iPhone 8 Plus Batarya Sağlığının 1 Yılda %93'e Düşmesi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
iPhone 8 Plus telefonum var. 1 senede pil salığında gösterilen yüzdeli değer %100'den %93'e düştü. Acaba normal akışında olan bir düşüş mü yoksa olağandışı bir durum mu?

Gayet normal bir durum. Ben her iki yılda bir bataryanın değiştirilmesini öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim iPhone 7 cihazım Mart 2018 tarihinde alındı. Ocak 2019'dayız ve batarya sağlığım %91'e düştü. Batarya değiştirmemi önerir misiniz?

Önermem. %80 altına inmeden değiştirmeyin derim.

Benim iPhone SE cihazım da 20 ay sonra %94 gibi bir seviyeye düşmüştü. Şarjını %30 ile %90 arasında tutardım genelde. Tam şarj ve düşük kapasite kullanımı yapmazdım. Servise verdiğim zaman ücretsiz olarak batarya değiştirildi. Batarya kapasitesi iyi görünmesine rağmen, değişimden sonra devasa bir fark yaşadım. Yüzde olayına bu yüzden fazla güvenmiyorum. Görünen kayıptan fazlası oluyor. Şu anda %100'den düşmesi bile çok uzun sürüyor.

iPhone 6S kullanıyorum 3 sene oldu alalı, %78 pil sağlığı normal mi, değiştirmeli miyim?

iPhone 8'im var batarya ömrünü doldurunca muhtemelen yenisi ile değiştiririm. Bence telefonu değiştirmeye gerek yok, bozulana kadar devam ederim. Telefon fiyatları araba fiyatına yaklaştı.
Yaklaştı ne günümüzde bir Tofaş parası iPhone X ve üstü modeller. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı