iPhone batarya değişiminden sonra yapılması gerekenler

İşte altına indirmemek gerekiyor:) Ama dediğin gibi batarya dalga geçer gibi takılı kalıyor tam orda bazen bitmeyeceği tutuyor:)
Bazı arkadaşlarımb telefonu şarjı bitip kendi kendine kapanmadan şarja takma demişti bana. Aynen öyle yaptım ama boşuna. Hiç bir faydası falan yok. Biri çıksa son koysa tüm bu şehir revayetlerine.. Nasıl yapacağımızı anlatan birisi olsa da kurtulsak :confused:

Bazı arkadaşlarımb telefonu şarjı bitip kendi kendine kapanmadan şarja takma demişti bana. Aynen öyle yaptım ama boşuna. Hiç bir faydası falan yok. Biri çıksa son koysa tüm bu şehir revayetlerine.. Nasıl yapacağımızı anlatan birisi olsa da kurtulsak :confused:
Bilmek istediğin nedir sor yardımcı olayım

ASUS_Z012D cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

@Maiar dediği gibi işi asıl anlatması gereken adamlar hala 3310 dönemine takılı kaldıklarından kafadan bilgiler veriyor öyle:) Başka bir konuda birisi daha yazmış monitörde panel arızasından dolayı Vatan Bilgisayar'a götürüyor adam elektriğe ve görüntü kablosuna bağlamadan bence sorun yok diye cevap veriyor:) Uyardığında ise "aa ben panel derken ekran değilde kasadan bahsettiniz sandım" diyor:) Bence sen batarya değişiminden sonra şarjı tam doldur ve günlük kullanımına devam et. Şahsi fikrim şimdi ilgili yazıyı bulamıyorum ama mümkün olduğunca %20'nin altına düşürmemeye çalış kullanırken. Ama düşerse de "ben ne yapıcam şimdi:confused:" diye bir korkuya kapılma:)

Şimdi şöyle bir sorun var ki %20 nin altına düşürme diye birşey söylemezdim ben şahsen. Eğer böyle bişey yapıp hiç %20 nın altına düşürmez iseniz bir süre sonra bataryanın kalibrasyonu bozulacaktır. Şöyle ki 1000ma lık bir bataryayı %20 nin altına düşürmezseniz kimyasını bir süre sonra bozarsınız ve kullanmadığımız o %20 ye denk gelen kısım 200ma artık işlevsiz hale gelir ve bataryanızın 800ma lık kısmını kullanırsınız. (Değerler örnek olarak verilmiştir) Teknoloji her geçen gün gelişiyor fakat kulaktan dolma bilgiler teknolojiden daha hızlı yayılıyor. Ben ayda 1-2 kez bataryayı tamamen bitirip şarj etmenizi öneririm. Böylece batarya tam kapasitesini korumuş olur.

ASUS_Z012D cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Ben hiç bir zaman düşürme demedim zaten mümkün olduğunca düşürmemeye çalış dedim. Evet eksik bilgi olarak arada bir sıfırlamak gerekebilir bataryayı. Ama her seferinde kuruturcasına sıfırlamak pek faydalı olacağını sanmıyorum. Yeni nesil cihazlarda belirli bir oranda batarya olması faydalı olacağını düşünüyorum. Cihazın aniden kapanmasındansa kontrollü bir kapanma veya yeniden şarj daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı