iPhone en saglıklı şekilde güncelleme

Deffizy

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. iPhone IOS'u en sağlıklı şekilde nasıl güncellemeliyiz. Ayarlar kısmından düz bir şekilde güncellesem herhangi bir sıkıntı oluşur mu?

Oluşmaz. Önce yedekleyin mümkünse.

Telefonu bilgisayara bağlayarak güncellemenin yapılmasının çok daha sağlıklı olduğu biliniyor. Hatta yıllardır bende aynı şekilde güncelliyorum.

Bilgisayarına Itunes programını indir.
Telefonu bilgisayara bağla ve güncellemeleri böyle yap.

Peki sebebi nedir? Ne fark ediyor?
Wifi veya 4G üzerinden güncelleme yaptığında bazen dosyaları eksik indirebildiği durumlar oluyor bu da telefonda kasma, donma, kapanma gibi sorunlara yol açıyor. Her zaman değil tabi ancak olması muhtemel durumlar bunlar.

Güncelleme indirilirken telefonun konum değiştirmesi internetin çekmemesi gibi durumlar sonucu yukarıda yazdıklarım olağan durumlar.

Fakat bilgisayara bağlarsan bu tarz durumlar pek olmuyor. Güncelleme işlemi daha sağlıklı gerçekleşiyor. Elbette ki internet bağlantısı stabil olmayan bilgisayar olsa dahi güncellemeyi yapma.

Telefonu bilgisayara bağlayarak güncellemenin yapılmasının çok daha sağlıklı olduğu biliniyor. Hatta yıllardır bende aynı şekilde güncelliyorum.

Bilgisayarına iTunes programını indir.
Telefonu bilgisayara bağla ve güncellemeleri böyle yap.

Peki sebebi nedir? Ne fark ediyor?
Wi-Fi veya 4G üzerinden güncelleme yaptığında bazen dosyaları eksik indirebildiği durumlar oluyor bu da telefonda kasma, donma, kapanma gibi sorunlara yol açıyor. Her zaman değil tabii ancak olması muhtemel durumlar bunlar.

Güncelleme indirilirken telefonun konum değiştirmesi internetin çekmemesi gibi durumlar sonucu yukarıda yazdıklarım olağan durumlar.

Fakat bilgisayara bağlarsan bu tarz durumlar pek olmuyor. Güncelleme işlemi daha sağlıklı gerçekleşiyor. Elbette ki internet bağlantısı stabil olmayan bilgisayar olsa dahi güncellemeyi yapma.

Anladım teşekkürler peki güncellemeden önce bir sıfırlama işlemi yapmam lazım mı iTunes üzerinden.

Anladım teşekkürler peki güncellemeden önce bir sıfırlama işlemi yapmam lazım mı iTunes üzerinden.
Gerekmiyor.
*** İsteğe Bağlı *** (Kesinlikle doğrudur demiyorum sadece kendi alışkanlığımdan bahsettim.)
Fakat istersen çok bir yedek bulundurmuyorsan telefonunda benim gibi. Sıfırlama işlemi yapıp ardından güncelleyebilirsin. Daha temiz bir kurulum olur.

Gerekmiyor.
*** Isteğe bağlı *** (kesinlikle doğrudur demiyorum sadece kendi alışkanlığımdan bahsettim.)
Fakat istersen çok bir yedek bulundurmuyorsan telefonunda benim gibi. Sıfırlama işlemi yapıp ardından güncelleyebilirsin. Daha temiz bir kurulum olur.

Tamamdır. Son olarak sıfırlama işlemini bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden mi yoksa telefonun ayarlar kısmından mı yapayım.

Şöyle söyleyeyim, ben 14 çıktığında direkt OTA ile kurdum. Şarj belirli bir şekilde daha hızlı akmaya başladı.
Dün gece iTunes ile restore ettim ve bariz bir fark var.
85F0473E-4905-487C-8FDE-9FBE8D8DC413.png
Güncellemeden sonra 4 saatte 30’ları görürken şimdi yüzde 41’de.

Şöyle söyleyeyim, ben 14 çıktığında direkt ota ile kurdum. Şarj belirli bir şekilde daha hızlı akmaya başladı.
Dün gece iTunes ile restore ettim ve bariz bir fark var.
Eki Görüntüle 678862
Güncellemeden sonra 4 saatte 30’ları görürken şimdi yüzde 41’de.

Peki bug veya hatalar var mı? iPhone 11 kullanıyorum günlük kullanım da 11 saat civarı ekran süresi alıyorum 1.5 gün rahatlıkla yetiyor bana. Şu anki sürümüm 13.7.birkaç arkadaş iOS 14'de ısınma ve batarya performansının düştügünü belirtmiş sence güncellemeli miyim şuana kadar ki iOS 14 kullanımından memnun musun? Yayladayım internetim çok stabil degil 2-3 gün sonra merkeze inip güncellemeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı