iPhone 6S ekran değişimi

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba iPhone 6S telefonum cep hizasından dün yere düştü ve ekranında kırıklar meydana geldi. Hali ile çok üzüldüm ve kenarda da duran param var. Ekranı yaptırmak istiyorum. Her şey sorunsuz çalışıyor.
Tahmini ekranı kaç TL’ye yaptırabilirim ve bunun için önerdiğiniz bir yer var mı?
Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iPhone 6S telefonum cep hizasından dün yere düştü ve ekranında kırıklar meydana geldi. Hali ile çok üzüldüm ve kenarda da duran param var. Ekranı yaptırmak istiyorum. Her şey sorunsuz çalışıyor.
Tahmini ekranı kaç TL’ye yaptırabilirim ve bunun için önerdiğiniz bir yer var mı?
Teşekkürler...

Nerede yaptırmak istediğinize göre değişir cihazın garantisi bittiyse ve orijinal yaptırmak istiyorsanız 500 TL. Kadıköy'de 150-200 TL'ye yaptırılır.

Ben Ataşehir'de bulunan bir Apple yetkili servisinde pil değişimi yapmıştım. Pil şişmeye başlamıştı ve ekran da yamulmuştu. Ekranın yan sanayi olmasına rağmen değişimini yapmışlardı. Ve artı olarak özür kağıdı tarzı bir şey vermişlerdi. Cihaz: 6s

Nerede yaptırmak istediğinize göre değişir cihazın garantisi bittiyse ve orijinal yaptırmak istiyorsanız 500 TL. Kadıköy'de 150-200 TL'ye yaptırılır.
Cihazın garantisi bitti ve yaptırmışken de orta kalitede malzeme kullanacak deneyimli birine yaptırmak istiyorum.

Sanırım her ikisi de hem Home Butonunun olduğu kısımda kırık var hem de normal olarak ekranda.

Ekranda ışık bozulması vb. durum yoksa direkt dokunmatik panel değiştiriliyor ve ekran orijinalliğini koruyor. Ekranda da hasar varsa ekran komple değişiyor. Piyasada a kalite kopya ekranlar mevcut. Kendiniz alıp değiştirebilirsiniz. YouTube'da böyle videolar dolu. Oldukça basit bir işlem. Ben babamın iPhone 5C cihazının bataryasını defalarca bu şekilde değiştirmiştim. Maksimum 150 TL gibi bir fiyata bu işin içinden çıkabilirsiniz.

Türkiye'de A+ kalitede LCD iPhone 6S ekranı yok diye biliyorum. AA kalitede bir yerde görmüştüm bir ara ama genelde A kalite var. Zorlu Apple Store'a telefonunu teslim etmediğin sürece ilk gün ki kaliteyi bulamazsın ama parası da manidar bu yüzden gidip 150TL'ye standart kalite ekran alabilirsin. Amerika'da yedek parça fiyatları olarak 6S hoparlörü 80 cent, ekran ve dokunmatik A+ kalitede 18 dolar, ön kamera 2.94 dolar, şarj entegresi 1.79 dolar. Türkiye de hoparlörü 50TL'ye satıyorlar oturup ağlar mısın bilmem :D

Türkiye'de A+ kalitede LCD iPhone 6S ekranı yok diye biliyorum. AA kalitede bir yerde görmüştüm bir ara ama genelde A kalite var. Zorlu Apple Store'a telefonunu teslim etmediğin sürece ilk gün ki kaliteyi bulamazsın ama parası da manidar bu yüzden gidip 150TL'ye standart kalite ekran alabilirsin. Amerika'da yedek parça fiyatları olarak 6S hoparlörü 80 cent, ekran ve dokunmatik A+ kalitede 18 dolar, ön kamera 2.94 dolar, şarj entegresi 1.79 dolar. Türkiye de hoparlörü 50TL'ye satıyorlar oturup ağlar mısın bilmem :D
Apple zaten yavaş yavaş eski cihazlardan desteğini çekiyor. iPhone 6S gibi bir cihaza fazla bir masraf yapılmasını mantıklı bulmuyorum.

Geri
Yukarı