iPhone mu daha güvenli yoksa Windows mu?

iOS işletim sistemleri için uygulama geliştirmek biraz daha zor. Belirli bir lisans ücreti ödenmesi gerekiyor. Ya da bir Mac sahibi olunması gerekiyor appstore da uygulama yayınlamak için. (Tam hatırlamıyorum). Ama Android için elini kolunu sallayan uygulama yapıp playstore a yükleyebildiği için playstoredaki uygulamaların güvenlik açığı oluşturma riski daha yüksek oluyor. Bir de Instagram için yapılan takipçi analizi gibi uygulamaları kesinlikle yüklemenizi önermiyorum. Yine de içinizin rahat etmesini istiyorsanız telefonu sıfırlayıp şifrelerinizi değiştirin. Genellikle şifrelerinizi de farklı şifreler yapın. Şifrelerinizi saklamanız için de keepass programını öneririm. Gayet kullanışlı. Bu program sayesinde 10 sene önce kullandığım sitenin şifresini bile kolaylıkla bulabiliyorum.

Bu arada bilindik uygulamalar dışında hiçbir şey yok telefonumda, eğer bir şey varsa Wi-Fi üzerinden gelmiş olabilir, bu mümkün mü?

Bir virüs varsa bu uygulamalarda olur. iCloud dan uygulamalarınızı yüklemeyin. Sadece rehberinizi galeri ve varsa notlarınızı falan geri yükleyin. Uygulamaları tek tek appstore dan indirin.

Arkadaşlar merhaba. Yanlış bilmiyorsam eğer internet ağınız ve modeminiz ele geçirilirse, Windows işletim sistemine sahip cihazlarınız için büyük sıkıntı yaratabilir. Peki iPhone kullananlar için böyle bir durumda, kötü niyetli kişilerin iPhone veya Mac cihazlara bağlanıp, sürekli telefonda arka planda bulunmaları gibi bir olay var mı?

Çalışan her bilgisayara ve her akıllı telefona malware bulaşabilir. Apple cihazlar da dahil. Bu yüzden dikkatli olmak lazım.

Bir virüs varsa bu uygulamalarda olur. ICloud'dan uygulamalarınızı yüklemeyin. Sadece rehberinizi galeri ve varsa notlarınızı falan geri yükleyin. Uygulamaları tek tek appstoredan indirin.

O zaman bu dediklerinizi yedekledikten sonra, telefonu tamamen sıfırlayıp daha sonra yeni bir cihaz gibi ayarlayıp, daha sonra iCloud hesabıma giriş yapıp şiflerimide değiştirmem en son yeterli olacaktır.
Çalışan her bilgisayara ve her akıllı telefona malware bulaşabilir. Apple cihazlar da dahil. Bu yüzden dikkatli olmak lazım.

Peki bu dediğiniz Wi-Fi üzerinden mi oluyor ve eğer bulaştıysa anlar mıyım Wi-Fi resetlenmesinden neredeyse 1 ay geçti?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı