iPhone 7 vs Android telefon

Android daha mantıklı en azından güncel bir şey alırsınız. Mesela Xiaomi Redmi serisi oldukça fiyat performans ürünlere sahip.

Bu fiyatta düzgün Android neler önerebilirsiniz?

Hocam iPhone 7'ye o para asla verilmez, 8'e de verilmez. Android bir telefon çok daha mantıklı olur ikinci elden. IOS'te ısrarcıysanızda en azından SE 2'ye biraz zorlayın 8K civarına bulursunuz.

Hocam aslında iPhone kullanmak istiyorum bataryanın bana pek sorun olacağını düşünmüyorum şu anki telefonum çok kötü bir telefon ve inanın 4 saati bile görmüyor. Geçenlerde dedemin 5S ini kullanırken mevcut telefonumdan bile çok daha hızlı olduğunu fark ettim. Açıkçası biraz da hevesten de olsa iPhone almayı düşünüyorum.

@walterella
Hocam o zaman iPhone 6s 32 GB ve üstünü alın derim ikinci elden en fazla 2500 TL'ye ve yanına da Apple Watch Series 3 (veya altı ama üstünü alsanız bile telefonla eşleşmez almayın) alın yine aynı paraya. İnanın bana bu parayı çok daha iyi değerlendirmiş olursunuz. iPhone 7 içinde 3K bilemediniz 3,2K verin ama asla 6K bir parayı o telefon için harcamayın, ASLA.

@walterella
Hocam o zaman iPhone 6S 32 GB ve üstünü alın derim ikinci elden en fazla 2500 TL'ye ve yanına da Apple Watch series 3 (veya altı ama üstünü alsanız bile telefonla eşleşmez almayın) alın yine aynı paraya. İnanın bana bu parayı çok daha iyi değerlendirmiş olursunuz. iPhone 7 içinde 3K bilemediniz 3, 2K verin ama asla 6K bir parayı o telefon için harcamayın, asla.

Hocam EasyCep'te 4.500'e mükemmel kozmetik durumlu bir iPhone 7 buldum. Pahalı mıdır sizce?

S8 Plus nasıldır?
Galaxy S8 Plus'ta iyidir, Easycep'ten baktığınız için orayı kontrol ettim ama fiyatına göre bakılırsa yine aynı şeyi söylerim, gereksiz yüksek. Easycep'ten almayın daha doğrusu yenilenmiş hiçbir satıcıdan almayın cidden fiyatları çok çok gereksiz yüksek asla değmez (ilaha alacağım diyorsanız da 128 GB 6S alın 32 GB 7 almayın en azından, arada hem 1K fazla para kalıyor hemde daha az kazık yemiş oluyorsunuz zaten asla hiçbir forumda kimse kabullenmemiş olsada performans veya sunduğu her şey olsun 6S ve 7 aslında neredeyse aynı donanımlara sahipler).

Galaxy S8 Plus'ta iyidir, EasyCep'ten baktığınız için orayı kontrol ettim ama fiyatına göre bakılırsa yine aynı şeyi söylerim, gereksiz yüksek. EasyCep'ten almayın daha doğrusu yenilenmiş hiçbir satıcıdan almayın cidden fiyatları çok çok gereksiz yüksek asla değmez (ilaha alacağım diyorsanız da 128 GB 6S alın 32 GB 7 almayın en azından, arada hem 1K fazla para kalıyor hem de daha az kazık yemiş oluyorsunuz zaten asla hiçbir forumda kimse kabullenmemiş olsa da performans veya sunduğu her şey olsun 6S ve 7 aslında neredeyse aynı donanımlara sahipler).

6S ve 7 arasında A9 ve A10 farkı var. Tekli çekirdekte 210 puan (775 ve 565) çokluda 355 puan fark var ( 1.395 ve 1.040). Bu puanlar Geekbench 5 puanları.

6S ve 7 arasında A9 ve A10 farkı var. Tekli çekirdekte 210 puan (775 ve 565) çokluda 355 puan fark var ( 1.395 ve 1.040). Bu puanlar Geekbench 5 puanları.
Daha da fazla fark var ben size sayabilirim, iPhone 7 ön kamera olarak 7MP bir lense sahipken 6S 5MP bir lense sahip (720P ve 1080P video farkı çıkıyor), iPhone 6s bir Home Button sahibiyken iPhone 7 değil ve Haptic sensöre sahip, iPhone 6s 3,5 mm kulaklık girişine sahip ancak iPhone 7 sahip değil, iPhone 7'de daha geliştirilmiş antenler bulunmakta ve çekim gücü biraz daha iyileştirilmiş durumda, iPhone 7'nin flaşı 6S'e göre daha güçlü, iPhone 7 çok azda olsa daha hafif, iPhone 7'nin pili daha büyük (200 mAh olması lazım aradaki farkın ama ikisi de kötü), diyafram açıklığı iPhone 7'de 1,7'yken 6S'te 2,2, iPhone 7 IP su geçirme dayanıklık lisansı varken 6S'te böyle bir şey bulunmamakta (yenilenmiş cihazda bir anlamı kalmıyor ama fark mı fark), iPhone 6s biraz daha fazla ısınır ama 7'nin ısınması 6s'e göre daha hızlı olduğu için bir şey anlamazsınız iki türlü de oyundayken telefon parlaklığını kısar ve kasmaya başlar.

İki cihazı da tanıyorum birisini kardeşim kullandı birisini ben kullandım (ben 6S Plus kullandım kardeşim 7 kullandı hatta kısa bir süre ondan sonra bende 7'yi kullandım, iki cihazı da size açıklayabilirim ufak detaylarına kadar cidden doğru dürüst bir fark yok).

IMG_2660.jpeg

6S Plus’i satalı birkaç yıl oluyor ama şu şekilde gösterebilirim.

Son düzenleme:
Daha da fazla fark var ben size sayabilirim, iPhone 7 ön kamera olarak 7MP bir lense sahipken 6S 5MP bir lense sahip (720p ve 1080p video farkı çıkıyor), iPhone 6S bir Home button sahibiyken iPhone 7 değil ve haptic sensöre sahip, iPhone 6s 3,5 mm kulaklık girişine sahip ancak iPhone 7 sahip değil, iPhone 7'de daha geliştirilmiş antenler bulunmakta ve çekim gücü biraz daha iyileştirilmiş durumda, iPhone 7'nin flaşı 6S'e göre daha güçlü, iPhone 7 çok az da olsa daha hafif, iPhone 7'nin pili daha büyük (200 mAh olması lazım aradaki farkın ama ikisi de kötü), diyafram açıklığı iPhone 7'de 1, 7'yken 6S'te 2, 2, iPhone 7 IP su geçirme dayanıklık lisansı varken 6S'te böyle bir şey bulunmamakta (yenilenmiş cihazda bir anlamı kalmıyor ama fark mı fark), iPhone 6S biraz daha fazla ısınır ama 7'nin ısınması 6S'e göre daha hızlı olduğu için bir şey anlamazsınız iki türlü de oyundayken telefon parlaklığını kısar ve kasmaya başlar.

İki cihazı da tanıyorum birisini kardeşim kullandı birisini ben kullandım (ben 6S Plus kullandım kardeşim 7 kullandı hatta kısa bir süre ondan sonra bende 7'yi kullandım, iki cihazı da size açıklayabilirim ufak detaylarına kadar cidden doğru dürüst bir fark yok).

Eki Görüntüle 1929754
6S Plus'i satalı birkaç yıl oluyor ama şu şekilde gösterebilirim.

Öncelikle emek verip yazdığınız için çok teşekkürer hocam. Peki 6S de uygulamalarda sürüm sorunu yaşar mıyım? (indirememe vs.)

Yeni konular

Geri
Yukarı