iPhone 7 2021'de kullanılır mı?

4S'imi hala kardeşim kullanıyor. Eniştem nereden baksanız 6 yıldır 5S kullanıyor. Kullanıma bağlı. Annem 6S alalı 4 yıl oldu.

Ve overprice hakkında konuşmamız gerekirse bu Apple'ın değil ülkenin sorunu. Dışarıda 900 dolara Xiaomi de var Apple da var. 2017'de 1200 liraya 5. nesil iPad alıp garantisinin bitmesine 3 ay kala sıfır değişim yaptım. Çünkü 5. nesil IPad'lerde çerçeve soyulması vardı(sadece bazı serilerde). Apple sonuna kadar ürününün arkasında durdu.

Ve overprice hakkında konuşmamız gerekirse bu Apple'ın değil ülkenin sorunu. Dışarıda 900 dolara Xiaomi de var Apple da var.
Ekran görüntüsü 2021-07-11 175439.png

Bu 64 GB'lik iPhone XR. Telefon 7000 TL ama 7000 TL'den 3000'i vergi. 4000 TL'ye alabileceğimiz şeyi 7000 TL'ye alıyoruz maalesef 🙁

Eki Görüntüle 1104009
Bu 64 GB'lik iPhone XR. Telefon 7000 TL ama 7000 TL'den 3000'i vergi. 4000 TL'ye alabileceğimiz şeyi 7000 TL'ye alıyoruz maalesef 🙁

En kötüsü bu. Bir bize iki devlete. 12 serisinde durum daha bile vahim. Parası arttıkça vergisi de artıyor, kısır döngüye giriyor olan cebimize oluyor.

Babam yaklaşık 4 yıldır kullandığı iPhone 7'sini bana verecek. Sizce kullanmalı mıyım? Şu anki telefonum m20. ikisinin de artı ve eksilerini yazayım.

M20 pil olarak önde ancak ekranı okunmayacak derecede kırık. Dokunmatiği ara sıra çalışmıyor. iPhone 7 için ise pil durumu pili yeni değişti ancak yine de hızlı bitiyor M20'ye göre. Ekranı ve pili Apple servisinde değişti. Artısı iOS işletim sistemi olması sanırım. Ben ciddi bir iOS aşığıyım.

Bunlara bakarak hangi telefonu kullanmamı önerirsiniz?

Satıp birazda üstüne ekleyip yeni telefon almak daha mantıklı sıfır jelatinli daha mantıklı.

Hocam bu sorunu sadece sizde gördüm. Şans olarak nitelendirilebilir.
Olay şans ya da şanssızlık olabilir ancak garantisi olan bir telefonda üretim hatası bir soruna kullanıcı hatası diyerek para istemek bana Apple'ın tek derdinin para olduğunu gösterdi. Bir daha asla almam.
Çok gereksiz bir cevap olmuş.
Benim başıma gelen bir olay gerekli veya gereksiz olduğuna karar vermek size düşmez. Arkadaş Apple bir ürüne bakmış bende yaşadığım kötü deneyimi anlattım ki örnek olsun. Firmanın ilgisizliği ve üretim hatasını kullanıcı hatası olarak gösterip yenileme ya da garanti kapsamında tamir yapmamalarını görsünler istedim. Fan-boy olup gözlerinizi bu kadar kapatmayın.

Olay şans ya da şanssızlık olabilir ancak garantisi olan bir telefonda üretim hatası bir soruna kullanıcı hatası diyerek para istemek bana Apple'ın tek derdinin para olduğunu gösterdi. Bir daha asla almam.

Benim başıma gelen bir olay gerekli veya gereksiz olduğuna karar vermek size düşmez. Arkadaş Apple bir ürüne bakmış bende yaşadığım kötü deneyimi anlattım ki örnek olsun. Firmanın ilgisizliği ve üretim hatasını kullanıcı hatası olarak gösterip yenileme ya da garanti kapsamında tamir yapmamalarını görsünler istedim. Fan-boy olup gözlerinizi bu kadar kapatmayın.

Yazdığın deneyimin sonuna iPhone alınmaz diyerek söylediğin her şeyi kendin gereksiz yaptın, fanboy değilim Apple kullanmadım.

Babam yaklaşık 4 yıldır kullandığı iPhone 7'sini bana verecek. Sizce kullanmalı mıyım? Şu anki telefonum M20. ikisinin de artı ve eksilerini yazayım.

M20 pil olarak önde ancak ekranı okunmayacak derecede kırık. Dokunmatiği ara sıra çalışmıyor. iPhone 7 için ise pil durumu pili yeni değişti ancak yine de hızlı bitiyor M20'ye göre. Ekranı ve pili Apple servisinde değişti. Artısı iOS işletim sistemi olması sanırım. Ben ciddi bir iOS aşığıyım.

Bunlara bakarak hangi telefonu kullanmamı önerirsiniz?

Türkiye olduğu için evet,kullanılır.

Geri
Yukarı