iPhone 6 128 GB mı yoksa iPhone 6S beklemeli miyim?

mehmetsalihok

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, konu başlığındada görüldüğü gibi iPhone 6 almayı düşünüyorum fakat bir yandan da iPhone 6S beklemeli miyim diye kendi kendime söyleniyorum. Sizin kararınız nasıl, ne öneriyorsunuz? Para sıkıntı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bekle. iPhone 6 kullaniyorum cok memnunum ama bu kadar beklemisken bekle 6S.

iPhone 6 kullanıyorum memnunum tavsiye ederim. Ancak 6S'inde nasıl olacağını merak etmiyor değilim. Bence tam olarak tanıtımını bekle eğer kafana yatan bir telefon yapmışlarsa onu alırsın. Ama eğer çok fark olmazsa fazladan para verme bence.

Söylentilere göre iPhone 6S 2 GB RAM ile birlikte ve yeni amiral gemisi telefonlara ayak uydurabilmek ve rekabete girebilmek için 12 megapiksellik bir kamera kullanılacağı öne sürülüyor. Öte yandan iPhone'da S modelleri safir cam ile yapılıyor ve safir camı elmas ile çizebiliyorsunuz. iPhone 6'da touch id kısmı safir cam ekran safir mi bilmiyorum. Ben de yakın zamanda telefon alacağı düşüncem iPhone 6. Bende beklemeli miyim acaba diyorum. Bu arada 6s hakkında bir de iPhone 6 ile aynı boyutlara sahip olacak deniliyor.

Söylentilere göre iPhone 6s 2GB RAM ile birlikte ve yeni amiral gemisi telefonlara ayak uydurabilmek ve rekabete girebilmek için 12 megapiksellik bir kamera kullanılacağı öne sürülüyor. Öte yandan iPhone'da s modelleri safir cam ile yapılıyor ve safir camı elmas ile çizebiliyorsunuz. iPhone 6 da touch id kısmı safir cam ekran safir mi bilmiyorum. Bende yakın zamanda telefon alacağı düşüncem iPhone 6. Bende beklemeli miyim acaba diyorum. Bu arada 6s hakkında bir de iPhone 6 ile aynı boyutlara sahip olacak deniliyor.

iPhone 5S'den beri ekranlarda safir cam kullanılacağı dedikoduları internette dolaşıyordu ancak iPhone 5S'de de kullanılmadı iPhone 6 ve 6 Plus'da da. Yani demek istediğim şuan için ileri sürülen özellikler söyletiden ibaret.

Ayrıca camerada en önemli özellik MP değildir. Yüksek MP li cameralar her zaman daha iyi çekim yapar diye bir mantık yok. Bu mantığa göre Sony Z3 Canon 700D den daha iyi fotoğraf çeker. Böyle birşey yok! Kısacası iPhone'un 8 MP olması camerasının kötü olması anlamına gelmiyor.

Bide biraz daha beklerim diyorsanız bence iPhone 6s modelini alın derim. Sonuç olarak bir üst model ve iPhone 6 ile eş değer yapacak değiller elbet, performans donanım vs gibi özelliklerle iPhone 6'dan üstün olacağı mantıken ortada. Burdaki sorun cihazın donanımı veya safir cam kullanılır mı kullanılmaz mı falan değil. Beklerim diyorsanız daha iyisine sahip olma şansınız olur. Sonuçta bu bi satış stratejisi. iPhone 6S'i daha çok satabilmek için iPhone 6'ya göre bi albenisi olması elbette gerekli. Yani daha iyisini istiyorsanız beklemelisiniz.

Katılıyorum. 20 MP'ye sahip olan Z3'ün kamera testlerinde iPhone 6'dan geride olması gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Safir cam olmadığına nasıl bu kadar eminsiniz? Bir de yüksek megapiksel tabi ki de iyi fotoğraf çeker anlamına gelmiyor fakat yükseltilmesi iyi olabilir şu an S6'nın kamerası buna bir örnek. Android dünyasının en güçlü telefonlarından biri. Kamerası da çok güçlü.

Sony'nin yazılımının kötü olması diğer yüksek megapikselli telefonlar ile kıyaslanamaz. Niye herkes iPhone 6'yı Z3 ile karşılaştırma yapmış? Kamerasının kötü yazılıma sahip olduğunu bile bile, neden gidip S6 nın kamerası ile karşılaştırmıyorsunuz?

Safir cam olmadığına nasıl bu kadar eminsiniz? Bir de yüksek megapiksel tabi ki de iyi fotoğraf çeker anlamına gelmiyor fakat yükseltilmesi iyi olabilir şu an S6 nın kamerası buna bir örnek Android dünyasının en güçlü telefonlarından biri. Kamerası da çok güçlü. Sony'nin yazılımının kötü olması diğer yüksek megapikselli telefonlar ile kıyaslanamaz. Niye herkes iPhone 6 yı Z3 ile karşılaştırma yapmış? Kamerasının kötü yazılıma sahip olduğunu bile bile, neden gidip S6 nın kamerası ile karşılaştırmıyorsunuz?
Veya neden G4 ile kıyaslanmıyor?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı