iPhone nasıl şarj edilmeli?

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Telefonum iPhone 7 ve daha önce hiç iPhone tecrübem olmadı nasıl şarj etmeliyim iyileştirilmiş pil açık.

Telefonum iPhone 7 ve daha önce hiç iPhone tecrübem olmadı nasıl şarj etmeliyim iyileştirilmiş pil açık.

Şarjınız 20 olunca takın 80 olunca çıkartın falan diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum ama ben ne zaman istersem takıyorum sıkıntı olmuyor ki eğer olursa telefonunuzun garantisi varsa garantiye verirsiniz ücretsiz batarya değişimi yapıyorlar.

Peki %20'nin altına düşmeyin %80'de çekin doğru bir şarj etme biçimi mi?
Hayır değil. %100'e kadar şarj et telefonu sürekli 20 de tak 80 de çek diye bir olay yok böyle yaparsan %60 şarjda kullanırsın komik bir durum. Çok kafaya takılacak bir durum değil bu şarj işi.

Peki %20'nin altına düşmeyin %80'de çekin doğru bir şarj etme biçimi mi?

Evet. İstediğiniz zaman şarja takıp çekebilirsiniz. %20'nin altında ve %80'nin üstünde batarya daha hassas olur bundan dolayı %20'nin altına düşürmeden şarja takmak batarya sağlığı açısından daha iyi olacaktır. Ben %20'nin altına düşmeden şarja takıyorum ama genelde %100'e kadar şarj olmasını bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı