iPhone 6 Plus VS Samsung Note 4

Bana göre her ikisi de iyi telefon. Note 4'te olan iPhone 6 Plus'ta olmuyor veya iPhone 6 Plus'ta olan Note 4'te olmuyor. Mesela ikisinden birini aldığınızı hayal edin. Hangisine daha çok ısındıysanız onu alın. Ama sonucu söyleyeyim: Eğer basar basmaz zarif ve hızlı bir şekilde açılan sayfalar istiyorsanız iPhone 6 Plus, çoğu kaynağı rahatça indirebileceğiniz veya kullanabileceğiniz bir telefon istiyorsanız Note 4.

Her iki telefonu da bizzat kullanan biri olarak, İphone Plus'un her konuda daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bir de şu var, İphone plus 2 ay sonra 2000 olduğunu düşünürsek, note 4 2 ay sonra 1600 TL olur. Böyle düşünmek de rahatlatır insanı.

Esneklik konusunda İphone 6 Plus mı daha iyi? Arayüzünü özelleştirebiliyor musunuz? Fotoğraf kalitesi, video kalitesi, ön kamera kalitesi, bunlarda İphone mu daha iyi? Çoklu pencere ve spen özelliklerini katmıyorum bile. Fiyatına göre düşünüp, ucuzlamasın diye telefon alınacaksa, bir ihtiyaç yoktur hava atmak için alınıyordur. İkisinin de iyi olduğu yerler var deseniz anlarım da, her yönüyle demek imkansız.

Esneklik konusunda İphone 6 Plus mı daha iyi? Arayüzünü özelleştirebiliyor musunuz? Fotoğraf kalitesi, video kalitesi, ön kamera kalitesi, bunlarda İphone mu daha iyi? Çoklu pencere ve spen özelliklerini katmıyorum bile. Fiyatına göre düşünüp, ucuzlamasın diye telefon alınacaksa, bir ihtiyaç yoktur hava atmak için alınıyordur. İkisinin de iyi olduğu yerler var deseniz anlarım da, her yönüyle demek imkansız.
Telefonları bizzat elimde karşılaştırması yaptım kardeşim. Kulaktan dolma bilgilerle ya da video izleyip buraya boş yorum yapan biri değilim. Telefonun akıcılığı, stabil oluşu ve şuan saymaya gerek duymadığım bir çok artısı..Konuyu da uzatmak istemediğim için kısa kesiyorum. Sana bir tavsiyem var. 2 telefondan da resim çekip bilgisayara at ve yakınlaştır. Bana hak vereceksin.

Tartışmanıza gerek yok. Samsung ne kadar lanet bir firma olsa da adamlar Note 4'ü iPhone 6 Plus'tan daha iyi yapmışlar bu bir gerçek. Kimse iPhone diye yırtınmasın boşuna. 5s ile arasında kayda değer tek farkı kasa yapısı olan telefonun fiyat farkı 1000TL.. İşlemci, ram muhabbetine girmenize gerek yok. Hiçbiriniz telefonu ölene kadar kullanmıyorsunuz zaten. Seneye iPhone 7 çıktığında da 6'yı satar en iyisi 7 diye gezersiniz buralarda. Ama iPhone 5 kullananların telefonu da hâlâ stabildir.. Samsung'un da zaten sadece note serisi sağlam çıkıyor gerisi tırt. Android ile iOS cihazları da kıyaslamaktan vazgeçin. iOS cephesinde yapılacak en mantıklı seçim iPhone 5s'tir. Android cephesinde ise HTC E8, LG G2/G3, Samsung Note 4, Sony Z3c.

Çekilen fotoğrafların kalitesi tartışılsa da, özellikle dediğiniz nokta olan yakınlaştırmada megapikseli büyük olan kazanır. Bunu herkes bilir. 8'e karşı 16' da burda farkını gösterir. Yılın phablet modeli Note 4'tür ve bunda birçok insan ve birçok yayın grubu hemfikirdir zaten. Bir artı daha; İphone'un Ful HD ekranına nazaran Note 4 2K ekrana sahip ki bu da Note 4'ün üstün olduğu başka bir nokta.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı