeylerin bulunmasının da yakın olduğunu düşünüyorum. Yani arkadaşın sorusuna başka mantıklı cevap olmadığından dolayı yazdım. İstediğini yapabilir o telefona ama sürüm düşmedikten sonra gözle görülebilir hızlanma sağlaması imkansız.

İleride untethered bir şeylerin bulunmasının da yakın olduğunu düşünüyorum. Yani arkadaşın sorusuna başka mantıklı cevap olmadığından dolayı yazdım. İstediğini yapabilir o telefona ama sürüm düşmedikten sonra gözle görülebilir hızlanma sağlaması imkansız.
Jailbreak gibi şeyler belki untethered yapılabilir farklı exploitlerle de, SHSH kaydı olmadan downgrade işlemleri kolay kolay untethered olmaz. Sonuçta SHSH kaydı kullanılmazsa güvenilir boot zinciri bozulmuş oluyor. Onun da önüne geçebilmek için De Rebus Antiquis gibi bir iBoot exploiti de gerekir belki de (Pluvia'da kullanıldığı gibi). Ayrıca işin içinde SEP de var maalesef.
Ama sonuçta haklısınız, sürüm düşürmeden pek de bir hızlanma olmaz. En fazla jailbreak yapılıp sistem geçişleri ve animasyonlar değiştirilerek telefon biraz daha rahatlatılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı