Çözüldü iPhone 7 kendi kendine hafızası azalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone 7'im var. Ama hafızası 14 GB kalmışken 10GB'a düştü ve hâlâ devam ediyor. Hafızası gittikçe azalıyor. Yardım edebilir misiniz? Bu sorunu çözmem gerekiyor. Oyun uygulamadan kaynaklı derseniz hangisinden kaynaklıdır?

Uygulama:
Speedtest by okala.
Pinterest.
Instagram.
YouTube.
VPN.
Bulunmakta.

Oyunlar:
Free fire Max.
Mobile Legends bang bang.

Başkada bir şey yok. Neden kaynaklı acaba? Hafızası daha çok düşmesin diye tamamen kapatmak zorunda kaldım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Mantıklı bir yöntem değil ama telefonu SIM kartsız çalıştırmayı deneyebilir misiniz? Bu şekilde iPhone 5S de 4 GB hafıza açmıştım. Sorun tamamen yazılımsal bu arada aynısını iPad imde de yaşadım.
Arkadaşlar iPhone 7'im var. Ama hafızası 14 GB kalmışken 10GB'a düştü ve hâlâ devam ediyor. Hafızası gittikçe azalıyor. Yardım edebilir misiniz? Bu sorunu çözmem gerekiyor. Oyun uygulamadan kaynaklı derseniz hangisinden kaynaklıdır?

Uygulama:
Speedtest by okala.
Pinterest.
Instagram.
YouTube.
VPN.
Bulunmakta.

Oyunlar:
Free fire Max.

Başkada bir şey yok. Neden kaynaklı acaba? Hafızası daha çok düşmesin diye tamamen kapatmak zorunda kaldım. Yardımlarınızı bekliyorum.

O öyle bir şey değil yüklediğiniz uygulamalar ek paketler yükleyerek büyüyorlar. Sadece banka WhatsApp kullanırsanız hafızanız azalmaz: )

Güncelleme yapıyor olabilir fotoğraflardan olabilir veya en kötü NAND arızası olabilir benim de 6S bir cihazım var fakat böyle bir problemle hiç karşılaşmadım.

Açık bırakın cihazı Total ne kadar ilerleyecek gözlemleyin belki de güncelemme paketi vb filandır.

Paket falan yok tüm indirmeleri 1 hafta önce yapmıştım 14 GB boştu bir anda azaldı sistem verilerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü 5GB'den 9'a çıktı kendiliğinden.

Mobile Legend kendi içinde 1GB'den fazla ek içerik indiriyor. Mesela PUBG Mobile'de her şeyi inince yaklaşık 10GB yer kaplıyor.

Uygulamaların boyutlarını kontrol edin.

Uygulama:
Speedtest by okala.
Pinterest.
Instagram.
YouTube.
VPN.
Bulunmakta.

Oyunlar:
Free fire Max.

Sistem verileri ihtiyaca göre artıp azalabilir, bu normal bir şey.

Uygulama:
Speedtest by okala.
Pinterest.
Instagram.
YouTube.
VPN.
Bulunmakta.

Oyunlar:
Free fire Max.

Toplam hafızası kaç GB diğer adında bir kısım büyür genelde hangi uygulamanın büyüdüğünü takip edin SS alın uygulamalar medya alan uygulamalar güncellenen veya ekstra pakete sahip uygulamalar büyür.

Toplam hafızası kaç GB diğer adında bir kısım büyür genelde hangi uygulamanın büyüdüğünü takip edin SS alın uygulamalar medya alan uygulamalar güncellenen veya ekstra pakete sahip uygulamalar büyür.

32 GB.

Mobile Legend kendi içinde 1GB'den fazla ek içerik indiriyor. Mesela PUBG Mobile'de her şeyi inince yaklaşık 10GB yer kaplıyor.

Uygulamaların boyutlarını kontrol edin.

Baktım 2 GB idi.

Sorun bu.

Bu sistem verileri gittikçe artıyor engel olamıyorum oyunları silmeme rağmen hiçbir işe yaramadı.

Dosya Ekleri

• EA377552-91A0-43E0-B4F8-96CA4887DDAF.png
    EA377552-91A0-43E0-B4F8-96CA4887DDAF.png
    87,7 KB · Görüntüleme: 25
  • E67FBE66-ECB0-4F69-BB32-A4AC0735F73C.png
    E67FBE66-ECB0-4F69-BB32-A4AC0735F73C.png
    177,7 KB · Görüntüleme: 29
Hocam Youtube, Instagram gibi uygulamaları silin ve geri yükleyin (kaldırmayın, silin) biraz etki eder. Yanımda da keza aynı şekilde biraz şüpheli sanki.
Telefonda alan mevzusu o anlık ihtiyaca göre değişlenlik gösterebilir ancak 10 GB boş alan telefonunuz düşündüğümüzde çokta az bir alan değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı