iPhone 6 vs Samsung S7

Batuhan Kanat

Hectopat
Daha fazla  
Telefonum bozuldu ve yeni telefon almayı planlıyorum çok oyun oynayan biri değilim telefonda genel olarak sosyal medyada takılan biriyim. İkisi arasında kaldım. Sebepleriyle yardımcı olacaklara gerçekten çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
S7 ve 6 birebir rakip değil. Ürün fiyatlarının düşeceği ile ilgili bir haber vardı imkanın varsa bekle derim.

İphone 6 alınabileceğini düşünmüyorum gerek kamerası olsun ekranı olsun pili olsun performansı olsun S7 diyorum. İphone 6 şarj dayanmaz S7 alın derim.

Apple'ın lansman sonrası 7 serisini 550$ başlatacağı söyleniyor. Türkiye fiyatlarına ne kadar etki eder bilmiyorum.
Ben şahsi düşüncem bu iki telefona 1500 tl üstü para ödemek çok abartı olarak geliyor. Diğer markalarda daha performanslı telefonlar alınabilir.

Bu tartışmaları hiç sevmem, kimine göre Android kimine göre iOS. Eşime 6S plus aldım. Bilmiyorum ama bana göre değil. Bir müzik atacağız anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geliyor. Benim telefondan o anlık bir müzik atmam gerekiyor imkansız. Geçen full HD bir oyun videosu çektim PC'den, benim kota yok dedim eşiminkine atıp yüklemeyi düşündüm kendimce. Videoyu atması bir dert onu geçtim Youtube'a atarken beni 480 piksel atmaya zorluyor. Sinir katsayımı arttırdı vazgeçtim :)

Bir bayan için ve telefonu tam anlamıyla kullanmayan insanlar için gayet yeterli bir cihaz, bugün iPhone 3'ü kullanabilirsin ama dengi bir Android cihazı hatta birkaç model üstünü kullanmak zor. 3 yıllık Android telefon başlıyor yavaşlamaya ama iPhone öyle değil bu özeliğini seviyorum. Android iyi bir cihaz kullandığın zaman bilgisayara ihtiyaç duymazsın, ama iPhone en üst seviye bile olsa bilgisayara ihtiyaç duyarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forum Shiftdelete'de 7 Plus'dan S7'ye geçen bir abimizin yorumu.
upload_2017-9-11_10-3-40.png

7 Plus kullanıcısı bir kişi S7'nin kamerası ve hızı konusunda böyle bir yorum yapabiliyor. Kaldı ki bana göre S7'nin kamerası 7 Plusdan çok daha iyi. Yorumu yapan kişi düşük ışık performansını yeterince deneyimleyince bunu anlayacaktır.
iPhone 6, S7'nin tırnağı dahi olamayacak bir cihaz. S7'nin rakibi 7 ve 7 Plusdır.

Forum Shiftdelete'de 7 Plus'dan S7'ye geçen bir abimizin yorumu.
Eki Görüntüle 258825
7 Plus kullanıcısı bir kişi S7'nin kamerası ve hızı konusunda böyle bir yorum yapabiliyor. Kaldı ki bana göre S7'nin kamerası 7 Plusdan çok daha iyi. Yorumu yapan kişi düşük ışık performansını yeterince deneyimleyince bunu anlayacaktır.
iPhone 6, S7'nin tırnağı dahi olamayacak bir cihaz. S7'nin rakibi 7 ve 7 Plusdır.

Sana göre olması neyi değiştiriyor. Satış rakamlarını mı? Kağıt üzerinde denk olmayı mı?
Samsung kamera olarak iyi olabilir. Donanım olarak iyi olabilir. Ürün gamı geniş olabilir. Peki sonuç?
Kendimizi kandırmanın bir anlamı yok gerek işlemci gerek marka bilinirliği Apple der.

Telefonların çıkış yıllarını baz al ve karşılaştırmayı öyle yap ayrıca bir firma düşün sıralamada "6" atlayıp sırf denk olsun diye "note7" çıkardı.
Edit; O abi konumu nedir bilgi verirsen memnun olurum. Apple mühendisi mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı