iPhone 7 Plus alınır mı?

iPhone 7 Plus almayı düşünüyorum sizce iyi bir telefon mu? Ve ilerleyen zamanlarda Update almayacakmıs sanırım. Bir sorun yaratır mı güncelleme almaması?
Güncelleme almaması yavaştan cihazın ölmeye başlamasının işaretidir. Hemen ölmüş denmez tabii ki. Almanı önermem.

Ne kadara alacaksanız bilmiyorum ama zaten güncelleme almayan bir telefona 10k verecekseniz paranıza yazık olur. Onu yerine en az 2 sene güncelleme alabilecek bir Android telefona yönelmeniz daha karlı olur.

iOS 17 iPhone 8 serisi ve X bu güncellemeyi alamıyor. 7 Plus çoktan toprak oldu güncellemeler bakımından. 7 Plus topuna girmezdim açıkçası. İlla işletim sistemi dolayısı ile iPhone diyorsanız düz olarak 11 veya 12 seçilebilir. İlla 0 olmasına gerek yok temiz 2. el de bulunabilir. Bütçenizi aşıyorsa şayet işletim sistemi tercihinizi değiştirmekte fayda görüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 7 Plus’dan yazıyorum, kendime göre yazayım üç beş cümle.

Ben büyük telefon falan pek sevmem, bu konuda aynı görüşteysek Plus olması baya eksi. Normalde ekran boyutu olarak iPhone 12 bundan daha büyük veya hemen hemen aynı sanırım ama bu telefon devasa olmasına rağmen ekran-gövde oranı muhabbetinden dolayı ekranı küçük kalıyor. Neden bu kadar detaya girdim bilmiyorum ama boyut bence eksi hala.

Kamera iyi değil, ama iPhone kamerası olduğundan dolayı kötü hissettirmiyor (gece vakti hariç). Hele gündüz çekilmiş fotoları 12-13 ile falan karşılaştırsak anlamazsınız bile bence. Fazla uzatmayacağım, bence kamera yaşına göre gayet kaliteli. Çok kullanmazsınız ama Portre falan da var, millet ilk çıktığında çok coşmuştu.

Batarya, batarya her iPhone’da olduğu gibi rezalet. Üstüne eski olunca 100’den 1’e ışık hızında iniveriyor. Ama 1’de baya duruyor hakkını yemeyelim şimdi.

Yazılım desteği almaması kötü, ancak şu gün için pek sıkıntı değil. Kilit ekranı şekilli olmayacak alt tarafı. Asıl sıkıntı önümüzdeki 1-2 senede baş gösterecek, WhatsApp uygulamayı güncellemeni isteyecek ama güncellemek için gereken asgari sürümün altında kalacaksın ve geçmiş olsun. O yüzden uzun vadede ölü bir telefon.

Şu anki fiyatını bilmiyorum ama illa iPhone diyorsan ve çok paran yoksa, vee kısa süre içerisinde değişeceksen alınabilir. Şu an kullanılıyor, ama 1-2 seneye perte çıkması garanti.

Geri
Yukarı