"iPhone mu Samsung mu?" tartışmaları saçma değil mi?

Phoenix_08

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sizce bu tartışmalar artık saçma değil mi? Alt tarafı telefonlar yani. Bence bu sinir bozucu telefon hayranları olmasa böyle tartışmalar olmaz ve artık her gün internette Samsung vs iPhone karşılaştırmaları görmekten bıktım. Bazıları mantıklı karşılaştırmalar yapıyor ama bazıları da "işte Samsung'un gücü, Samsung her zaman daha iyidir" veya "işte Apple kalitesi farkı" gibi şeyler yapınca hep halkı ikiye bölünüyor ve Apple hayranlarının bazılarının da bunu fakirliğe bağlaması da çok saçma.

İki markada kaliteli telefon üretir. Samsung'un ülkemizde alt segment telefonları çok kullanıldığı için Android 2-3 yıl sonra kasmaya başlar bea bro lafları dönüyor. İki markanın da kaliteli telefonları uzun yıllar götürür. S23 Ultra ve 14 Pro Max mesela.
İşte Apple hayranları bunu diye diye Apple'dan soğuttular. Eskiden çok severdim ama artık görünce bile tiksiniyorum artık.

İşte Apple hayranları bunu diye diye Apple'dan soğuttular. Eskiden çok severdim ama artık görünce bile tiksiniyorum artık.

Apple her zaman üst segmente oynadığı için telefonları çok kaliteli. Samsung tarafı ise her segment için telefon üretiyor. Bu yüzden dolayı da kötü telefonları birkaç yıl sonra kasmaya başlıyor. Yoksa Samsung çok sağlam bir marka. Adamlar neredeyse her yerde var ve ürettikleri malların çok büyük bir kısmı kaliteli ürünler. Avrupada'da Samsung'un IPhone'a göre az tercih edilme nedeni fiyat politikası. Samsung Türkiye'de yerel fiyatlandırma uyguladığı için S23 Ultra bize 14 Pro Max'e göre ucuz geliyor ama normalde Avrupa ve diğer ülkelerde Samsung biraz daha pahalı IPhone'a göre.

Geri
Yukarı