Windows 10 mu daha güvenli Windows 11 mi?

Hangisi daha güvenli?

• Windows 10

Oy: 3 16,7%
  • Windows 11

Oy: 15 83,3%

• Oy verenlerin toplamı
    18
Windows 11 güvenlik özelliklerini varsayılan olarak aktif halde kuruyor. Dolayısıyla 11 daha güvenilir ama aynı ayarları Windows 10 üzerinde de yapabilme imkânın oluyor.

Güven konusunda güncel sistem her zaman daha iyi olacağından Windows 11 daha güvenli ama pek bir farkları da yok gibi. Bunu neden kafaya taktınız ki?

Windows 11 hem güvenlik güncellemeleri, hem de güvenlik özellikleri olarak daha önde. Microsoft, Windows 10'un üstüne eskisi kadar düşmüyor.

Windows 11 desteği daha uzun diye ve Defender güncelleme alacak daha fazla diye daha güvenli ve Secure Boot zorunluluğu var ama stabilize ve performans olarak Windows 10.

Güvenlilik: Windows 11, (Güncel işletim sistemi her zaman daha güvenli olur)
Stabilite, performans, optimizasyon: Windows 10.

Çok kafa yormaya gerek yok genel olarak bu şekilde.

Neye göre daha güvenli?
Ben kendimi Windows 10'da konfor alanımın dışına çıkmadığı için çok çok güvenli hissediyorum.
Fakat Windows 11 bana çok karmaşık geliyor. Windows 11'de bazen ayar yapmak istediğimde ya da bir hataya müdahale etmek istediğimde Google'dan yardım almam gerekebiliyor. Windows 10'da böyle bir durum söz konusu değil. Bu yüzden bana göre Windows 10 daha güvenli.

Virüs açısından diyorsanız virüs ve saldırı açısından Windows 11 varsayılan ayar olarak korumalı oluyor fakat aynı ayarları Windows 10'da yapabiliyorsun. (Ben kapatan taraftayım)

Geri
Yukarı