iPhone 6 16 GB Rose Gold şarjdayken alev aldı

Shelby17

Hectopat
Dün saat 21.00 sularında telefonum şarjdayken bir anda cızırtı sonrası yanmaya başladı ve telefonum kül oldu. 3 yıldır sabit olarak aynı bataryayı kullanıyorum, daha önce hiç değişmedi. Orijinal telefonun üzerindeki batarya. Pil yüzdesi en son baktığım kadarıyla %89 falandı. Bu zamana kadar orijinal bataryasıyla kullandım. Telefonunu kutusu ve faturasını garantisi bitince attığımı hatırlıyorum. Baktığım zaman bulamadım. Apple'a başvursam nasıl bir yanıt alırım? Telefonumun aynısını yollarlar mı? Bilgisi olan var mı? Teşekkür ederim.

Dün saat 21.00 sularında telefonum şarjdayken bir anda cızırtı sonrası yanmaya başladı ve telefonum kül oldu. 3 yıldır sabit olarak aynı bataryayı kullanıyorum, daha önce hiç değişmedi. Orijinal telefonun üzerindeki batarya. Pil yüzdesi en son baktığım kadarıyla %89 falandı. Bu zamana kadar orijinal bataryasıyla kullandım. Telefonunu kutusu ve faturasını garantisi bitince attığımı hatırlıyorum. Baktığım zaman bulamadım. Apple'a başvursam nasıl bir yanıt alırım? Telefonumun aynısını yollarlar mı? Bilgisi olan var mı? Teşekkür ederim.
Eğer garanti süresi bittiyse, faturası vesaire yoksa sanmıyorum fakat yine de başvurun. Telefonun alev alması çok garip bir olay. Telefonda ise sorun muhtemelen bir şekilde yardımcı olurlar.

Başvurun bir deneyin şansınızı.

Dava açmayı düşünün bence. Çünkü gerçekten insan sağlığını tehdit eden bir durum yaşanmış. Kullandığınız şarj cihazını gösterin ama.

Hepinize yanıtlarınız için öncelikle teşekkür ediyorum. Bir kaç telefoncu arkadaşıma sorduğum zaman başlarına geldiğini ve garantisiz ürün olduğu için Apple Servisinin Kullanıcı Hatası diye geri gönderdiklerini öğrenmiş bulunmaktayım. Yeni telefon almayı planlıyorum ve şuan kafamda iphone 7 32GB modeli var bütçe problemi yok Turkcell Faturaya Ek alıcam. Ayda maksimum 400 Tl bütçe ayırabilirim takside. Önerebilceğiniz daha iyi bir telefon varsa önerebilirsiniz teşekkür ederim iyi forumlar.

Geri
Yukarı