iPhone 6 1GB RAM Sıkıntı Yaratır mı?

kazım ak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ama bir konuda şüphelerim var telefonu en az 4 sene kullanmayı istiyorum ve içine ne bulursam oyun, uygulama vb şeyleri dolduracağım ama telefonda 1 GB RAM var. Uzun süreli kullanım için bu RAM yeterli midir?

Arkadaşım merak etme sıkıntı yaratsa Apple gibi büyük bir şirket bu telefonu çıkartıp milyonlarca satmazdı. Diğer üreticiler gibi 3GB RAM gibi aşırı RAM'ler koymamasının tek eksisi çalışan bir uygulamadan çıkıp başka bir uygulamaya geçtiğinizde ya da nette çok fazla sekme açarsanız sadece gerideki sekmelere döndüğünüzde sekme tekrar yüklenir o da çok fazla sekme açtığınızda yaşanır. Ya da diyelim bir oyun açtınız oyunu kapatmadan başka bir oyuna geçtiniz ondan sıkılıp yine açık olan oyuna döndüğünüzde oyun baştan yüklenir. Performans olarak soruyorsan Android telefonların hiçbiri geçemez şu anda iPhone 6'yı. İOS'a geçmen gayet iyi seçim bundan sonra İOS'tan çıkamazsın. :) Hayırlı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç sıkıntı değil. RAM dediğin olay çoklu işlemde işe yarıyor. iPhone'da da o kadar para verip çoklu işlem yapamadığından problem olmuyor :D:D Note 3'üm ile aynı anda 7 program açabiliyorum hatta küçülterek daha fazla da açılabiliyor. RAM burda devreye giriyor.

iPhone'da uygulamalar çok daha az RAM yiyor. 1 GB RAM fazlasıyla yeterli.

Sıkıntı yaratacağı tek konu browser' da birkaç sayfa açtığınızda tekrar yüklemesi. Onun dışında 1 GB RAM olduğunu farketmezsiniz bile ama bence artık Apple 'ın da 2 GB'a geçmesi gerek.

IOS'ta yeterli olabilir 1 GB RAM ancak onun yerine bir Z2 ya da G3 almanı öneririm. Performans konusunda pek bir fark yok .Telefonlarda her model bir özelliği ile öne çıkıyor. Sende ihtiyaçların konusunda bu şeçimi yap derim. iPhone'u neden önermiyorum dersen işletim sistemi hiçbir şekilde özelleştirilemiyor. Bence bu büyük bir eksiklik, ayrıca pil konusunda da çok çekersin iPhone alırsan. Mesela Z2 de ultra stamina var. % 5 şarjla bile 7-8 saat dayanabiliyor. İhtiyaçların seni doğru seçime yönlendirecektir.

Arkadaşım merak etme sıkıntı yaratsa Apple gibi büyük bir şirket bu telefonu çıkartıp milyonlarca satmazdı. Diğer üreticiler gibi 3GB RAM gibi aşırı RAM'ler koymamasının tek eksisi çalışan bir uygulamadan çıkıp başka bir uygulamaya geçtiğinizde ya da nette çok fazla sekme açarsanız sadece gerideki sekmelere döndüğünüzde sekme tekrar yüklenir o da çok fazla sekme açtığınızda yaşanır. Ya da diyelim bir oyun açtınız oyunu kapatmadan başka bir oyuna geçtiniz ondan sıkılıp yine açık olan oyuna döndüğünüzde oyun baştan yüklenir. Performans olarak soruyorsan Android telefonların hiçbiri geçemez şu anda iPhone 6'yı. İOS'a geçmen gayet iyi seçim bundan sonra İOS'tan çıkamazsın. :) Hayırlı olsun.

Arkadaş fanboyluk yapmış ama objektif olarak şunu söyleyebilirim: Aplle için ramin az olması dezavantaj değildir. Seni uzun süre idare eder, nedenini detaylandırmayacağım. Sonuçta amiral gemisi diye tabir edilen tarzda bir telefon. Ne beklediğine bağlı olarak seni uzun yıllar götürecektir. Ben android kullanıcısıyım ve telefondan ne beklediğime bağlı olarak istediğim telefonu aldım. Androidin ve İOS'un kendine göre avantaj ve dezavantajları var. OC, yazılım, Java, kernel, rom işlerine meraklıysan İOS bir cacık etmez. Stabil yazılım, standart kullanım istiyorsan Android bir cacık etmez. S6 çıktı belki işçilik konusunda Aplle'a yaklaşmış olabilir, kullanıcı yorumlarına bakmak gerekir.

Fanboya gelince, bilgisiz konuşmaktansa susup seyretmeyi tercih ederdim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı