iPhone galerisindeki yüksek boyutlu video nasıl bilgisayara aktarılır?

ramizdayim

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, galerimde 1.5GB büyüklüğünde bir video var, bu video bana AirDrop aracılığı ile arkadaşımdan geldi. Ne yaptıysam bu videoyu bir türlü Windows bilgisayarıma aktaramadım. Aktarmaya çalıştığım esnada kopyalanıyor ekranı geliyor ancak hiç ilerleme kat etmiyor. Akabinde hata mesajı ile karşılaşıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, galerimde 1.5GB büyüklüğünde bir video var, bu video bana AirDrop aracılığı ile arkadaşımdan geldi. Ne yaptıysam bu videoyu bir türlü Windows bilgisayarıma aktaramadım. Aktarmaya çalıştığım esnada kopyalanıyor ekranı geliyor ancak hiç ilerleme kat etmiyor. Akabinde hata mesajı ile karşılaşıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
iCloudda böyle bir şey vardı sanırsam.

—Itunes yazılımını bilgisayara kurun.
—Telefona (dosya paylaşım kısmında görünen klasör oluşturabilmek için) Chrome uygulamasını kurun.
—Telefonun galerisindeki videoyu, dosyaya kaydet yaparak, Chrome klasörüne kaydedin.
—Telefonu kablosuyla bilgisayara bağlayın.
—Itunes programını açın. Üstte koyu renkli küçük telefon simgesi belirecektir. Ona tıklayın.
—Sol tarafta beliren seçeneklerden “Dosya Paylaşma”yı tıklayın.
—Görünen uygulamalar klasörlerinden Chrome’un klasörüne tıklayın.
—Bahsi geçen videoyu masaüstüne veya başka bir yere sürükleyin.

Not1: Chrome uygulaması şart değildir. Önemli olan, Appstore’dan indirdiğiniz uygulamanın, “Dosya Paylaşma” bölümünde, bir klasörünün oluşmasıdır. Ben bu kısımda hep Chrome’a alıştığım için, Chrome klasörü kullanıyorum.

Not2: Eğer anlattığım işlemlerde bilgisayara atmak istediğimiz şey, bir video dosyası değil de bir klasör olsaydı, (Itunes ile klasörler sürüklenek masaüstüne atılmaz) o zaman son aşamayı şöyle yapacaktık:
Atmak istediğimiz klasörün bulunduğu paylaşım penceresinin yanındaki kaydırma okunu aşağı kaydırdığımızda, aşağıda iki seçenek belirecek:
Dosya Ekle
Kaydet

Kaydet olana tıklayıp, masaüstünü seçip, atmak istediğiniz klasörü masaüstüne bu şekilde atabilirsiniz.

Çünkü bilgisayardaki bir klasör, itunes ile telefona sürükleme yoluyla atılabilir.
Ama telefondaki bir klasör aürükleme yoluyla bilgisayara atılamaz. Son bölümde bahsettiğim şekilde yapılır.

Umarım yazdıklarım faydalı olur.

Son düzenleme:
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar bana göre en kolay yöntem google drive ile çözdüm.
Ellerinize sağlık.
Ama telefonu kabloya bağlayıp videoyu masaüstüne alamamak zoruma gitti.
Sürükle&bırak ile yapılabilmeli böyle şeyler...

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar bana göre en kolay yöntem google drive ile çözdüm.
Ellerinize sağlık.
Daha önceden Google Drive ile atmayı denediğimde video bozulmuştu. Videoyu telefondan silmemeni ya da başka bir yere daha yüklemeni öneririm.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar bana göre en kolay yöntem Google Drive ile çözdüm.
Ellerinize sağlık.

Aslında galeriden de doğrudan sürükleyerek yapılabiliyor. Ama sizin durumda başka bir sorun olabilir.

Örnek, kullanıcı adı veya konumun adresi karakter olarak çok uzundur, bundan dolayı (sadece telefondan değil, bilgisayarın içinden de kopyalama yaparken hata verir. Ki bu da normaldir.

Veya, telefondaki dosyanın adında, “windows'ta geçerli olmayan bir karakter” vardır.
O zaman da normal olarak hata verir.

Dosya paylaşma kısmında bir klasör, doğrudan bilgisayara sürüklenemiyor. O konuda haklısınız.
Nasıl yapılacağını anlatmıştım.

Geri
Yukarı