iPhone 6 Plus Bükülme Sorunu

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar internette görmüşsünüzdür , iPhone 6 Plus'ın bükülme sorunu çok konuşuluyor. Bu telefona sahip olanlar denedi mi acaba gerçekten böyle bir sorun var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adam akıllı kullanırsan pek bir şey olacağını sanmam. Levent Pekcan'ın da dediği gibi onu evin temeline koymayacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldaki bir arkadaşımın ağabeyinde varmış 6 plus oda ne yaparken bilmem telefonu bükmüş. Garantiye yolladı dedi bana en son bakalım durum ne olacak. Öğrenirsem bilgilendiririm.

Arkadaşlar öyle kolay kolay bükülecek bir şey değil. Adam orada özel kuvvet uyguluyor. Yere düşürdüğünüzde bükülürse bu garanti kapsamına girmez.

Bende para bol olsa Lumia 520'ye denerim. Ama yemiyor işte. Ben elimle bükebileceğimi ayda kırabileceğimi düşünüyorum. Camdan anlayan birisiyim. Cam kırmak çok zor bir şey değil.

Hayır benim anlamadığım olay neden böyle bir şey yapmaya gerek duyuyor insanlar. Şimdi bu ve bunun gibilerin amacı belli. Youtube üzerinden para kazanmak! Bir video üzerinden 3 - 4 tane Plus kazanacak para kazanıyorlar.

Telefonu gerçekten kullanma amacıyla alan bir kişi böyle bir hareket yapmayacağı gibi, arka cebe koyup üstünede oturmaz, cebindeyken ayakkabı bağlamaz, o şekilde arabaya binmez.

Ben Z2 kullanıcısıyım, önümüzdeki sene Plus'ın S modelini almayı düşünüyorum (ya da adı her neyse). Z2'de 5.2", daha öncede Note 2 kullanmışlığım var ki o da 5.5", yukarıda saydığım maddeleri bilinçli olarak öyle yapmayayım, böyle etmeyeyim, aman dikkat edeyim diye yapmamazlık yapmıyorum. Milyarlar harcadığımız cihazlara (para su gibi akmadığı için) dikkat etmemiz gerekiyor ve saydıklarım otomatik olarak gelişiyor. Bunun da gözü gibi bakmak ya da hor kullanmakla alakası yok. Hor kullananların en fazla kozmetik sorunları oluyor..

O zaman bu mantıktan hareketle "bilinçli olarak yapmayacağımız bir şeyi ya da hareketi" ne bileyim 65" bir led tv'ye yapalım, yok otomobilimizin ön çamurluklarını kanırtalım, yok tabletlere uygulayalım, sonunda hepsini aaaa bu bükülüyor, bu bükülmüyor diye etiketleyelim..

Adam sana çok ince tasarımla üretmiş. Üretim amacı ise elinde zarif durması, ceketinin, pantolonunun, şortunun, montunun cebinde tuğla gibi durmamasını sağlamak.

Tabii bu noktada Apple'ı da savunmuyorum. Kimse, Apple yeni bir model çıkartıyor, piyasaya sürüyor, daha sonra bütün ekip 1 - 2 ay Miami'de, Bora Bora Adaları'nda, Monaco'da mojitolarını yudumluyor ve geri döndüklerinde yeni tasarımı geliştirmeye başlıyorlar sanmasın! Şu anda iPhone 7'ninde belki 8'in bile tasarımları hazırdır ve prototip aşamasına çoktan gelinmiştir.. Ancak bu zamana kadar özellikle iPhone 4 ve 4s'in sağlamlık konusunda kendisini ispatlamasından sonra bende 5 ile hayal kırıklığına uğramıştım. 5s'te bu tip bir sorun olmadı ve bundan ders çıkartırlar diye düşünmüştüm ki iPhone 6'da daha kötü bir şekilde hayal kırıklığına uğradım.. Evet bunlar bilinçli yapılan şeyler fakat yinede bu kadar kolay olmamalı sağlamlıktan ödün vermek.

Keza daha sağlam cihaz üretmek için daha yeni, bizdeki bilinen adıyla metalurji ve malzeme mühendisi araması, işi dahada dramatize etmekte.

Özet olarak kendi ülkem için konuşursam, kimsenin 2.649TL ile 3.249TL arasında değişen fiyat etiketine sahip bu ürünleri alıp "istenildiği zaman bu kadar rahat bükülebilir bir halde olmasa bile" dikkatsiz bir şekilde kullanabileceğine inanmıyorum!

Dolayısıyla bu testler bana sadece ve sadece normallikten uzak, şov amaçlı, diğer marka ve ekosistem fanatiklerinin bu durumu dillendirmekle yetineceklerini ve bir neden sonuç ilişkisi olarak kalacağını düşünüyorum..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı