iPhone 6 ile kutudaki IMEI farklı

Kerem Seven

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, babama ikinci el bir iPhone 6 32 GB cihaz almıştım. Temmuz ayında satış sitesinden satıcı ile yüz yüze görüşerek aldım. Telefona bugün IMEI’niz klonlanmıştır 29.12.20 tarihinde kullanım dışı olacaktır diye bir mesaj. Tabii telefonun kutusu faturası vs istememe rağmen satan kişi yok demişti, ben de eski mesajlara ulaşarak buldum satıcıyı. Bana kutunun ve faturanın resmini atti. Yarın gidip teslim alacağım kutu ve faturayı fakat söyle bir sorunla karşılaştım: Telefonun kutu ve fatura da yazan IMEI ile telefondaki IMEI uyuşmuyor. Satan kişiye sorduğumda.
“Ben telefonu aldığımda 17 günlük iken sarj soketi arızasından dolayı servise götürdüm, bana galiba sıfırını verdiler. Emin değilim.” Dedi ben de araştırma yaptım cihazın değişim ürünü olup olmadığını nasıl anlaybiliriz diye baktığımda eğer ayarlar kısmında model numarası “MNxxx” diye başlıyorsa orninal “Nxxxx” ile başlıyor ise değişim ürünüdür. Bende cihaza baktığımda n ile başlıyor yani değişim ürünü telefonun kutusu ve faturası mevcut bu değişim olayı da Ünalan Akasya AVM Apple teknik serviste gerçekleşiyor. nasıl bir yol izlemeliyim. Ve eğer sorunumu çözerlerse bir ücret talep eder miler? Biraz uzun herkese şimdiden teşekkür ederim.

Geri
Yukarı