iPhone 6'dan 7'ye geçmeye değer mi?

Heisenbergin

Hectopat
Yer
Albuquerque
Daha fazla  
Meslek
Kimya Öğretmeni
2. el iPhone 7 almayı düşünüyorum. Şu an 6 kullanıyorum. Değiştirmeme değecek bir fark var mı sizce? Vereceğim paraya değer mi?

Plus harici Iphone modelleri çöp falan olmuyor. İnsanların kullanımlarına göre ihtiyaçlarının değişebileceğini bilmek gerekiyor. Iphone 6 ve 7 arasında elbette fark olacaktır ama o farkı hissedebilir misiniz emin değilim. Pili yakın zamanda değişmişse gene de tercih edilebilirsiniz.

Alınabilir büyük ihtimalle. Çünkü IOS 12 ilerde iyice eskiyecek ve artık kullanılamaz hale gelecek. O yüzden iPhone 6 cihazı satıp 7 almak çok daha mantıklı. İkisinin arasında kamera performans vs. vs. gibi şeyler baya bir artacaktır. Ayrıca Plus modellerinin altı kötü değil. Neredeyse sadece ekran büyüyor.

Plus hariç iPhone modelleri çöp oluyor.
Tamam ozaman Telefon alırken bundan sonra her şeyin Plus'unu alırız. 12 Plus yok ozaman Pro max çöp. Bu nasıl bir mantık ?
7 Plus konusuna gelirsek ben almama taraftarıyım. 200.000 antutu puanı şuan giriş seviye telefonlar ile eş değer. Şimdi her şey Antutu mu kardeşim diyenler olur. İşlemci telefonun ömrünü belirler. 7 Plus modeli yaklaşık 5 yıllık bir telefon. Güncelleme alması güzel bir şey ama 1-2 sene sonra onun da desteği elbet kesilecektir. Ben XR altını önermiyorum. Mesala SE alırsan işlemcisi harika ama diğer özellikleri pek iyi değil. He 7 Plus üzer mi üzmez.

Değecektir, hız farkı bayağı olacaktır. 6 çok eskide kaldı, kasmalardan kurtulmuş olursunuz.

Nasıl yani?

iPhone 7 32 GB 4600 TL. 4600 TL'ye aldığın kalite: 4.7 inçlik bir ekran, 1960MAH batarya 3-4 saat anca yeter herhalde ve 2 GB RAM. 4600'e uzay mekiği gibi telefonlar var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı