iPhone 7 Plus vs Xiaomi Redmi Note 8

dansemacabre

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Yükseklisans
Arkadaşlar merhabalar. Oldukça memnun olduğum bugüne kadar hiç bir sıkıntı çıkarmayan iPhone 7 Plus cihazım ile Redmi Note 8 cihazı takas etmeye karar verdim. Cihazımın garantisi yeni bitti ve temizlik açısından 10/8 diyebilirim. Telefonda oyun oynamıyorum, fazla fotoğraf çekmeyi/çekinmeyi sevmem. İnternette gezinmek, arama yapmak ve sosyal medya haricinde telefonu çok kullanmıyorum.

Xiaomi Redmi 8 (MI Türkiye garantili sıfır cihaz) üstüne 1500 TL daha alıp iPhone 7 Plus cihazımı vereceğim. Sizce mantıklı bir karar mı?

Paraya ihtiyacınız varsa yapılabilir ama yoksa gereksiz bir takas olur.
Aslında iPhone ihtiyacım yok. Alacağım 1500 TL ye HDD, RAM, Mi Band 4 ve kıyafet almayı düşünüyorum. Yalnızca sosyal medya kullanmak için sizce de 7 Plus fazla değil mi?
Belki SE, 6s ve 7 üçlüsünden geçilebilir ama saçma olur 7 Plus’tan geçmek.
Üstüne 1500 TL gibi bir meblağ alacağım. Fotoğraf çekmeyi çok sevsem 7 Plusta kalırdım kesinlikle harika bir kamerası var. Neden sizce mantıksız ihtiyaç doğrultusunda?
Redmi Note 8 eğer sıfır değilse ikinci eli 1000 lira say üstüne 1500 lirayla senin telefon 2500 liraya gelmiş olacak. Piyasasın altında.
Konuda belirttiğim gibi alacağım cihaz sıfır ve MI Türkiye garantili.

Arkadaşlar merhabalar. Oldukça memnun olduğum bugüne kadar hiç bir sıkıntı çıkarmayan iPhone 7 Plus cihazım ile Redmi Note 8 cihazı takas etmeye karar verdim. Cihazımın garantisi yeni bitti ve temizlik açısından 10/8 diyebilirim. Telefonda oyun oynamıyorum, fazla fotoğraf çekmeyi/çekinmeyi sevmem. İnternette gezinmek, arama yapmak ve sosyal medya haricinde telefonu çok kullanmıyorum.

Xiaomi Redmi 8 (MI Türkiye garantili sıfır cihaz) üstüne 1500 TL daha alıp iPhone 7 Plus cihazımı vereceğim. Sizce mantıklı bir karar mı?
Ben olsam Note 8 + 1700 TL aşağısına vermezdim.

Dostum ben yerinde olsam -eğer paraya ihtiyacın yoksa- böyle bir şey yapmam. Nedeni de şu; şuanda ben Huawei Mate 20 Lite kullanıyorum ve haliyle android işletim sistemli bir telefon. Ben de telefonumu sadece sosyal medya ve youtube/netflix gibi video platformlarında kullanıyorum. Ancak gerek android işletim sisteminin stabilitasyon sorunu gerekse giriş seviyesi telefon olmasından kaynaklı işlemci gücü düşük olduğu için sürekli takılmalar yaşıyorum telefonumda. Mesela instagramdan çıkarken uygulama küçülerek kaybolan bir animasyona sahip ve bu animasyon sırasında hep yarı yolda bir iki kere donarak kapanıyor ve açılıyor. Bu gibi durumlar insanın canını sıkıyor. Ancak ios işletim sistemi gayet stabil ve akıcı bir sistem. O yüzden bence Xaomi ye geçersen üzülürsün.

Aslında iPhone ihtiyacım yok. Alacağım 1500 TL ye HDD, RAM, Mi Band 4 ve kıyafet almayı düşünüyorum. Yalnızca sosyal medya kullanmak için sizce de 7 Plus fazla değil mi?
Fazlalığı kişiden kişiye değişebilir ama başka ihtiyaçlarınız olduğu için geçilebilir.

Ama telefondan memnum kalmayıp Android laf etmemek gerek iPhone 7 Plus daha iyi bir telefon bunu bilerek alın.

Üstüne 1500 TL gibi bir meblağ alacağım. Fotoğraf çekmeyi çok sevsem 7 Plusta kalırdım kesinlikle harika bir kamerası var. Neden sizce mantıksız ihtiyaç doğrultusunda?
Uzun vadede (kısaca o telefonu 3 yıl daha kullanabilirsin günlük kullanımda takılma yaşamadan ama aynısını giriş seviyesi bir Android cihaz için söyleyemiyorum ne yazık ki) 7+ daha uzun ömürlü olur ve batara+ekran oldukça yeterli (kısaca ihtiyaç yok) ama 1500 TL alınacaksa üzerine bence değerlendirilebilir (bilgisayar donanımına kısa vadede ihtiyacın varsa takas et ama ihtiyacın yoksa dursun 7+).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı