iPhone 7 Plus hala alınır mı?

1- Ömrünün sona ermesinden kastım bu sene son IOS güncellemesini alacak olması. IOS 16 ile bitecek %99
2- 64 GB seçeneğinin olmadığını bilmiyordum. Kendim 16 GB 6s Plus kullanıyorum ve pişmanlık resmen. Düşük hafızalı modellere yönelmemesi için söyledim.
3- SE bir sonraki nesil. Yazılım desteği bir sene daha uzun diye biliyorum.
1. Apple daha iOS 17 alacak konusunu açıklamadı. Ama ihtimal var.
2. Aynen bende önceden 16 GB kullanmıştım 128 GB'a geçince çok iyi oldu.
3. SE yeni bir cihaz. Yeni olduğu için de uzun yıllar güncelleme alacak olan bir cihaz. Ama batarya ve ekran boyutu konusunda 7+ daha önde. İşlemci ve güncelleme konusunda da SE 2020 önde.

1. Apple daha iOS 17 alacak konusunu açıklamadı. Ama ihtimal var.
2. Aynen bende önceden 16 GB kullanmıştım 128 GB'a geçince çok iyi oldu.
3. SE yeni bir cihaz. Yeni olduğu için de uzun yıllar güncelleme alacak olan bir cihaz. Ama batarya ve ekran boyutu konusunda 7+ daha önde. İşlemci ve güncelleme konusunda da SE 2020 önde.
Batarya konusu powerbank ile can sıkıcı da olsa aşılabilir. Ama uygulamalar desteklerini kesmeye başladıkça bir üst modele zorlanacak. Batarya da önemli bir kriter ama benim tercihm yazılım desteği olurdu şahsen. Ayrıca 7+ %99 ihtimalle iOS 17 almayacak.

Batarya konusu powerbank ile can sıkıcı da olsa aşılabilir. Ama uygulamalar desteklerini kesmeye başladıkça bir üst modele zorlanacak. Batarya da önemli bir kriter ama benim tercihm yazılım desteği olurdu şahsen. Ayrıca 7+ %99 ihtimalle iOS 17 almayacak.
Hocam şimdi ihtimal versek yanlış olur. Apple daha açıklama yapmadı. 6 serisinde uygulama destekleri sona eriyor. Daha sırada 6S var. Ondan sonra 7 var. Bu demek oluyor ki 1 yıl hatta 2 yıl bile 7 serisi idare eder. SE 2020'nin de A13 Bionic olması çok iyi. Performanslı ve daha az güç tüketiyor. Ama bütçe azsa 7 alabilir. Eğer varsa SE 2020 öneririm.

En az iPhone 8 Plus almanızı öneririm aşağısı pek sağlıklı olmayacaktır, bir süre sonra işinizi görmemeye başlayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı