iPhone 7 32 GB kasar mı?

Maksimum 1-2 sene kullanılır. Güncel modeller daha mantıklı olacaktır.
Dostum ailemden biliyorum. Ailemde 5s kullanan var. Günlük olarak wp ve instagram'a giriyor. Cihazın 2 kere bataryası değişti. Yaklaşık olarak 7-8 yıllık bir cihaz. Sanırım 1-2 yılı daha kaldı.

Bana kalırsa güncel olmayan bir iphone modeli almak doğru değil. Ama almak isteyen arkadaş alabilir. Zira android işletim sistemine sahip cihaz da 3-4 yıl sonra yetersiz gelmeye başlayacak.

Bu arada cihazın içerisinde İOS 15 var. Yani o kadar da eski bir cihaz değil.

Batarya ile ömrün ne alakası var. Yanlış bilgilendirme yapmayın bari. Batarya %80'in altına düşmediği sürece herhangi bir performans etkisi olmaz. iPhone 7 2 sene sonra bitecek. Hiçbir destek olmadan kullanılmayacak bir cihaz haline gelecek.
Güçten dolayı dememiştim.
Cihazların bataryası eskiyince kullanılamaz hale geliyor. Anında kapanıyor. Yeni batarya takıldığında bu sorun çözülüyor.
Çevrenizde hiç mi 5s kullanan yok.
Benim ailem 5s kullanıyor diyorum hocam.
İphone 7, 4-5 yıl sonra kullanılamaz hale gelir. Cihaz o kadar da eski bir cihaz değil.

2013 yılında çıkan bir telefon şu an kullanılabiliniyorsa 2016 yılında çıkan bir telefon hayli hayli kullanılır.

Dostum ailemden biliyorum. Ailemde 5S kullanan var. Günlük olarak wp ve Instagram'a giriyor. Cihazın 2 kere bataryası değişti. Yaklaşık olarak 7-8 yıllık bir cihaz. Sanırım 1-2 yılı daha kaldı.

Bana kalırsa güncel olmayan bir iPhone modeli almak doğru değil. Ama almak isteyen arkadaş alabilir. Zira Android işletim sistemine sahip cihaz da 3-4 yıl sonra yetersiz gelmeye başlayacak.

Bu arada cihazın içerisinde iOS 15 var. Yani o kadar da eski bir cihaz değil.

Güçten dolayı dememiştim.
Cihazların bataryası eskiyince kullanılamaz hale geliyor. Anında kapanıyor. Yeni batarya takıldığında bu sorun çözülüyor.
Çevrenizde hiç mi 5S kullanan yok.
Benim ailem 5S kullanıyor diyorum hocam.
iPhone 7, 4-5 yıl sonra kullanılamaz hale gelir. Cihaz o kadar da eski bir cihaz değil.

2013 yılında çıkan bir telefon şu an kullanılabiliniyorsa 2016 yılında çıkan bir telefon hayli hayli kullanılır.

Çok abartılı konuşuyorsunuz. iPhone 8'in bile ömrü 3-4 sene maksimum.

Değerli arkadaşlar.
İphone 7'nin içerisinde ios 15'in yüklü olduğunu biliyorsunuz öyle değil mi?
İOS 12 olan cihazda wp ve diğer uygulamalrın desteği var. Ve halen de destekleniyor. Farkındasınız değil mi? 1 yıl içerisinde nasıl ios 15'e uygulama desteği çekilecek?

Değerli arkadaşlar.
iPhone 7'nin içerisinde iOS 15'in yüklü olduğunu biliyorsunuz öyle değil mi?
iOS 12 olan cihazda wp ve diğer uygulamalrın desteği var. Ve halen de destekleniyor. Farkındasınız değil mi? 1 yıl içerisinde nasıl iOS 15'e uygulama desteği çekilecek?

Ya neden anlamak istemiyorsun? Her firma cihazı yavaş yavaş bitirmek için güncelleme yollar. Ve sonrasında cihaz yavaş yavaş biter. 7 artık 2 sene kullanılacak cihaz maksimum. Sonrasında uygulama desteği bitecek ve hiçbir şey inmeden bir tuşlu telefon olacak. Anlamışsındır umarım.

Çok abartılı konuşuyorsunuz. iPhone 8'in bile ömrü 3-4 sene maksimum.
Abartılı konuşmuyorum. Deneyimlerimi aktarıyorum.
Halen 7 yıllık İpad Air 2 kulanıyorum. Cihazımda hiçbir sorun yok, gayet akıcı.
Ailem 5s kullanıyor. Yavaşlama var ama günlük işlerde pek etkilemiyor. Cihazın amksimum 1-2 yıl ömrü kaldı.

Bu örneklerden yola çıkarak yorumlarımı getiriyorum.
Üstelik yakın çevremde de bu forumda da İphone 7 kullanan var. Daha bugün bir yorum gördüm. Adam cihazımda ciddi bir yavaşlama yok diyordu.

Abartılı konuşmuyorum. Deneyimlerimi aktarıyorum.
Halen 7 yıllık iPad Air 2 kullanıyorum. Cihazımda hiçbir sorun yok, gayet akıcı.
Ailem 5S kullanıyor. Yavaşlama var ama günlük işlerde pek etkilemiyor. Cihazın amksimum 1-2 yıl ömrü kaldı.

Bu örneklerden yola çıkarak yorumlarımı getiriyorum.
Üstelik yakın çevremde de bu forumda da iPhone 7 kullanan var. Daha bugün bir yorum gördüm. Adam cihazımda ciddi bir yavaşlama yok diyordu.

Kullanmadığım Apple cihazı kalmadı. Ve daha çok geçmeden bir 8'in pili yetmiyordu bile. Artık yavaş yavaş yetersiz gelecek.

Ya neden anlamak istemiyorsun? Her firma cihazı yavaş yavaş bitirmek için güncelleme yollar. Ve sonrasında cihaz yavaş yavaş biter. 7 artık 2 sene kullanılacak cihaz maksimum. Sonrasında uygulama desteği bitecek ve hiçbir şey inmeden bir tuşlu telefon olacak. Anlamışsındır umarım.
Ya somut örnekler veriyorum hocam yapmayın ama ya😂
Konu artık karşılıklı tartışmaya dönüyor. O nedenle son kez açıklıyorum.

İphone 5s'in içerisinde İOS 12 var. Uygulama desteği kesilmedi.
İphone 7'nin içerisinde İOS 15 var. Uygulama desteği 2 yıl sonra mı bitecek.

Bence de 7 almak mantıklı değil. Bunu 3 ya da 4 defa belirttim zaten. Ama cihazların ömrü hakkında yanlış bilgi veriyorsunuz.

Kullanmadığım Apple cihazı kalmadı. Ve daha çok geçmeden bir 8'in pili yetmiyordu bile. Artık yavaş yavaş yetersiz gelecek.
Evet bu yüzden pil değiştirmekten söz etmiştim. Sizde bana pil ile performansın ne alakası var demiştiniz.

Ya somut örnekler veriyorum hocam yapmayın ama ya😂
Konu artık karşılıklı tartışmaya dönüyor. O nedenle son kez açıklıyorum.

iPhone 5S'in içerisinde iOS 12 var. Uygulama desteği kesilmedi.
iPhone 7'nin içerisinde iOS 15 var. Uygulama desteği 2 yıl sonra mı bitecek.

Bence de 7 almak mantıklı değil. Bunu 3 ya da 4 defa belirttim zaten. Ama cihazların ömrü hakkında yanlış bilgi veriyorsunuz.

Evet bu yüzden pil değiştirmekten söz etmiştim. Sizde bana pil ile performansın ne alakası var demiştiniz.

Bataryayı değiştirince 3-4 yıl ömrü oluyor dediniz. Batarya ömür mü katacak? Donanım mı güçlendirecek? Batarya zaten orijinal %100 batarya idi.

Bataryayı değiştirince 3-4 yıl ömrü oluyor dediniz. Batarya ömür mü katacak? Donanım mı güçlendirecek? Batarya zaten orijinal %100 batarya idi.

Batarya yetmiyor demişsiniz ya, o yüzden demiş. Ayrıca şu an iPhone 7 alınırsa arkadaşın dediği gibi uygulama desteği 3-4 yılı zorlar. Şu an alınırsa her yıl Deji batarya takmak şartıyla günlük kullanım için 3 sene götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı