iPhone 6 128 GB mı yoksa iPhone 6S beklemeli miyim?

Safir cam olmadığına nasıl bu kadar eminsiniz? Bir de yüksek megapiksel tabi ki de iyi fotoğraf çeker anlamına gelmiyor fakat yükseltilmesi iyi olabilir şu an S6 nın kamerası buna bir örnek Android dünyasının en güçlü telefonlarından biri. Kamerası da çok güçlü. Sony'nin yazılımının kötü olması diğer yüksek megapikselli telefonlar ile kıyaslanamaz. Niye herkes iPhone 6 yı Z3 ile karşılaştırma yapmış? Kamerasının kötü yazılıma sahip olduğunu bile bile, neden gidip S6 nın kamerası ile karşılaştırmıyorsunuz?

Apple'ın bununla ilgili bir açıklaması yok ayrıca iPhone 6'da safir cam beklenirken yine iPhone 5s'de olduğu gibi Touch ID de safir cam kullanılmıştır. Apple Touch ID'de safir cam kullandığını lansmanda belirtti. Ekranı safir camdan yapsaydı bunu da belirtmiş olmaz mıydı? Lansmanda veya Apple'ın resmi sitesinde Touch ID haricinde safir cam ile ilgili hiçbir bilgi yoktur.

Bir de ben MP'i küçümsemedim sadece MP'in yüksek olması cameranın iyi olması anlamına gelmez dedim. Tabiki MP'in yükseltilmesi çözünürlük ve netlik açısından artı sağlayacaktır. Ancak tek başına MP'in yüksek olması yetmiyor. Ben Z3 ile iPhone 6'yı karşılaştırmadım tekrar okuyun lütfen. Z3 ile Canon 700D yi karşılaştırdım. Canon 700D DSLR bir makinadır 18 MP dir. Z3 ise 20 MP. Kağıt üzerinde Z3'ün DSLR dan daha iyi cameraya sahip olması gerekiyor.

Sizin de MP'ye bakarak camera değerlendirmesi yapmanız bir telefonun DSLR dan daha iyi bir fotoğraf çekebiliyor durumunun bir göstergesi. Böyle birşey elbette yok. Tekrar belirtiyim iPhone 6 ile herhangi bir telefonu karşılaştırmadım sadece 8MP'in yetersiz olmadığını anlatmaya çalıştım. Z3'ü de Firmamın Donanımı 20MP olarak belirterek bir DSLR'a bile meydan okuyabileceğinin bir düşüncesi olaraktan onu belirttim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yorumu okudum ve ona göre yorum yaptım. Canon 700D yi koymuşsunuz fakat sonrası 2014'ün yarısında piyasaya sürülen ve kamerası kötü olduğu halde Z3'ü koymuşsunuz bu adalet mi sizce? Telefon çıkalı 1 sene olmuş. Neden en son çıkan amiral gemileri ile değil de Z3 gibi bir telefon ile karşılaştırıyorsunuz?

Ben yorumu okudum ve ona göre yorum yaptım. Canon 700D yi koymuşsunuz fakat sonrası 2014'ün yarısında piyasaya sürülen ve kamerası kötü olduğu halde Z3'ü koymuşsunuz bu adalet mi sizce? Telefon çıkalı 1 sene olmuş. Neden en son çıkan amiral gemileri ile değil de Z3 gibi bir telefon ile karşılaştırıyorsunuz?
iPhone 6 ve Z3 hemen hemen aynı zamanda çıktı. Hatta iPhone 6 1 ay önce satışa sunuldu. Artı olarak ikisi de şuan 2000+ liranın üstünde telefonlar. Karşılaştırılmaları normaldir.

iPhone 6 ve Z3 hemen hemen aynı zamanda çıktı. Hatta iPhone 6 1 ay önce satışa sunuldu. Artı olarak ikisi de şuan 2000+ liranın üstünde telefonlar. Karşılaştırılmaları normaldir.
Yapmayın lütfen kamerasını kötü bildiğiniz bir halde gidip de neden Z3? 2000+ lira fiyat olması önemli değil. Neden gidip Z3 ve iPhone 6?

Yapmayın lütfen kamerasını kötü bildiğiniz bir halde gidip de neden Z3? 2000+ lira fiyat olması önemli değil. Neden gidip Z3 ve iPhone 6?
Ben karşılaştırmadım. Mesajı yazan arkadaş, telefonda Megapiksel kavramının önemsiz olduğunu ifade etmiş. Demek istediğim 8 MP'lik iPhone 6, 20 MP'lik Z3'den daha iyi fotoğraf çekiyorsa megapikselin önemi yoktur. Ayrıca siz kiminle kıyaslamamızı istiyordunuz? LG G4 ile mi? aradaki piyasaya sürülme farkına bakın isterseniz. LG G4'de yeni kamera teknolojileri kullanılması normaldir. Z3 hem iPhone 6 ile aynı zamanlarda çıktı hem de aynı fiyatlarda satılıyor. Elbetteki kıyaslama söz konusu olacak. Z3'ün kıyaslanmasından neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz?

Ben karşılaştırmadım. Mesajı yazan arkadaş, telefonda Megapiksel kavramının önemsiz olduğunu ifade etmiş. Demek istediğim 8 MP'lik iPhone 6, 20 MP'lik Z3'den daha iyi fotoğraf çekiyorsa megapikselin önemi yoktur. Ayrıca siz kiminle kıyaslamamızı istiyordunuz? LG G4 ile mi? aradaki piyasaya sürülme farkına bakın isterseniz. LG G4'de yeni kamera teknolojileri kullanılması normaldir. Z3 hem iPhone 6 ile aynı zamanlarda çıktı hem de aynı fiyatlarda satılıyor. Elbetteki kıyaslama söz konusu olacak. Z3'ün kıyaslanmasından neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz?
Fiyatlara bir bak ta konuş isterim. Aynı mıymış acaba?
Aynı zamanda çıkmış olmalarına rağmen iPhone 6'nın kamera teknolojileri başka. Kendiniz diyorsunuz G4 ün madem kamera teknolojileri başka iPhon'un da başka Z3'ün de başka. Hem Z3 kötü diyorsunuz hem Z3 ile iPhone 6 karşılaştırıyorsunuz. 2000+ lira üzeri olmak ise asıl mesele buyurun G4, iPhone'un fiyatına daha yakın.

Fiyatlara bir bak ta konuş isterim. Aynı mıymış acaba?
iPhone 6= iPhone 6 Plus Fiyatı iPhone 6 Plus Özellikleri - VATAN
Z3= Sony Xperia Z3 Fiyatı ve Teknik Özellikleri - Vatan Bilgisayar
G4= LG G4 DERİ KAHVERENGİ AKILLI TELEFON - Vatan Bilgisayar
Aynı zamanda çıkmış olmalarına rağmen iPhone 6'nın kamera teknolojileri başka. Kendiniz diyorsunuz G4 ün madem kamera teknolojileri başka iPhon'un da başka Z3'ün de başka. Hem Z3 kötü diyorsunuz hem Z3 ile iPhone 6 karşılaştırıyorsunuz. 2000+ lira üzeri olmak ise asıl mesele buyurun G4 iPhone'un fiyatına daha yakın.
Senin mantığını anlamadım ben. Diyorum ki ikisi de 2000+ TL'nin üstünde telefonlar. Telefon alacak bir kullanıcı fiyatları 2000+ liranın üstünde olduğu için ikisini karşılaştırabilir. Artı olarak adam megapiksel konusundan örnek vermiş. Senin ne karın ağrın var ki konuya Z3'ün kamerası daha başarısız dediğimiz için atladın? yani LG G4 içerisinde daha yeni kamera teknolojileri barındırıyor. Senin dediğin mantıkla G4 ve G3'ün kamerası niye karşılaştırılmaz gibi bir şey ortaya çıkıyor. G4 daha yeni teknolojiler kullanıyor. Daha sonra çıktığı için 1 senelik süre zarfında G3'ün üstüne koymuşlar mesela. Bu aradan geçen süre zarfında elbetteki geliştirme yapacaklar. Arada kaç aylık fark var. Ancak Z3 ve iPhone 6 aynı zamanda çıktığı için kamera olarak birbirinin rakibi. Ben senin ne demek istediğini halen çözemedim. Z3 kötü diyen kim? ben kamera olarak 20MP kameranın 8 megapiksel'den daha geride kaldığını ve sayısal rakamlara bakılmaması gerektiğini söyledim.

Son düzenleme:
Senin mantığını anlamadım ben. Diyorum ki ikisi de 2000+ TL'nin üstünde telefonlar. Telefon alacak bir kullanıcı fiyatları 2000+ liranın üstünde olduğu için ikisini karşılaştırabilir. Artı olarak adam megapiksel konusundan örnek vermiş. Senin ne karın ağrın var ki konuya Z3'ün kamerası daha başarısız dediğimiz için atladın? yani LG G4 içerisinde daha yeni kamera teknolojileri barındırıyor. Bu aradan geçen süre zarfında elbetteki geliştirme yapacaklar. Arada kaç aylık fark var. Ancak Z3 ve iPhone 6 aynı zamanda çıktığı için kamera olarak birbirinin rakibi. Ben senin ne demek istediğini halen çözemedim. Z3 kötü diyen kim? ben kamera olarak 20MP kameranın 8 megapiksel'den daha geride kaldığını ve sayısal rakamlara bakılmaması gerektiğini söyledim.
Benim karın ağrım yok ayrıca kendiniz demişsiniz 2000+ liranın üstünde telefonlar karşılaştırılmaları normal diye. İşin garip olan tarafı bile bile iPhone 6 ile karşılaştırma yapmak. Hala teknolojiden konuşuyorsun. iPhone 6'dan daha kötü kamerası olduğu halde Z3 o yıl çıkarılmış başka bir telefonu neden karşılaştırmıyorsunuz da gidip Z3? Bana demişsin ama belli ki sen de Z3'e karşı karın ağrısı var.

Benim karın ağrım yok ayrıca kendiniz demişsiniz 2000+ liranın üstünde telefonlar karşılaştırılmaları normal diye. İşin garip olan tarafı bile bile iPhone 6 ile karşılaştırma yapmak. Hala teknolojiden konuşuyorsun. iPhone 6'dan daha kötü kamerası olduğu halde Z3 o yıl çıkarılmış başka bir telefonu neden karşılaştırmıyorsunuz da gidip Z3? Bana demişsin ama belli ki sen de Z3'e karşı karın ağrısı var.
Ya arkadaşım bak konu Z3'den açılmış. Bende oradan örnek vererek gittim. Başka telefonlar ile de karşılaştırılır. Ama çıkış tarihi olarak iPhone 6'ya en yakın ve fiyat olarakta yakın telefonlardan birisi Z3. Konu başından beri Z3 ile niye karşılaştırıyorsunuz diye konuşup durmuşsun. Belli ki bir karın ağrın var ki böylesin. iPhone 6'nın çıktığı zamanlarda LG G3 gibi telefonlar çıktı. Kamera olarak onlarla karşılaştırırsın. Ama neredeyse 1 senelik fark var. LG G4 ve iPhone 6 arasında. Daha iyi olması normal. Zaten daha iyi olmasa sıkıntıydı. Sen burada ne anlatmaya çalışıyorsun bize 2 saattir onu anlamadım ben. Ne var yani kamera olarak Z3 ve iPhone 6'nın karşılaştırılmasında?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı